Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » U "Zielonej" Ogrodniczki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

U "Zielonej" Ogrodniczki :)

IzaK 15:17, 15 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Ewelina ale nie ma na co się zbieram dopiero...
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
IzaK 15:28, 15 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
to wyrysyowana rabata i to co się na niej znajduje...



a tutaj zdjęcie z góry




rabata ma kształt "L" - nie pytajcie dlaczego tak... robiłam ją w ubiegłym roku i taki "genialny" pomysł przyszedł mi do głowy... z pewnością rabata ta będzie do wytyczenia od nowa bo zdaje się, że jest zbyt daleko umiejscowiona od tuj i kształt nie taki...
zrobiłam ją bo chciałam mieć namiastkę ogrodu... czyli błąd początkujących zapalenców ogrodowych
myślałam, żeby z tyłu za nią posadzić świerki serbskie - czy będzie to miało ręce i nogi? Z czasem trochę bym się osłoniła od zabudowań z tyłu...
pod tymi trzema hortensjami posadzę jeszcze żurawki może southern comfort albo ciemniejsze palace purple... te, które rośną po lewej stronie to chyba żurawka krwista
ten klon to klon bordowy, szczepiony na pniu...nie znam dokładnej nazwy, w nóżkach ma lawendę posadzoną w kwadrat...
niestety wszystko będzie bardziej widoczne jak zacznie kwitnąć i się zazieleni tudzież zabordowi
Zdjęcia fatalne, bo pogoda beznadziejna I wiem, że nie widać, żeby cokolwiek tam rosło, ale musicie mi uwierzyć na slowo, że tak jest
a i trawnik po wczorajszej wertykulacji jest w oplakanym stanie...
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Mysza 22:09, 15 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Witaj na Ogrodowisku
Masz super porady DanusiTego się trzymaj.
I jaka duża działka, oj będzie się działo
____________________
Gosia
Wieloszka 22:29, 15 kwi 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Iza Doczytałam, że nie tylko ja radzę sadzić wiśnie co 2,5m - koniecznie pokaż fotki! Zestaw do posadzenia pod wiśniami bardzo mi się podoba, a tawuły "Goldmound" mam i uwielbiam - ale tylko cięte w kulki. Możesz do tego zestawu wprowadzić kosodrzewinę jak już radził Sebek, bo z czasem będzie Ci brakowało zielonego dołem - zwłaszcza, że to rabata-wyspa w podjeździe. Z kosodrzewinami z kolei pięknie wyglądają lawendy - może wciśniesz choć parę sztuk, jak Ci rabaty nie zabraknie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Margaret_ka 22:33, 15 kwi 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witam serdecznie...
Bedę kibicowała. Powodzenia.
____________________
Ogród Margaret-ki
anna_p_k 08:25, 16 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
ładna działka co za tym idzie dużo możliwości do stworzenia fajnych rabat, w telefonie przybliżylam sobie Twoją rabatkę i wierzę że wszystko tam jest bo widziałam
____________________
Ogródowe-początki
IzaK 09:40, 16 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Mysza napisał(a)
Witaj na Ogrodowisku
Masz super porady DanusiTego się trzymaj.
I jaka duża działka, oj będzie się działo


Witaj Myszo - miło mi, że zajrzałaś - zapraszam częściej, dziel się swoimi wskazówkami i radami
Działka nie jest aż tak duża - to chyba na zdjęciu z góry sprawia takie wrażenie
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
IzaK 09:47, 16 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Wieloszka napisał(a)
Witaj Iza Doczytałam, że nie tylko ja radzę sadzić wiśnie co 2,5m - koniecznie pokaż fotki! Zestaw do posadzenia pod wiśniami bardzo mi się podoba, a tawuły "Goldmound" mam i uwielbiam - ale tylko cięte w kulki. Możesz do tego zestawu wprowadzić kosodrzewinę jak już radził Sebek, bo z czasem będzie Ci brakowało zielonego dołem - zwłaszcza, że to rabata-wyspa w podjeździe. Z kosodrzewinami z kolei pięknie wyglądają lawendy - może wciśniesz choć parę sztuk, jak Ci rabaty nie zabraknie


Wieloszko witaj w moim wąteczku, cieszę się, że znlazłaś czas i ochotę by do mnie zajrzeć
Tak mi tutaj o tej kosodrzewinie piszecie, że chyba faktycznie ją posadzę... tylko poradźcie gdzie - pomiędzy wiśniami? i dalej sadzić będę to co zamierzałam...
Ja już tę kosodrzewinę widzę realnie na rabacie na prawdę...
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
IzaK 09:47, 16 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Margaret_ka napisał(a)
Witam serdecznie...
Bedę kibicowała. Powodzenia.


Witaj Margaretko Cieszę się, że zawitałaś w moje skromne progi - zapraszam częściej
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
IzaK 09:48, 16 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
anna_p_k napisał(a)
ładna działka co za tym idzie dużo możliwości do stworzenia fajnych rabat, w telefonie przybliżylam sobie Twoją rabatkę i wierzę że wszystko tam jest bo widziałam


Haha a to w telefonie coś było widać Aniu?
Czy działka ładna? Jeszcze nie, ale może kiedyś będzie... liczę na to
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies