Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kulą w płot

Pokaż wątki Pokaż posty

Kulą w płot

Psiamama 18:47, 25 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira104 napisał(a)
Nie wyrzucaj posadź w inne miejsce, a i na wiosnę ja osobiście przycięłabym azalie, żeby zrobiły się gęstsze. Kurcze nie mam zdjęć z tamtego roku, ale np. moja budlejka była taka mizerna, wiosną przycięłam na 3 oczka, a teraz to super gęsta, tak samo hortensja i pięciornik. Na zdjęciu poniżej kaliny 1 krzak to budleja. Jutro zrobię zdjęcia hortensji bobo - zakup przez internet i załamka tak kiepskich sadzonek nigdy nie miałam. Obcięłam hortensje od razu i nawet robią się gęste.
Co do derenia to on ma czerwoną korę? jeśli tak to ja bym go nie plotła, no chyba że masz jakiś w tym konkretny cel.
Co do traw to może miskanty Variegatus zobacz na to

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?commit=Szukaj&page=1761&q=Gardenarium&search_in=posts&utf8=✓


Miraaaaa ale ja nie mam innego miejsca Z azaliami to mi dałaś do myślenia bo przyznam myślałam, że się ich nie przycina. Muszę poczytać bo faktycznie sieroty takie. No i wracam znowu do kąta dom-płot... Osiwieje przez to. Nie mogę sobie go wyobrazić z trawami. Myślałam, że iglaki i cis jakoś tę dziurę ograją, ale dalej to....d....dziuraMoja wyobraźnia nie ogarnia tego. Ty to "widzisz" byłoby fajnie? A dereń... chciałabym koronę liści podnieść nad rabatę, stąd taki pomysł i chyba jak zwykle nie trafiony he he
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 20:31, 25 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Jak nie masz miejsca???
Ok to masz zadanie domowe na drogę
W domu przygotuj sobie kartkę, (albo nawet kilka) 1 m= 1 cm twojej działki zaznacz na tej kartce dom, drogę, miejsca zajęte już. Skseruj sobie tak przygotowany podkład roboczy kilka razy. I w samolocie zamiast się nudzić kombinuj - rysuj linie rabat, drzewka, kwiaty, rozbudowuj rabaty.
Jak będziesz rysować ołówkiem to, gumką zawsze możesz zmazać. Możesz też takie podkłady robocze dać towarzyszom podróży i może oni też coś Ci zaproponują.
Jednym słowem przyjemne z pożytecznym i czas prędko wam minie.
Pamiętaj że to Twój ogród i to Ty masz się w nim czuć dobrze, nie ważne że eklektyzm, czy że roślinki niemodne. Jeśli to Ci się podoba to ok nie musi być od linijki, czy jak z żurnala.
A i kup sobie obowiązkowo katalog roślin ok 33-35 zł i zobaczysz jak Ci szybko droga minie

____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 20:50, 25 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 20:56, 25 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Dobry pomysł mi podsunęłaś na samolot bo im jestem starsza tym gorzej znoszę latanie. Kiedyś kochałam. Obawiam się tylko, że reszta ekipy ma zuuuupełnie inne plany czym wypełnić ten czas... niestety
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 21:12, 25 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Tak szczerze to nie jest to kąt -ganek dom- rzucający się bardzo w oczy, nie jest to centrum ogrodu. Chodzi o to żeby tą dziurę jakoś wypełnić i żeby, w każdej chwili można dojść do ściany domu, czy ganku. Trawa spełnia taki warunek, ja nie jestem ogrodnikiem raczej kieruje się tu rozsądkiem. Rozrysuj sobie na kartce trawy, cisy które tak lubisz, możesz tam przesadzić hosty z tym czymś płożącym ( nie znam nazwy)
Zawsze ustawiaj kaskadowo w tyle wyższe rośliny z przodu niższe....itp
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Luckaa 21:48, 25 maj 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
slicznie to wszystko wyglada, tak naturalnie bardzo, normalnie cud miód malina
____________________
Lucyna
sylwia_slomc... 22:53, 25 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Pomysł z kartką i ołówkiem bardzo dobry ja zawsze łapię za obie te rzeczy jak mam wytyczyć nowe ścieżki lub linie rabat, a potem idę z tym w teren i próbuję sobie wyobrazić, albo spróbuj sobie zrobić próbny projekt na jakimś darmowym programie do projektowania ogrodów, na pierwszych stronach mojego wątku mam projekty mojej działki zrobione w jednym z takich, wtedy łatwiej wyobrazić sobie jak to będzie wyglądało i wirtualnie możesz wstawiać na próbę dowolne rośliny wybór jest duży.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Psiamama 22:37, 02 cze 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Dziewczyny wróciłam i przywiozłam dobrą pogodę
Luckaa jak fajnie mi napisałaś dziękuję
Oprócz słoneczka przywiozłam Wam parę zdjęć
Na początek szklarnia ekologiczna Clisol w Almerii


____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 22:42, 02 cze 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
I kilka miejsc, które mnie zachwyciły
O tej porze roku pierwszy raz zjawiskowo kwitną jacarandy


Kwitnący granat na środku ulicy w Granadzie
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 22:51, 02 cze 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
I jeszcze jacaranda i hibiskus

____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies