Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Alicja169 18:54, 13 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105


Koniec z liliami, wkrótce przekwitną i będę je wykopywać, sadzić w nowe miejsca.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:04, 13 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Hortensje zaczęły swój pokaz, na razie tylko Wim"s Red. Ma na początku jasne kwiaty, jednakże łodygi są wyraźnie czerwone.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:11, 13 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Pomponiki i inne dalie, już w znacznej mierze ujawniają swą urodę


____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 21:57, 19 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Ogród - choć nadal jest miejscem wytchnienia od fałszywej i niebezpiecznej rzeczywistości - to jednak nie wystarcza, aby całkowicie chronić od zagrożeń egzystencjalnych.
Tydzień temu jakiś "potwór"ogrodowy (raczej owad) ukąsił mnie w łydkę. Powstał rumień o średnicy około 10-12 cm, temperatura 37,8 st, niewyobrażalny ból stawów, jadłowstręt - jednym słowem "kaplica". Nie pomagały kompresy z altacetu, przeciwgorączkowe tabletki itp. środki, które w takiej sytuacji się na ogół stosuje.
Nieuchronna wizyta u lekarza stała się niezbędna. I tu zderzenie z aktualną rzeczywistością. Telewizyta nie załatwiła sprawy. A gdy doszło do "tradycyjnej" (czyli tak jak to dotychczas się odbywało) wizyty u lekarza, szeroko otworzyły mi się oczy, i z dużym niepokojem stwierdziłam, że nie wolno nam obecnie chorować.
Otóż lekarz boi się pacjenta i najchętniej zrobiłby zasieki z drutu kolczastego, aby pacjent - broń Boże - nie zbliżył się do niego.
I tak - poza stwierdzeniem - "nie wiem co to może być"(słowa lekarza) i.. "ja też nie wiem" (to moje słowa).
Miałam zamiar powiedzieć : "może trzeba pójść do lekarza" i z wdziękiem trzasnąć drzwiami...
Jednak poprosiłam o lek antyhistaminowy który jest na receptę i dopiero opuściłam pokój pani doktor, myśląc ...co ona robiła w czasie studiów na chyba I roku medycyny.
Opowiastkę o tym zdarzeniu zamieszczam ku przestrodze.... Nie dajcie się kąsać zwykłym ogrodowym "potworom" ....

.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 22:07, 19 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
I tak - z kompresem z altacetu i po porannej dawce Clatry, (na szczęści nie usypia), poszłam obejrzeć mój ogród "dawno nie widziany".




Błękitny Anioł wymaga wspomagania, i trzeba w następnym sezonie dokupić może zedwie sadzonki.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 22:11, 19 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 22:19, 19 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Wisteria vel Glicynia rozrosła się i tnę ją po raz kolejny w tym roku. Za to znów mi zakwitła. I jak jej nie lubić


Zrobiłam dwie sadzonki, może się przyjmą i powiększą moje zasoby tej rośliny dla osłonięcia zbyt nagrzewającej się ściany ogrodu zimowego.



____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 22:25, 19 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
jeżówki, te odmianowe, gdzieś się pogubiły
Ale tradycyjne różowe też lubię


Chyba wyhodowałam nową odmianę lilii, ma pasy nakrapianej bieli, z lilii rosnących w pobliżu

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 22:30, 19 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Złota metasekwoja i samosiejka dziewanna

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 22:34, 19 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105


Dla hortensji ogrodowych muszę stworzyć nową rabatę, mam kilka rozproszonych, które pozbieram - dwie już wykopałam - ale na dobrą sprawę nie mam odpowiedniego miejsca.

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies