Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

Viki 08:51, 15 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Linka, jestem pod wrażeniem Twojego domu! (ja niestety mieszkam w starym, ma ok.200lat i nadaje się tylko do remontu ). Z pomocą koleżanek z forum na pewno uda Ci się dobrać odpowiednie roślinki i nadać całości wspaniałego wyglądu. Będę śledzić Twoje poczynania. Powodzenia!
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
Linka 23:37, 16 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Powstał nowy plan działki oparty na rzeczywistych wymiarach . Zaznaczone jest tylko to co już znajduje się na działce. Mam nadzieję , że posłuży jako mapa do celów projektowych


bardzo zależy mi na zagospodarowaniu przodu oraz lewej stronie działki, potrzebne sa linie nasadzeń
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:47, 16 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Mam kilka aktualnych zdjęć działki:
Za namową Danusi zmieniłam podsadzenie sosen przy wejściu. Dysponowałam takimi kulami tylko i trudno było umieścić 3 sztuki na tym skwerku. O pozyskiwaniu kul napiszę później
Planuję jeszcze podsadzić to czymś żółtym dla rozjaśnienia ( tojeść rozesłana )ewent. czerwona begonia w sezonie. Może zostać ?


____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 00:01, 17 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Prawa strona wygląda tak:



Wykopałam prawie wszystkie przemrożone wrzosy . Po prawej str studni posadzę wrzośce i wrzosy natomiast zastanawiam się nad lewą str.Też wrzosy? może coś odmienić ( Lawenda, szałwia begonia? mam jeszcze jedną rabate wrzosową w lewym górnym rogu działki pod brzozą.

Mieszane odczucia mam także co do rabaty żwirowej , świerkowej. Chciałam zmienić ale M nie bardzo mi pozwoli
Może ją jakoś odmienić chociaż? Myślałam o lekkim podsadzeniu żurawka citronellą ale to wystawa południowa, wytrzyma?

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 00:15, 17 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Przyznam, że bardzo podoba mi się realizacja Danusi którą kiedyś znalazłam
Może mogłabym ją trochę odwzorować w takim układzie jak na zdjęciu?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 09:02, 17 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Moje powitanie wiosny
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
monteverde 09:10, 17 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
to posadź właśnie tam gdzie nie gdzie tojeść rozesłaną, a przy kulkach na pniu i bukszpanach bratki) a potem wsadzisz inne sezonowe i będzie ładnie)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 12:22, 17 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na żwirową citronelki nie za bardzo się nadają, ale może będą pasować przy kulach bukszpanowych - o ile wystawa nie jest słoneczna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Linka 13:49, 17 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
No właśnie Sebek cały front domu ma wystawę południową
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 14:05, 17 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Podjęłam dzis decyzje - róże jednak wykopuję. Decyzja ostateczna!
Narysowałam coś na kształt mojej wizji. Dodam , ze jest to klomb na wprost schodów tarasowych. Rosnie juz tam żółta katalpa. Chciałabym ten klomb otoczyć kulami bukszpanowymi ( posiadam ok 10 sztuk) i wypełnić hortensjami.Szerokość klombu ok 2 m. Zastanawiam sie tylko czy nie dodać jeszcze czegoś w kolorze , po wewnętrznej bukszpanów. Lawenda?

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies