Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

BKosimkArt 21:41, 10 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749


Trawnik po zimie taki sobie, do tego nornice mi ryły po prostu wszędzie...
Muszę to ogarnąć.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
JoannA 21:42, 10 kwi 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
BKosimkArt napisał(a)
Mój skalniak przy tarasie... Trochę było z tym roboty, turlała, nosiłam, układałam... ale efekt mi się podoba

Muszę tylko czymś zakryć ten beton :/
i focus na korzeń:

Śliczny jest Basiu
Gapię się i gapię...
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
BKosimkArt 22:05, 10 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Dziękuję i cieszę się
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 17:23, 11 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
To nikt nie zerknie na ten mój mały projekcik przy szambie??? Pomóżcie proszę bo już nie wiem czy to dobra opcja...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 18:16, 12 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
A może tak:
Kulki bukszpanowe, jakieś trawki i bluszcz pospolity...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Magdah 23:02, 12 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Zaglądam z rewizytą

Zastanowił mnie Twój betonowy placyk. Projekt wygląda fajnie, tylko nie wiem czy bluszcz będzie chciał na nim rosnąć. Mam wrażenie, że to słoneczne miejsce, beton się nagrzewa i bluszcz go nie polubi. może jednak irga, tylko nie wiem czy puści tak długie pędy, pewnie zależy jaka. Ja mam taką całkiem niską irgę Dammera Major. Wchodzi na kostkę, rośnie na niej całkiem gęsto i trzyma liście zimą. Podobał mi się pomysł z drzewkiem, bo optycznie przydałby się jakiś element pionowy takiej płaskiej wyspy.

Pozdrawiam
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 23:03, 12 kwi 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Zaglądam z rewizytą

Zastanowił mnie Twój betonowy placyk. Projekt wygląda fajnie, tylko nie wiem czy bluszcz będzie chciał na nim rosnąć. Mam wrażenie, że to słoneczne miejsce, beton się nagrzewa i bluszcz go nie polubi. może jednak irga, tylko nie wiem czy puści tak długie pędy, pewnie zależy jaka. Ja mam taką całkiem niską irgę Dammera Major. Wchodzi na kostkę, rośnie na niej całkiem gęsto i trzyma liście zimą. Podobał mi się pomysł z drzewkiem, bo optycznie przydałby się jakiś element pionowy takiej płaskiej wyspy.

Pozdrawiam
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
BKosimkArt 07:04, 13 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Miło że zajrzałaś...
nadal się właśnie zastanawiam nad doborem rośliny płożącej... faktycznie jest tam "patelnia"... no mam ciężki orzech...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
mirkaka 10:45, 13 kwi 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Witaj Basiu, odnośnie placyku na szambie, ja położyłabym na nim kostkę granitową, krawędzie zaokrągliła w kierunku trawy, obasdziłabym np różami, postawiła piękną ławeczkę i tak powstałaby altanka różana. Jak zlikwidujesz szambo i będzie tam zbiornik na deszczówkę , bo teraz szambo pewno pachnie. Albo zrobić tam placyk z miejscem na ognisko, ja u siebie właśnie robię taki placyk na ognisko , a pod nim jest zbiornik na deszczówkę. Jak skończą u mnie roboty to wstawię zdjęcie. Zatem zaglądaj do mnie
Jeszcze poprowadziłabym do niego ścieżkę z kostki i obsadziłabym ją np kocimiętką, a placyk można otoczyć pergolami i obsadzić różami pnącymi. Wydaje mi się że nie ma co na siłę go zasłaniać płożącymi roślinami tylko wykorzystać utwardzone miejsce
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
BKosimkArt 15:30, 13 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
mirkaka napisał(a)
Witaj Basiu, odnośnie placyku na szambie, ja położyłabym na nim kostkę granitową, krawędzie zaokrągliła w kierunku trawy, obasdziłabym np różami, postawiła piękną ławeczkę i tak powstałaby altanka różana. Jak zlikwidujesz szambo i będzie tam zbiornik na deszczówkę , bo teraz szambo pewno pachnie. Albo zrobić tam placyk z miejscem na ognisko, ja u siebie właśnie robię taki placyk na ognisko , a pod nim jest zbiornik na deszczówkę. Jak skończą u mnie roboty to wstawię zdjęcie. Zatem zaglądaj do mnie
Jeszcze poprowadziłabym do niego ścieżkę z kostki i obsadziłabym ją np kocimiętką, a placyk można otoczyć pergolami i obsadzić różami pnącymi. Wydaje mi się że nie ma co na siłę go zasłaniać płożącymi roślinami tylko wykorzystać utwardzone miejsce


Mirko, witam Cię w moich skromnych progach i dziękuję za nowe pomysły. Altanka w tym miejscu nie wchodzi w grę bo zasłoniłabym sobie całkiem widok z okna kuchennego na bramę i furtkę, dlatego musi być coś bardziej płaskiego.

____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies