Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

monteverde 22:10, 09 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
tawułka Little Princess b. lubi słońce i pół cień, ziemię też każdą preferuje, przycina się ja na jesieni, po przekwitnięciu na 1/3 długości, trzeba tylko uważać,żeby nie zepsuć jej kulistego pokroju
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Linka 23:14, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Tak na szybko nakreśliłam ogólny zarys, proporcji tylko brak.
Mam pytanie- czy widzicie tu te dwie zatoki? mam je robić? a jeśli tak to jak obsadzić?
Miałam na myśli magnolie Susan, hortensje, azalie, RH, może hibiskus na pniu.
Pozostaje mi też bez pomysłu górne obsadzenie. Potrzebuję tła które zakryłoby płot, jedno drzewko wysokie i coś pod nim w zamian za skalniak.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gardenarium 23:40, 09 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wysokie to świerki serbskie, a do nich pasuje śliwa wiśniowa o bordowych liściach, a pod nią hortensje "Limelight" z dereniami "Elegantissima", albo same hortensje.
Przed hortensjami żurawki lub Pachysandra.

Zatoki mogą być, tylko w zatokach nie sadziłabym powojnika na drabince, trzeba go przenieść w rabatę z trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:41, 09 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tu gdzie jukka i berberys są dwie odrębne małe rabatki, Trzeba je połączyc w jedną. Lepiej będzie na froncie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 09:11, 10 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://www.ogrodowisko.pl/watek/60-oprzyrzadowanie-do-trawnika?page=8
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 11:35, 10 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
monteverde napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/60-oprzyrzadowanie-do-trawnika?page=8

To samo masz u mnie, my z Anią mamy fiskarsa, ale chyba ma je jeszcze kilka osób, wiem, że 4
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Linka 23:36, 11 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Dziękuję wszystkim za propozycje.
Danusi szczególnie za kolory i rośliny.Skorzystam. Spodobała mi się propozycja żywych barw - czerwieni, niebieskiego, żółtego. W ubiegłym sezonie miałam czerwonymi begoniami podsadzone tawuły biegnące wzdłuż żywotników i bardzo to ożywiało ogród. Tak tez bym chciała teraz je zastosować - jako czerwony akcent, dodatek. Wymyśliłam że poszerzę nieregularną linią grządkę przed tujami od bramy aż do róż. Bardzo przypadło mi po gustu wykonanie przez Danusię "Ogrodu kolorowego" oraz pewne elementy "Ogrodu kuropatwy" i podobny efekt chciałabym uzyskać u siebie. Zresztą prywatny ogród Danusi to dla mnie marzenie . Kombinuję już rośliny. Chciałabym uzyskać pewien ład i nie zaśmiecać tez ogrodu dużą ilością odmian.
Na kolory już się zdecydowałam. Rośliny częściowo też . Pewniki to
begonie czerwone,
żurawki
lawendy
szałwie
pachysandra
trzmieliny
rododendrony - czerwony,żółty i jakiś trzeci, chociaż kolorów nie mogę wybrać
azalie i hortensje (hortensje spróbuje wsadzić do ziemi tylko znów problem z doborem kolorów?
poszukuję krzewów wyższych a dających ładne plamy koloru- klon palmowy? perukowiec?pęcherznica? berberys? ognik? - nie wiem co wybrać i ile
chciałabym też iglaki, jakieś niebieskie to wiem na pewno
dosadzę też coś na najwyższe piętro - podoba mi sie miłorząb ze swoim żółtym przebarwieniem, śliwa wiśniowa, tylko nie wiem ile takich wysokich na takiej odległości
Nie wiem czy nie wybrałam za dużo ciemnych i bordowych kolorów, możne tego za dużo? Jak myślicie?
I jeszcze mnie natchnęło na obsadzenie klombu z różami bukszpanem
Wszystkie uwagi i propozycje mile widziane.
A . Obecnie tuje są podsadzone tawułami, myślicie ze muszę je wszystkie osunąć?
Może Danusia wstąpi tu po drodze i coś mi doradzi
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
monteverde 23:50, 11 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja bym nie usuwała)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Linka 18:19, 13 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
No i natura mnie przystopowała. Wróciłam dziś specjalnie wcześniej z pracy z nadzieją, że zrobię cos pożytecznego w ogrodzie, to padał śnieg z deszczem. Nawet spokojnie pomiarów nie mogłam zrobić do planu działki. Masakra.
Jak tak dalej pójdzie, to maj mnie zastanie nad kartką papieru jeszcze
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gardenarium 18:34, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Linka napisał(a)
Dziękuję wszystkim za propozycje.
Danusi szczególnie za kolory i rośliny.Skorzystam. Spodobała mi się propozycja żywych barw - czerwieni, niebieskiego, żółtego. .... Pewniki to
begonie czerwone,żurawki, lawendy, szałwie, pachysandra, trzmieliny, rododendrony - czerwony,żółty i jakiś trzeci..
azalie i hortensje, perukowiec?pęcherznica? berberys? ognik?
dosadzę też coś na najwyższe piętro - podoba mi sie miłorząb ze swoim żółtym przebarwieniem, śliwa wiśniowa, tylko nie wiem ile takich wysokich na takiej odległości ...

I jeszcze mnie natchnęło na obsadzenie klombu z różami bukszpanem
Wszystkie uwagi i propozycje mile widziane.
A . Obecnie tuje są podsadzone tawułami, myślicie ze muszę je wszystkie usunąć?
Może Danusia wstąpi tu po drodze i coś mi doradzi


Trzeci z kolorów różaneczników może być biały.
Ładne plamy koloru i bezproblemowo będą rosły berberysy o bordowych listkach. Sa rozłożyste i kolumnowe.
Drzewa liściaste co 5 m (małe) Przeplataj je iglastymi. Tak jak w ogr. Kuropatwy.
Niebieski iglak dobry jest - Picea pungens "Glauca Globosa", róże z bukszpanem dobre rozwiązanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies