Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z południa Polski - ogród Marzeny

Pokaż wątki Pokaż posty

Z południa Polski - ogród Marzeny

Marzenaka 18:01, 07 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Takir mam czosnki teraz. Jeżówki wnet będą a i czosnki główkowate się pokazują. Dosypałam kory na rabatę i od razu lepiej wygląda i nabiera koloru.

____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 18:11, 07 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Ponawiam pytanie z tamtego roku o to miejsce. Długość rabaty 11m, szerokość 2m. Chcę tu posadzić jakieś trzy drzewa (oprócz tego będą miskanty ML i hortensje Limki). Myślałam o Amanogawach. Czy to doby pomysł? Wystawa południowo zachodnia, rabata obok ścieżki prowadzącej do domu. Nie chcę drzew które kiedyś będą olbrzymie czy rozpiętość korony będzie na dobrych kilka metrów.
____________________
Ogród Marzeny
Toszka 21:29, 07 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Myslę, że to bardzo dobry pomysł, ale...

Wszystko będzie wysokie...co w parterze?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasiolaaa 21:33, 07 cze 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ja dalej sie przymierzam do tej gnojowki ale nawozem podlalam i widze pewien postep
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Marzenaka 21:37, 07 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Toszka, dzięki za odwiedziny i opinię. Myśleliśmy z eM o tawułach Golden Princess bo na wiosnę startują ładnym seledynem, posadzić je przy ścieżce jakby obwódkę... Więc Amanogawy i tawuły nas wiosnę aa trawy i Limki potem by startowały. Z uzupełniaczy - jakby było gdzie upchać to cebulowe, czosnki i może jeżówki. Chcę sprawdzone rośliny, temu mnie dobrze rosną.
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 21:40, 07 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Toszka, ładnie by tu wyglądała obwódka z bukszpanu ale boję się że nie będzie mi dobrze rosnąć... Chyba że zaryzykuję? Było by zimą nie tak łyso.
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 21:42, 07 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Kasiolaaa - gnojówka sama się robi. Zalewam pokrzywy wodą i stoi parę dni. Potem rozcieńczam.
____________________
Ogród Marzeny
Toszka 21:46, 07 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Lubię te tawuły, ale tu wydaje mi się, że nie będa grać kolorystycznie, bo do jesieni trzymaja ten cytrynowy kolor... ML jest jasny (i mdły kolorystycznie - w tym zestawieniu), a Limki będą rózowe...jakos mi to nie gra...a moze się czepiam?
Ja wiem, ze sama tawuła ma rózowe kwiatki, ale coś mi nie gra rózowa rabata z tym seledynem...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
paulina_ns 21:50, 07 cze 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Marzenka a może graby? dziewczyny tutaj fajnie je prowadzą, od dołu " golą im nóżki " i super wyglądają do tego tak jak zaplanowałaś limki i np po samych końcach ml? Jak dasz ml pomiędzy hortki tak je z czasem zasłonią, no i faktycznie trochę brakuje niższego piętra, może dasz szpaler np z seslerii jesiennej? No ja bym tak to wszystko widziała
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Wiolka5_7 22:17, 07 cze 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Zgadzam się z Paulinką
Ml będą za niskie z Limkami, ja mam Gracki i są ok.
Przed hortkami posadziłabym też np. Seslerię jesienna-szybko startuje i do tego jeżówki
No i graby są fajne
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies