Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kulą w płot

Pokaż wątki Pokaż posty

Kulą w płot

kerii 13:21, 19 wrz 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Pada, pada i zimno 12st.
____________________
Jola Moja glebo terapia
Psiamama 13:25, 19 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Dominika11 napisał(a)
też mam daniki i jestem bardzo zadowolona z nich

O ja też je lubię słodziaczki z nich. Widziałam jeszcze w szkółce tuje globosa też cięte w gęste kulki.Też fajnie.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Dominika11 13:30, 19 wrz 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Psiamama napisał(a)

O ja też je lubię słodziaczki z nich. Widziałam jeszcze w szkółce tuje globosa też cięte w gęste kulki.Też fajnie.
ja mam swierka glauka globosa piennego, ale jak na razie rosnie sam sobie - jest bardzo wdzięczny
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Toszka 13:32, 19 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Psiamama napisał(a)
I słuchajcie teraz coś co mnie o szybsze bicie serca przyprawiło. Panikuję na wszystkie złe objawy u roślin ale tu coś się zaczyna dziać. Muszę Toszkę upolować chyba...
Cisy sadzone w maju. Głębokie i szerokie dołki, dostały próchnicy, obornika, mączkę i ziemie rodzimą. Nie nawoziłam jeszcze. Miały przyrosty i zawiązały owocki ale kilka z nich blednie... i ja też jak to zobaczyłam.
Żadnego czarnego osadu żadnych śladów robali
Zobaczcie


Najpierw wsadź palec w korzenie i sprawdź czy ziemia jest pulchna. Czy jest mokro.
Jesli mokro to trzeba przewietrzyć ziemię, spulchniać.

Jesli nic z powyższych to prawdopodobnie brak jest żelaza i potasu. Zastosuj nawóz jesienny.

JEDNAK obstawiam problem z korzeniami - gałązki zwieszają się. Sprawdź czy kora nie jest zbyt wysoko podsypana na szyjce korzeniowej. Czy nie trzeba od pieńka odgarnąć ziemi. Czy nie jest za mokro.
Jesli jest za mokro to nie wolno nawozić, a trzeba przewierzyć glebę - spulchniać delikatnie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Psiamama 13:33, 19 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
kerii napisał(a)

A tam od razu 100 lat))co jakiś czas zaglądałam ale się nie ujawniałam, Wy tak ciągle coś planujecie sadzicie a ja tą cholerną trawę tylko wyrywałam i hektolitry wody wylewałam. Teraz chłodniej, jesienniej to się uaktywniłam, weny zaczynam nabierać i jak mnie tylko śnieg nie zasypie, bo u mnie proces twórczy trochę trwato może coś się uda zasadzić, przesadzić


Kerii na jesień się uaktywniasz? Ja właśnie łapie doły i nic mi się nie chce bo dzień krótki, bo pada, bo zaraz zima bleee. Ja na jesień jestem do niczego a do tego zawsze październik najgorszy wszystkie złe rzeczy w październiku się u mnie działy. Jakby go przeskoczyć? No ale trzymam kciuki za twoją wenę niech cię nie opuszcza
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 13:40, 19 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Toszka napisał(a)


Najpierw wsadź palec w korzenie i sprawdź czy ziemia jest pulchna. Czy jest mokro.
Jesli mokro to trzeba przewietrzyć ziemię, spulchniać.

Jesli nic z powyższych to prawdopodobnie brak jest żelaza i potasu. Zastosuj nawóz jesienny.

JEDNAK obstawiam problem z korzeniami - gałązki zwieszają się. Sprawdź czy kora nie jest zbyt wysoko podsypana na szyjce korzeniowej. Czy nie trzeba od pieńka odgarnąć ziemi. Czy nie jest za mokro.
Jesli jest za mokro to nie wolno nawozić, a trzeba przewierzyć glebę - spulchniać delikatnie.


Dziękuję Toszko, że tak szybko się odezwałaś. Może być że mokro. Wogóle mam wody gruntowe wysoko i raczej glina dlatego też brzozę wsadziłam w nadziei że trochę wody spije. Posprawdzam wszystko co podałaś i odezwę się.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
kerii 13:54, 19 wrz 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Psiamama napisał(a)


Kerii na jesień się uaktywniasz? Ja właśnie łapie doły i nic mi się nie chce bo dzień krótki, bo pada, bo zaraz zima bleee. Ja na jesień jestem do niczego a do tego zawsze październik najgorszy wszystkie złe rzeczy w październiku się u mnie działy. Jakby go przeskoczyć? No ale trzymam kciuki za twoją wenę niech cię nie opuszcza

Na jesień też bo będę poprawiać to co mi się wiosną wydawało, że jest ok a w trakcie i po sezonie okazuje się, że nie do końca tak wyszło jak miało wyjść))
Wiesz jak to jest sadzone na wiosnę wydawało się malutkie a jak się rozrosło to się okazuje, że jednak nie w tym miejscu rośnie)
____________________
Jola Moja glebo terapia
JustynaZ 16:38, 19 wrz 2016


Dołączył: 22 paź 2015
Posty: 418
Piękny róż hortensji na tle zielonego płotu . U mnie ciągle pada i końca nie widać .
____________________
JustynaMój Eden
Psiamama 11:21, 20 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Toszka napisał(a)


Najpierw wsadź palec w korzenie i sprawdź czy ziemia jest pulchna. Czy jest mokro.
Jesli mokro to trzeba przewietrzyć ziemię, spulchniać.

Jesli nic z powyższych to prawdopodobnie brak jest żelaza i potasu. Zastosuj nawóz jesienny.

JEDNAK obstawiam problem z korzeniami - gałązki zwieszają się. Sprawdź czy kora nie jest zbyt wysoko podsypana na szyjce korzeniowej. Czy nie trzeba od pieńka odgarnąć ziemi. Czy nie jest za mokro.
Jesli jest za mokro to nie wolno nawozić, a trzeba przewierzyć glebę - spulchniać delikatnie.


Toszko więc obejrzałam dokładnie te cisy. Chyba zawaliłam przy sadzeniu... Wsadziłam paluchy no jest wilgotno ale w normie w końcu padało przez 3 dni. Kora była wysoko przesadzałam rośliny przed nimi i trochę tej kory im na szyje się napchało. Jednak one ogólnie chyba źle posadzone. Jak próbowałam spulchnić ziemię wokół to korzonki są zaraz pod powierzchnia a jednocześnie wydaje mi się że za głęboko. Jak ja mogłam to tak spartolić żeby nie powiedzieć gorzej. Tyle czytałam wcześniej o sadzeniu cisów. Zobacz tak to wygląda. Co teraz robić wysadzić i podnieść?



____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
lojalna_ 17:37, 20 wrz 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Toszka napewno poradzi a moze wystarczy odgarnąć rekami ziemie na boki zeby od pnia troche uwolnić .
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies