Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

gabi1948 18:57, 31 mar 2017


Dołączył: 08 sty 2012
Posty: 144
Dzisiaj ścinałam kwiatostany (ubiegłoroczne oczywiście) moich hortensji. Ścinaniu nie było końca! I pomyślałam, że nie mam na co narzekać. Przecież Ty to masz ścinania! Pozdrawiam.
____________________
gabi1948
szemusia 21:51, 31 mar 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Bożenko, ja również, tak jak Milka, podpytam o pampasówkę. Moja przezimowała w piwnicy i zupełnie nie wiem, co z nią teraz. Już miałam ją wytargać na rabaty, ale gdzies tam za tydzień przymrozki zapowiadają, więc nadal w tej piwnicy siedzi... Czy sadzić ja już, ścinać?
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
adkawi 22:00, 31 mar 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Kochana może mi podpowiesz ,moje hortensje ogrodowe przezimowały w gruncie, z tego co widzę maja ładne zielone paczki,ale były dobrze zabezpieczone stroiszem z gałazkow sosny i agrowłókniną.Ta drugą zdjęłam ,ale nie wiem czy stroisz zostawić ,jak myślisz.
____________________
Adrianna
bozga 09:47, 01 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Witam w piękny poranek
Trawę pampasową z donicy już dawno wyniosłam na zewnątrz ( więc spokojnie można wystawiać z garaży) i zgodnie z zapowiedzią wylądowała w gruncie. Po namyśle stwierdziłam jednak , że zasługuje na bardziej eksponowane miejsce i dzisiaj ją przesadzę. po raz pierwszy ścięłam ją tak krótko ( oczywiście bez przesady, wyczyszczę później jeszcze trochę środek z resztek pędów kwiatostanowych). Normalnie w donicy zielonym liściom obcinałam tylko suche końcówki.

Tutaj na jak się okazało przejściowym stanowisku


Miłego dnia, ja też ruszam do ogrodu

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 09:52, 01 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
adkawi napisał(a)
Kochana może mi podpowiesz ,moje hortensje ogrodowe przezimowały w gruncie, z tego co widzę maja ładne zielone paczki,ale były dobrze zabezpieczone stroiszem z gałazkow sosny i agrowłókniną.Ta drugą zdjęłam ,ale nie wiem czy stroisz zostawić ,jak myślisz.


W tej dziedzinie jestem osobą niekompetentną Ja nie okrywam żadnych swoich roślin na ogrodzie ( wyjątek w tym roku stanowił bardzo młodziutki i cenny kolekcjonersko dereń, był to dla mnie widok bardzo drażniący, co ma przeżyć w gruncie to przeżyje, jak wymarznie- nie nadaje się do mojego ogrodu. Ja na pewno stroisze bym już wyrzuciła
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Pola 10:17, 01 kwi 2017


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
bozga napisał(a)


W tej dziedzinie jestem osobą niekompetentną Ja nie okrywam żadnych swoich roślin na ogrodzie ( wyjątek w tym roku stanowił bardzo młodziutki i cenny kolekcjonersko dereń, był to dla mnie widok bardzo drażniący, co ma przeżyć w gruncie to przeżyje, jak wymarznie- nie nadaje się do mojego ogrodu. Ja na pewno stroisze bym już wyrzuciła

Mam takie samo podejście, nic nie odkrywam, jak wymarznięcia to będzie nowa inna roślinka wsadzona. Ogród się zmienia. Lubię tu zaglądać choć nie piszę. Pozdrawiam weekendowo.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Ewa777 10:43, 01 kwi 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Jejku! U Ciebie już tulipany? a ja się cieszę żonkilami i ciemiernikami
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
zbigniew_gazda 11:34, 01 kwi 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Pozdrawiam również i zazdroszczę tulipanów. Piękne są. Okrywam tylko drzewiastą piwonię jak ma pąki a zapowiadają przymrozek. Reszta niech się hartuje. Ale przyjdzie taki czas że i drzewiasta nie otrzyma okrycia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
asiak 11:35, 01 kwi 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Bożenko, miłej pracy
____________________
AsiaDziałeczka Asi
BasiaLT 21:00, 01 kwi 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Przepiękne tulipany. I mnie zaledwie kilka sztuk i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies