Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Kasiek 22:13, 30 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Bialo, ale...Ogrod sie porzadnie napije Przedszkole w ogrodzie zimowym, niesamowite
____________________
Bawarka
galgAsia 17:37, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Alicjo, ile siewek …! Poszalałaś Ogród zimowy do pozazdroszczenia, problemów z parapetami nie masz na pewno
U mnie ani śladu śniegu, oby wiosna już na serio się zaczęła
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Alicja169 20:51, 31 mar 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
galgAsia napisał(a)
Alicjo, ile siewek …! Poszalałaś Ogród zimowy do pozazdroszczenia, problemów z parapetami nie masz na pewno
U mnie ani śladu śniegu, oby wiosna już na serio się zaczęła


Byłam, widziałam, policzymy ile kto ma? Poddaję się
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 20:55, 31 mar 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Kasiek napisał(a)
Bialo, ale...Ogrod sie porzadnie napije Przedszkole w ogrodzie zimowym, niesamowite


Kasiu - to fakt, że każda ilość wody jest niezwykle cenna. U mnie jest taka instalacja odpływu z wszystkich rynien do zbiornika, nie mam więc problemu braku wody, ale trzeba po zimie uruchomić te instalacje do podlewania.
"przedszkole" siewek okazałe, ale kto to posadzi? przecież jak wyrosło to szkoda bedzie wyrzucić
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Milka 06:51, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jakbym była bliżej, to bym na pomidory się skusiła
Fajnie, że nie ma u was problemu z wodą, ja mam.
Obserwuj magnolię, bardzo jestem ciekawa, czy to korzenie. A dzięki Tobie, zacznę rozmnażanie magnolii. Oderwę z piętka gałązkę, ukorzeniacz i do ziemi. ciekawe czy się uda.
Ja wczoraj straciłam oliwnika, wyciągnęłam bez korzeni, co to go zżarło, nie wiem. Cokolwiek tam posadzę, kończy się stratą drzewka. Zasypię ziemią, posieję trawę i koniec
W innym miejscu ciągnęłam oliwnik, nie wylazł, może choć jeden żyje. To takie piękne drzewko, pachnące i srebrzyste.
Serdeczności zostawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Alicja169 18:14, 03 kwi 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Irenko, chętnie wysłałabym Ci sadzonki, ale jak to zrobić, czy u Ciebie poczta dociera regularnie ? jeśli coś wymyślisz to wyśle ze 50 sz

Zrobiłam zdjęcie gałązek magnolii, na pierwszym widać, że wcześniej gołe gałązki wypuściły listki, a na drugim pokazałam te małe białe wypustki na końcówce gałązki.
Te gałązki są dość duże, takie jak zostały obcięte z drzewa, zastanawiam się czy zostawić taką długość czy trochę je skrócić. Ale tak ładnie się zazieleniły

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Milka 18:39, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Obiecująco to wygląda, skoro listki wypuściła. Trzymaj dalej w wodzie, zobaczymy jak dalej. Ja zrobię inny test i będziemy analizować. Na razie nic nie skracaj, z tym zawsze zdążysz
Poczta na razie działa, ale bez sensu abyś sobie kłopot robiła. Kupię gotowe sadzonki, chyba że zamkną ogrodniczy, bo na razie handlują. Ściskam wirtualnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:40, 18 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cisza, zostawiam pozdrowienia i czekam na zdjęcia.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Alicja169 18:12, 04 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Tak to bywa - czasem dobrze, czasem źle
Mam nadzieję, że będzie dobrze, a może nawet bardzo dobrze
Trzy miesiące przerwy w Ogrodowisku - choć taka tylko częściowa absencja, bo zaglądałam incognito do zaprzyjaźnionych ogrodów.
Wreszcie czas na to aby pojawić się regularnie i co nieco pokazać, bo ogród poczuł się znacznie lepiej, gdy natura wsparła odpowiednim zasobem wody
Ad rem:
Poranek 1 lipca
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 18:21, 04 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Coś poszło nie tak (zanik wprawy?) powyżej w dwu postach zamieściłam owszem lipiec ale 2018 r. (sorry)
a teraz już poprawnie:
Czerwiec 2020:

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies