Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 12:46, 13 lip 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Margerytka40 napisał(a)


Podzielam miłość do śmiałka i odszczekuję ,że jeszcze w zeszłym roku miałam go prawie za chwast,ba jeszcze tej wiosny głęboko się zastanawiałam czy oby na pewno go chcę a teraz mogę go miziać bez przerwy
ja też jeszcze miesiąc temu miałam obawy że nie będzie kwitł przez silny podział a tu proszę jak się odwdzięczył
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 13:00, 13 lip 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ren133 napisał(a)


Dobrze, że do ciebie zajrzałam żabciu Dajesz nadzieję tym zdjęciem bo już zaczęłam watpić w moje śmiałki ... zakwitły marnie dość wcześnie i po powrocie z wakacji zastałam jakieś pojedyncze kwiatostany w kolorze słomkowym Załamałam się

Ale jak patrzę na Twoje zdjęcia to stwierdzam, że poczekam z nimi do przyszłego sezonu

A pokazałabyś z dalszej perspektywy tą rabatę? proszę


u mnie wszystkie zieloniutkie, tylko jeden usechł ale to wirująca blacha podczas wichury go zdewastowała.

Renia, to nie jest rabata W tym miejscu miałam tylko zerwaną darń, a że wiosną robiłam te kostki w grabach to śmiałek musiał gdzieś się przenieść wylądował przy blaszaku. Chociaż nie powiem, bo miałam plan przetestowania moich rozchodników gigantów w śmiałku, ale nie powiódł się. Rozchodniki oczywiście posadzone, tylko że ich wcale nie widać
za śmiałkiem oczywiście zadołowane od wiosny cisy, za nimi też tymczasowo molinie i rosnący drugi rok trzcinnik KF. AAAA jeszcze była luka między molinią a trzcinnikiem, to wsadziłam całe wiadro kłączy dalii, które dostałam od babeczki co gruz zabierała Misz masz w którym śmiałek dominuje.









____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
sylwia_slomc... 13:34, 13 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
iwka napisał(a)


Ewa możesz mi potwierdzić ze to jest matrona u mnie ? nie mam w tej chwili lepszego zdjęcia, słabo widać w tym carexe.



dostałam kilka gałązek ale coś słabo mi rośnie, chyba ma za mokro. Znajoma nie wiedziała jaki to, a że ja matrony na oczy nie widziałam to też nie wiem, tak trochę podobna

jakby co to ja chętnie przygarnę prawdziwą matronę


Moim zdaniem nie
tu masz matronę zobacz jaki ma kolor ciemny cała
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8579-wojslawice-2018-07-08?page=6
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ren133 13:36, 13 lip 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
I domyślam się, że nie ma dużo wody?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Makao_J 16:57, 13 lip 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ile tego śmiałka masz? szok. Niesamowite wrażenie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
iwka 12:02, 17 lip 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Makao_J napisał(a)
Ile tego śmiałka masz? szok. Niesamowite wrażenie.
tutaj około 50 sztuk bardzo mi się podoba nawet po deszczu ładnie wyglądał. Ciekawe jak na śnieg zareaguje ?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 12:07, 17 lip 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ren133 napisał(a)
I domyślam się, że nie ma dużo wody?
w tym miejscu tyle co z nieba, a wiadomo ile padało

ale ...

w drugim miejscu, tam gdzie rosną brzozy które mi uschły lałam dużo wody i śmiałek który jest najbliżej brzóz pierwszy zakwitł i jest bardziej zielony i większy. Różnicę widać w porównaniu do innych na brzozowej.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 12:10, 17 lip 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
sylwia_slomczewska napisał(a)

Moim zdaniem nie
tu masz matronę zobacz jaki ma kolor ciemny cała
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8579-wojslawice-2018-07-08?page=6
no właśnie te liście mnie tak niepokoją, mają tylko ciemne gałązki i brzegi liści. Ten z Wojsławic zupełnie ciemny.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
eVka 12:22, 17 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
iwka napisał(a)
jeszcze nie jestem gotowa chyba że Ci przeszkadza, to wcisnę w jakieś wolne miejsce

Spokojnie, nie przeszkadza a do wiosny się rozrośnie...
____________________
Dominika11 12:24, 17 lip 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Żabciu zaglądam i zostawiam pozdrowienia
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies