Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » U "Zielonej" Ogrodniczki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

U "Zielonej" Ogrodniczki :)

IzaK 09:20, 14 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Zmierzyłam swoją rabatę: ma 9m długości i w najszerszym miejscu 2,20m szerokości. To już daje jakis obraz...
Sniło mi się dzisiaj mnóstwo drzew haha

Zapisuję, żeby mi gdzieś nie uciekło co posadzić pod wiśniami:

Tawuła goldmound
Berberys Admiration albo Kobold, bądź Bagatelle
Trzmielina żółta Emerald'n Gold (to chyba ta)albo Emerald Gaiety

____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Sebek 21:24, 14 kwi 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trzmielinę Emerald Gaiety odradzam - u mnie wolno rosła, a jednej zimy wymarzła... Emerald'n'gold jest nie do zdarcia

Te plamy roślin rzeczywiście będą świetne i bardzo oryginalne Widuję w jednym mieście taki zestaw roślin i wygląda on bardzo efektownie posadzony dużymi grupami
Możesz też dodać kosodrzewiny - tylko nisko je tnij, jak wszystko tutaj Możesz nawet sobie zrobić różne piętra tych roślin - tawuły wyżej, trzmielinę niziutko, berberysy też inaczej - da to ciekawy efekt i przede wszystkim chyba nikt tego nie ma
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
IzaK 21:45, 14 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Sebek bardzo mi miło Ciebie gościć w swoim przedogródku - zapraszam częściej
Bardzo dziękuję Ci za wszystkie cenne wskazówki - nie ma to jak fachowe doradztwo.
Doświadczonym ogrodnikom wystarczy jedno spojrzenie i są w stanie ocenić co z czym mi tego jeszcze brakuje...

Zdecydowałam się na berberysy admiration, żółtą trzmielinę i tawułę goldmound... Jak wszystko będzie szło po mojej myśli, to jutro podjadę do szkółki po umbry, resztę zamierzam kupić w weekend, bo niedaleko mnie są targi ogrodnicze
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
anna_p_k 10:27, 15 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Iza wpadłam z rewizytą i tu u Ciebie takie piękne kolorowe malunki bedę zaglądać i kukać co ciekawego stworzysz, my razem na początku tworzenia "czegoś" więc wiem nie jest to takie łatwe pozdrawiam
____________________
Ogródowe-początki
IzaK 11:24, 15 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Miło, że wpadłaś Aniu
No właśnie, dobrze napisane - kolorowe malunki... ale myślę, że z czasem będzie można nacieszyć oko nie tylko rysunkami ale prawdziwymi roślinkami
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
anna_p_k 11:50, 15 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
napewno, a Danusia ma zawsze rację i jej warto posłuchać ja u siebie beznadziejne zawijasy już zrobiłam i wiem że do przeróbki pierwsza rabatka S z tulipanów na jesień do likwidacji musze ich umieścić w bardziej przyziemny sposób gdyż już mnie drażni no ale szkoda mi teraz ruszać pozwole im zakwitnąć, i narcyzy już chyba ciut lepiej posadzone ale też raczej kiepskie miejsce bo znikną i bede miała dziurę więc warto jak już masz wskazówki Danusi je zrealizowac Sebka pomysł też jest bardzo oryginalny więc myslę że z pomocą ekspertów stworzysz piękny ogród a ja sobie bedę podziwiać
____________________
Ogródowe-początki
IzaK 14:07, 15 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
ja jestem niezmiernie wdzięczna Pani Danusi, że mnie na ziemię sprowadziła... bo pewnie bym tego zawijasa walnęła na tej rabacie...
ja czytam każde porady i wskazówki z wielką uwagą i cieszę się, że mam możliwość "podglądnięcia" u innych jak co wygląda...
Nie wiem jak Wy ale ja mam jakieś opory przed wstawianiem zdjęć, ale to dlatego, że wstyd mnie dopada
Człowiek dorosły a jak dziecko... palce w buzi, rąbek spódnicy w dłoni i się kołysze


____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Efffa 14:23, 15 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
ja tam samo mam opory przed wstawianiem zdjec, wsyd mi, ale mam zamiar sie rozkrecić, niewiem kiedy ale to nastąpi...
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
IzaK 14:24, 15 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
ja może pójdę za ciosem i wstawię dzisiaj zdjęcie i plan rabaty na"tyłach' ogrodu
chcę burzy mózgów na jej temat
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Efffa 14:25, 15 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
no to szybko wstawiaj bo sie jeszcze rozmyslisz a ja chetnie pooglądam
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies