Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 13:58, 26 wrz 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
effka napisał(a)

Ooo widzę, że wena cię ogarnęła Super! Hmm jak plan się przestał podobać to może go zmienić. Potem będziesz żałować...

Świetne fotki ogrodowe, jak ja kocham molinie. Dopiero w tym roku się za nie wzięłam, na razie mam tylko Variegata i KF.
molinie są fajne, mam też variegata, KF, ED, moorhexe i heidebraut. Czytałam u Ciebie o pomyłkach i ten sam sklep wymieniał mi właśnie moorhexe. Dwa razy mi przysyłali w zamian i za każdym razem była to molinia KF, mam jej już chyba ze 30 sztuk


zaraz wstawię plan dla przypomnienia, może coś doradzicie bo mam problem, kupiłam kilka drzew i waham się co do wybranych miejscówek
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 14:51, 26 wrz 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
plan dla przypomnienia




Z nowych nabytków mam:
3 brzozy doorenbos
dereń kousa

oraz do przesadzenia
3 świdośliwy
3 jarząby granatnaja
3 świerki serbskie
grujecznik

jutro wpadnę i wszystko wyjaśnię
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 12:35, 23 paź 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
no tak, w ostatnim poście z 26 września napisałam "jutro wpadnę ...." prawie miesiąc mi to zajęło podczytywałam Was czasami oczywiście ale nie mogłam się zebrać i u siebie trochę pobyć

więc tak, aktualnie pracuję nadal przy granicach mojej działki, do zimy muszę jeszcze jakieś 10 metrów przekopać, przewaliłam już pewnie z 50 Na przyszły rok zostanie tylko z jednej strony, przy planowanym warzywniku.
Łatwo nie jest, sąsiadująca działka zarośnięta drzewami i te korzenie do mnie aż przechodzą.




ciężko idzie, ale już bliżej jak dalej

na samym końcu działki posadziłam szpaler trzcinnika KF, nie wiem czy zostanie tam na stałe, miałam sadzić cisy ale sąsiad blisko posadził tuje i stwierdziłam, że na razie będą trawy. Oczywiście trzeba było wszystko przekopać, oczyścić, nawieźć obornika, no ale już po


____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 12:42, 23 paź 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
W ramach odpoczynku od kopania wyskoczyłam do szkółki i kupiłam ponownie brzozy, udało mi się też dorwać derenia milky way




no ale żeby nie było tak pięknie, to oczywiście zanim zdecydowałam się gdzie te brzozy maja rosnąć, mój pies zdążył mi jedną zjeść, myślałam że zawału dostanę jak zobaczyłam, poszła na koniec działki, może coś z niej będzie. Konieczna była ponowna podróż do szkółki miała być tylko brzoza a wzięłam jeszcze ostatnie 8 sztuk choiny kanadyjskiej, musiałam sobie jakoś tą stratę brzozy wynagrodzić tak wygląda bidulka, ciekawe czy coś z niej będzie.



nie wiem dlaczego pcham się ciągle w te brzozy, no coś nie chcą u mnie być, to już trzecie podejście. Mam jedną która była ładna a teraz zauważyłam, że od czuba znowu usycha.



tak więc ryzykuję z brzozami po raz ostatni



____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 12:44, 23 paź 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
trzy sztuki posadziłam zgodnie z planem

za trzcinnikami posadzony szpaler choin kanadyjskich, tu mam wątpliwości czy to dobre miejsce dla nich. Jak nie wykarczują tych krzaków za siatką to po kilku latach znowu będzie plątanina korzeni tylko.
słabo widać te brzózki, listki już zgubiły.



powstała też nowa rabata, jedna świdośliwa przeniesiona i bukszpany przesadzone


muszę chyba ten żywopłot z cisa poprawić, jakiś taki ażurowy wyszedł.

Rabata ma 5x5 więc jest dość duża.
Wsadziłam czosnki i jarzmianki bordowe, ale chyba z nimi to średni pomysł( musiałam je w końcu gdzieś wsadzić, najwyżej zadołuję gdzie indziej) Jako wypełnienie trawy oczywiście, tylko nie wiem na co się zdecydować, sesleria jesienna, sporobolus, trzcinnik cheju-do, hakone, molinia varigata ?
po całości jedną czy jakoś je pomieszać, sama nie wiem słońce do 14-15, później lekki cień
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Anda 12:48, 23 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Ale się dzieje u Ciebie Jarzmianki dadzą radę w samo południe? U mnie rosną w cieniu, więc się zastanawiam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dominika11 12:52, 23 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ale robota

a zobaczysz, ze ta brzoza zjedzona przez pieska będzie jeszcze najlepiej rosnąć i będziesz z niem najbardziej zadowolona
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
iwka 12:56, 23 paź 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
tak mniej więcej to wygląda



mam jeszcze dwie świdośliwy do przesadzenia i tak się zastanawiam czy w takim układzie będzie dobrze
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 12:58, 23 paź 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Anda napisał(a)
Ale się dzieje u Ciebie Jarzmianki dadzą radę w samo południe? U mnie rosną w cieniu, więc się zastanawiam.
no właśnie ... głupiego robota, przesadzam dzisiaj mam na słońcu białe i wiem jak wyglądają co mi strzeliło ?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 13:01, 23 paź 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Dominika11 napisał(a)
ale robota

a zobaczysz, ze ta brzoza zjedzona przez pieska będzie jeszcze najlepiej rosnąć i będziesz z niem najbardziej zadowolona
mówisz, ona taka biedna Ostatnio upodobał sobie trzcinniki, także ten..., już ich nie mam na przodzie. Wszystkie mi pokładł, nie wiem co mu odbija, stary a głupi Musiałam nisko wszystkie przyciąć.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies