Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Madzenka 06:54, 18 kwi 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czy to psiząb? Jak się sprawuje?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kawa 10:54, 18 kwi 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
pięna wiosna
aż się chce oglądac takie fotki jak patrzę co mam za oknem

ja chcę słoneczka!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Izabela 21:42, 18 kwi 2017

Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 12
bozga napisał(a)



Jeśli mogłabym coś podpowiedzieć- Venus robi wrażenie wielkością podsadek ale nie zawsze co duże jest najładniejsze, rozejrzałabym się za czymś może obficie kwitnącym. Derenie już w pąkach, niedługo będzie najlepszy okres na zakupy, bo nie ma to jak zobaczyć na własne oczy i się zakochać A zwłaszcza w takich, które w pobliskiej szkółce dobrze zniosły zimę. Wszystkie moje derenie zimę przetrwały ale ochłodzenie ( przymrozku nie miałam) wyraźnie u niektórych uszkodziło końcówki podsadek więc trochę stracą na swojej atrakcyjności.

Pozdrawiam


Dziękuję za odpowiedz, mi w tej Venus podoba się to ,że niby jest wytrzymalsza na mróz. Ja też wyznaję zasadę,że roślina musi być bardziej niezawodna i wytrzymała niż, piękna i wrażliwa, pozdrawiam
____________________
bozga 22:15, 18 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
malgocha1960 napisał(a)
Bożenki,piękna wiosna,kolorów już sporo.Czy ten pochylony iglak to jałowiec?


To mój cedr z nietypowej strony
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:25, 18 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
natka098 napisał(a)
Ja jak zwykle podziwiam i pytania mam W zeszłym roku jesienią posadziłam derenia kousa idm. Chińska. Gałązki ma żywe a do dziś dnia pączki listków nie puściły. On tak późno startuje?


Czas kwitnienia dereni jest bardzo różny, gdy niektóre już przekwitają inne dopiero zaczynają, w tym roku będę wiedzieć więcej bo mam znacznie więcej odmian i sobie zanotuję kolejność. Chociaż już w tej chwili wiem, że pierwszy będzie a właściwie już jest Gold Spot, depcze mu po piętach z olbrzymimi już pąkami Eddie's White Wonder ( naprawdę rewelacyjny jest ten dereń !) Jak tylko mu podsadek w najbliższych dniach przymrozek nie uszkodzi to na niedzielną fotkę będzie jak znalazł



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:29, 18 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Madzenka napisał(a)
Czy to psiząb? Jak się sprawuje?


Świetna ta nazwa, zresztą dowiedziałam się o niej na Ogrodowisku
Bezproblemowa urocza roślinka

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:38, 18 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Pozdrawiam serdecznie
Trochę innej energii w ten zimowy dzień na osłodę
( 3 dni temu)




Brakuje tu tylko fotki z fotoradaru , którą niewątpliwie w najbliższych dniach otrzymam ! I weź tu się człowieku rusz z ogródka na chwilę
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 14:36, 22 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Najpierw te przykre rzeczy Miałam właściwie jeden dzień z temperaturą ok -5 st i to wystarczyło, żeby załatwić obsypaną pąkami glicynię ( i kwitnienie diabli wzięli)



Drugą bardzo poszkodowaną jest hortensja kosmata ( nie wspominam tu o magnoliach bo trochę się jednak człowiek kwiatami pocieszył
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 14:46, 22 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Najbardziej jednak balam sie derenie, bo wchodza w kwitnienie, uszkodzone znacznie podsadki ma tylko Cherokee Brave, reszta jest tylko odrobinkę muśnięta więc będzie na co popatrzeć, fotki zrobione dzisiaj

Kwitnie na całego od ponad 3 tygodni Gold Spot ( można spotkać nazwę łącznie pisaną)


Na drugim miejscu ex aequo Alba Plena i Eddie's White Wonder, gdyby nie zimno byłyby już w pełnej krasie

Alba Plena
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 14:50, 22 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
mój ulubieniec Eddie's White Wonder bardzo już napęczniały


Tuż za nimi Rainbow, reszta jeszcze w drobnych pączkach
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies