Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pewnej ogrodniczki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pewnej ogrodniczki

Gardenarium 19:29, 25 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dorotka napisał(a)
Dziewczyny, dajcie mi pomysły na jakieś nie duże drzewka warte posadzenia o okrągłej koronie. Takie które zniosą moją glinę.


Klon 'Globosum'
Prunus 'Umbraculifera'
Platanus 'Alpens Globe'
Liguidambar 'Gumball'
Catalpa bignonioides 'Nana'
Robinia pseudoacacia 'Umbraculifera' - tej nie polecam, ale jest kulista

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorotka 17:26, 28 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Mam dwa serby, wysokie na 2 metry, posadzone dwa lata temu. Dzisiaj zobaczyłam że cały dół tych serbów jest brązowy, opada, wygląda jakby usychał. Czy to mozliwe?? Czy możliwe aby miał za mało wody. Nie znam innego powodu bo thuje obok nich maja się całkiem dobrze.
Dwa tygodnie temu dostały nawozu ale nie za dużo, czyzby nawóz im nie spasował??? I co robić?




____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Sebek 22:06, 28 kwi 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Odgarnąłbym na pewno korę wokół korzeni (domyślam się, że agrowłókniny nie masz) i sprawdził jak się mają korzenie. Może jest odwrotnie i są przelane?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
sylwia_slomc... 02:02, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Witaj. Wpadam z rewizytą i wtrącę swoje trzy grosze:
- jak już będziesz zmieniać wystrój donic to rośliny wysadź do ogrodu, bo szkoda wyrzucać, prymule świetnie zimują, a stokrotki pięknie się sieją na rabacie i za rok feeria barw
-pokażę Ci jak my kładliśmy obrzeże z kostki, tylko troszkę piasku pod spód, łatwo się układa, ułatwia koszenie, ja nie mam rancików bo posadziłam wzdłuż krokusami, jak trawa wrasta to po prostu wyrywam
takie rabatki pod magnoliami( po zimie niestety jeszcze nic nie )było

[zdjęcia zmoderowane]
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 02:12, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Aaaaaa zapomniałabym ogromny wybór różnych roślin krzewów, drzew, iglaków jest w szkółce w Pacanowie - mają swoją stronkę w necie. A taka mała, ale bardzo niedroga z małymi iglakami w doniczkach jest w Wawrzeńczycach.
Rośliny wielkości ok 30-40 cm bez doniczki po 3-4 zeta. Dla cierpliwych, ale ładnie się przyjmują i szybko zaczynają przyrastać. Jest też szkółka jak się sręci z Igołomskiej na Niepołomice. I w Krakowie na Marchołta (nie wiem czy dobrze napisałam nazwę)niedaleko parku wodnego na Dobrego Pasterza, ale tam mają bardzo drogo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorotka 15:41, 01 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Dziewczyny, mój sąsiad chce mnie obdarować konwaliami. Choc to moje ukochane kwiaty jednak wiem, że to rosliny bardzo ekspansywna niczym chwast. Dlatego mam pytanie jak je utrzymać w ryzach i z czym najlepiej je posadzić???
Mam kawałek ogródka od strony północnej przy domu i ewentualnie tam bym je posadziła tylko co posadzic nad nimi??
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
polinka 15:47, 01 maj 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Dorotka konwalie może z jasno zielonymi hostami i paprociami? Taki zakątek leśny?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Dorotka 15:51, 01 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
polinka napisał(a)
Dorotka konwalie może z jasno zielonymi hostami i paprociami? Taki zakątek leśny?


Polinko nie bardzo bo aż tyle nie mam miejsca, zwłaszcza nia paprocie. Ale pomysł z hostami mi się podoba. Tyle że nie wiem jak utrzymac w ryzach konwalie?? Pamiętam że gdy mieszkałam w bloku, te kwiaty zawładnęły całym podwórkiem niemal.
Rabatka z konwaliami w sumie mi się marzy.
Hosty a pod nimi konwalie??
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
polinka 15:58, 01 maj 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Dorotka najlepiej pokaż to miejsce gdzie chcesz te rośliny posadzić?

A jeśli boisz się ekspansywności konwalii to zawsze możesz w jakiś ogranicznik je wsadzić tzn. w wiaderko bez dna albo obręcz z blachy. Coś przez co konwalie nie przerosną
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Dorotka 19:39, 09 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Coby nie było że u mnie nic się nie dzieje

____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies