Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Martka 18:19, 07 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gosiek, witam się w Twoim wątku, który znalazłam przez klon Brilantissimum, pobieżnie tylko zerknęłam, ogród piękny i piękne ujęcia, obiektyw poskramiasz wzorowo Pozdrawiam i będę się zagłębiać w detaliki
April 18:55, 07 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Gosiek33 napisał(a)



Nie jestem dobry doradcą ani nauczycielem niestety. Zależy jeszcze ile masz kasy do dyspozycji na sprzęt i co chciałabyś nim robić. Czy potrzebujesz wymienne obiektywy czy na początek prosty samoobsługowy Collpix? Może poczytaj to?

Kiedyś marzyłam o olympusie, ale cena zaporowa była i zostałam na Nikonie z wymiennymi obiektywami

Zobacz tn test, Coolpix B500 - cena przyjazna, ale przeczytaj do końca



Dzięki, zapoznam się
____________________
April April podbija las Mazowsze
Alija 19:07, 07 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Gosiek33 napisał(a)




Śliczne kwiatuchy! Bardzo ładny kolor szafirków, rzadziej spotykany.
Śnieg, mróz, a one sobie nic z tego nie robią.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gosiek33 11:30, 08 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Rusinka uwielbiam. Pisze cotygodniowe felietony do sobotniej Wyborczej i udziela się w radiu Nowy Świat. Wydoroślał (pamiętam go jeszcze w roli młodziutkiego sekretarza Szymborskiej), ale młodzieńcze poczucie humoru, cudnej ironii i optymizmu zostało mu do teraz. W
Wystawiaj buzię do słonka, żeby łapać witaminę D. Pozycja dowolna. Możesz leżakować w śpiworze. Holoubek swego czasu przeleżał tak kilka miesięcy. Doszedł do znakomitej formy.


TAR napisał(a)
Hania podsumowała pieknie, moge tylko przytaknąc


Wczoraj oglądałam nagrane Śniadanie mistrzów - dawno się tak nie uśmiałam: Grabowski, Makłowicz, Gesler i właśnie Rusinek. Opowiadali też o rodzinnych zwyczajach przy stole. To była znakomita odskocznia o ponurej rzeczywistości

Kto wylizuje talerz po jajecznicy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:32, 08 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Martka napisał(a)
Gosiek, witam się w Twoim wątku, który znalazłam przez klon Brilantissimum, pobieżnie tylko zerknęłam, ogród piękny i piękne ujęcia, obiektyw poskramiasz wzorowo Pozdrawiam i będę się zagłębiać w detaliki



Miło widzieć Cię w moim wątku, do tej pory gdzieś mi migałaś i innych. Oglądaj, oglądaj
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 11:50, 08 kwi 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ja też jestem fanką audiobooków. Ja mam wykupiony abonament w EMPIK-u i TOK FM. ToK FM ma też bardzo dużo fajnych podcastów. Wcześniej audiobooki kupowałam i ten system wykupienia abonamentów bardzo mi odpowiada.
Gosia co robisz z towarem po użyciu rębaka? Bezpośrednio rozkładasz na rabatach, czy najpierw kompostujesz?
Kupiłam rębak, z myślą o ściółkowaniu rabat, ale czytam u innych, że najpierw musi być przekompostowany?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 11:56, 08 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Alija napisał(a)


Śliczne kwiatuchy! Bardzo ładny kolor szafirków, rzadziej spotykany.
Śnieg, mróz, a one sobie nic z tego nie robią.



Szafirków mam sporo różny, ale tej konkretnej odmiany długo szukałam. Kasya podpowiedziała mi, że to szerokolistny. Wyłazi tuż za liśćmi a nie jak większość, która już jesienią wypuszcza szczypiorek

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:04, 08 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)
Ja też jestem fanką audiobooków. Ja mam wykupiony abonament w EMPIK-u i TOK FM. ToK FM ma też bardzo dużo fajnych podcastów. Wcześniej audiobooki kupowałam i ten system wykupienia abonamentów bardzo mi odpowiada.
Gosia co robisz z towarem po użyciu rębaka? Bezpośrednio rozkładasz na rabatach, czy najpierw kompostujesz?
Kupiłam rębak, z myślą o ściółkowaniu rabat, ale czytam u innych, że najpierw musi być przekompostowany?



Też podkastów TOKFM słucham, ale teraz na książki się rzuciłam

Mam mieszane uczucia co do wykorzystania zrębków. Większość jednaj wywaliłam na kupę za kompostownikiem, niech się przegryzają. Podleję je jakimś przyspieszaczem. Trochę wysypałam na ubiegłoroczne kartony leżące pod krzewami. Trochę słomy z pociętych traw rozsypałam na rabaty pełne igliwia. Teraz chyba rozsypując nawóz będę rozgarniać w miejscach pod nawóz.

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:08, 08 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kwiecień plecień...

trochę słońca i co i rusz grad i zamieć śnieżna, wiosno przybywaj

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
wunia 16:43, 08 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2018
Posty: 77
Co do rozdrobnionych gałęzi powiem z własnego doświadczenia że pakuję jesienią bo głównie jesienią mam dużo gałęzi z klonów do worków po psiej karmie albo na śmieci zależy co mam stoją przez zimę a potem używam, dwa lata temu wymieszałam zrębki z ziemią i nawtykałam patyczków hortensjowych żeby mieć hortensjowe drzewka i z 25 patyczków wetkniętych do takiej mieszanki powstało 25 drzewek znaczy zima im wystarczyła w worku żeby były gotowe do użytku i innym roślinom przy sadzeniu do dołka domieszałam i też żadnych oznak anemii nie miały
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies