Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

Gardenarium 23:08, 26 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Syla napisał(a)




Tu bym dała pomiędzy roślinki kamienie różnobarwne tak jak w "nauka projektowania" możesz sobie podpatrzeć, może Ci się spodoba


Ja bym tutaj nie dawała kamieni, bo liściaste są roślinki i kolorowe kamienie może za dużo zamętu wprowadzą ???
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:09, 26 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Syla napisał(a)
[



Powiem, że bez dodatków ta rabata ładnie wygląda
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 23:18, 26 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Mam pytanie a właściwie kilka do Was, a może nawet do Szefowej Danusi.
1. Czy przy poszerzeniu obsadzeń wykopać tawuły na całej długości czy może miejscami zostawić i zagęścić?
2. przy dosadzaniu wysokich drzewek ( co 5 m ) planuję 3-4 sztuki i mam pytanie jakie wybrać
- same czerwono-listne czy naprzemiennie
u mnie dostępne mogę mieć śliwy wiśniowe Pisardi lub Atropurpurea, wiśnia Amanogawa, klon Royal Red, brzoza purpurowa,klon jesionolistny szczepiony Variegatum, akacja szczepiona
Od tych drzew chciałabym wyjść z nasadzeniami w niższych partiach. Na dzień dzisiejszy mam koncepcję na zakątek z Rh, potem dereniowo hortensjowy, berberysowy
No i te nieszczęsne linie
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:24, 26 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
O widzisz Danusiu to mnie uspokoiłaś z tą rabatą z iglakami. Dziękuję !
Nie będę w takim razie udziwniać . Zamówiliśmy tylko żwirek w takim samym kolorze ale większej granulacji do uzupełnienia. Wysypiemy nim jeszcze klombiki przy schodach i tarasie, te z kulami bukszpanowymi.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:25, 27 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Ja dziś też kręgosłupa nie czuję. Chociaż właściwie to powinnam pisać, że czuję i to mocno.
Przekopywałam klomby przy schodach, żeby trzecia kulę zmieścić. Niby udało się. Proszę o opinie.



Podsadziłam je chyba tojeścią, bo pani sprzedająca nazwy rośliny nie znała. Mam nadzieję, że szybko się rozkrzewi , ewentualnie jeszcze dosadzę
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:28, 27 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Poszukiwałam tez dziś trzmieliny na pniu. Z marnym skutkiem bo albo trafiałam na bardzo wysokie szczepienie , albo kolor był nie ten albo znów nie było dwóch o podobnej wysokości i pokroju. Myślę, że jeszcze trafię. Teraz klomb wyglądają tak
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Joanka 23:31, 27 kwi 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Linka napisał(a)
Ja dziś też kręgosłupa nie czuję. Chociaż właściwie to powinnam pisać, że czuję i to mocno.
Przekopywałam klomby przy schodach, żeby trzecia kulę zmieścić. Niby udało się. Proszę o opinie.



Podsadziłam je chyba tojeścią, bo pani sprzedająca nazwy rośliny nie znała. Mam nadzieję, że szybko się rozkrzewi , ewentualnie jeszcze dosadzę


Mnie się podoba. Efekt osiągnięty!
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Linka 23:32, 27 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Próbowałam nadać jakiś kształt dla klombu pod oknami. Marnie mi poszło. Chyba obsadzę go tak jak przymiarka i dodam szałwie lub lawendę w środku na górze. Mile widziane sugestie

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:34, 27 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Joanka dzięki ! Jeden głos na tak
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
monteverde 23:38, 27 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
kule ładnie wyszły, a na 2 pomieszaj te jasno zielone doniczki z tymi ciemno zielonymi po lewej co to jest to nie wiem?)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies