Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

Joanka 11:02, 09 kwi 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Bardzo ładny domek i duże pole do popisu Będę śledziła poczynania na bieżąco
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 11:02, 09 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linka napisał(a)





Domek jak z bajki, gratuluję. Potrzebna mu odpowiednia oprawa.

Witamy na Ogrodowisku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:07, 09 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linka napisał(a)
Witam.
Trafiłam na to forum poszukując inspiracji w tworzeniu swojego ogrodu, bo już mam dość chaosu panującego na mojej działce.Im więcej oglądam Waszych dokonań, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że marny ze mnie ogrodnik .




Przestań zaraz z tym marnym ogrodnikiem, masa życzliwości tylko może Cię spotkać i same dobre słowa. Ważne, że chcesz coś robić i zmieniać. Tak tutaj mamy wszyscy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:09, 09 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linka napisał(a)
Skarpa jest od południowej strony. Zdecydowanie najwięcej ma słońca w ciągu dnia


Skarpa jest ładnie i bogato obsadzona, można byłoby jeszcze dosadzić troszkę roślin płożących typu trzmielina Fortunego i niziutkie irgi np. Major, żeby przykryć ziemię, albo wykorować całość, ochraniając glebę przed wysychaniem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:10, 09 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czekamy na zdjęcia wnętrza ogrodu. Już się nie mogę doczekać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 11:16, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
A teraz najgorsze - widok na podwórko.
maj 2009
Tylko nie krytykujcie mnie bardzo bo zamknę się w sobie. Doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej niedoskonałości i braku fachowej koncepcji.
Wiem, trawnik tez jest okropny. Rozpanoszył się tu mniszek a ostatnio również jakieś obce gatunki traw. Nie wiem co z tym zrobić. Od zachodniej strony natomiast koniczyny całe łany.
Ale konkrety. Południowo zachodnia ściana działki ( działka kształtem zbliżona do trójkąta) obsadzona jest szmaragdem. Chciałam dodać trochę koloru i postanowiłam posadzić tawułę japońską goldflame. Przez 2 lata sporo urosła. Jednak nadal nie jestem zadowolona z wyglądu tej ściany. Myślałam o poszerzeniu pasa obsadzeń o jakaś nieregularną wysepkę i posadzić tam krzewy kwitnące( magnolia, rododendron, azalia, hortensja , hibiskus). Chodziłoby mi o zapewnienie ciągłości kwitnienia przez większość sezonu.
Pod klonem rosną żurawki w trzech kolorach. W tym roku planuję je przekopać i zasadzić kolorowymi pasami w formie wachlarza, ewentualnie obramówke zrobię z hosty. Czerwone klony rosną symetrycznie po obu stronach wejścia na posesję.
Zastanawiam się tez nad zagospodarowaniem lewej strony krętego chodnika prowadzącego od furtki do schodów.Ostatnio spodobał mi się pomysł asiasz83 z wysypaniem pasa kamieniem i umieszczenie tam oświetlenia.



Uploaded with ImageShack.us
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Joanka 11:21, 09 kwi 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
No widzę, że z tą niedoskonałością to gruba przesada
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Linka 11:24, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Pani Danusiu irgi mam posadzone dwa rodzaje (niższą i wyższą), bardzo ładnie sie rozkrzewiła przy samej bramie. Natomiast mam problem ze ściółkowaniem bo skarpa jest stroma i podczas deszczu wszystko zjeżdża w dół. Pozostaje mi tylko częste pielenie. Czasem stosowałam oprysk środkiem na chwasty ale teraz krzewy się rozrosły i problemem jest dotarcie dokładnie pod nie, Myślę że jeśli krzewy dokładnie zakryją całą ziemię to utrudnią z czasem przebicie się chwastom.
Trzmieliny tam występują ale na pewno dosadzę jeszcze kilka, żeby zrobić większą plamę tego krzewu .
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 11:38, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
(maj 2009)
W części oddzielającej ścieżkę od podjazdu mąż uparł się zrobić plantacje świerków różnego rodzaju. Teraz są już większe ale nie mam aktualnych fot.Niżej rosną świerki gniazdkowe i formy kuliste Wiem ze są posadzone gęsto i niebawem zajdzie konieczność wysadzenia niektórych egzemplarzy. Odnośnie tego skweru mam mieszane odczucia. Nie wiem, może jakieś duże kamienie tam dołożyć?
Natomiast dwa klombiki koło schodów są już zmienione. Rośnie tam teraz żółta sosna szczepiona na pniu, jakiś szczepiony nisko srebrny świerk i coś jeszcze ale nazwy nie znam a foty jutro zrobię
Na schodach teraz stoją gliniane duże donice, puste bo nie mam koncepcji co do nich - czy kwiaty jednoroczne czy kompozycja z jakimś drzewkiem.

Proszę tez o podpowiedzenie mi kolorystyki roślin pasujących do mojego domu, elewacji.



Uploaded with ImageShack.us
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 11:46, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
To obsadzenie jest z lewej strony schodów. Czerwony buk i berberysy - aurea i tiny gold. Obecnie 6 sztuk. Ten buk nie przetrwał pierwszej zimy i jest wymieniony na inny egzemplarz. Bluszcz był tylko przymiarką niezrealizowaną


Uploaded with ImageShack.us
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies