Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 11:41, 09 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
jolanka napisał(a)
Gosiu, ja już po. Wszystko mnie boli



leż i odpoczywaj
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:20, 09 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dziś trochę mi lepiej i pogoda pozwoliła to zdjęcie cyknęłam. Chyba nie mam co czekać, że odbije? Nawet nie pamiętam co to za sosenka była. Końcówki suche, poniżej jeszcze elastyczne. Czekać?




Poszarpałam się z korzeniami sporej już tawuły van Houtte'a Gold Fountain. Przesadziłam ją w nowe miejsce bo zbyt zasłaniała kalinę Dawn. Dałam radę



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
wunia 20:20, 09 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2018
Posty: 77
Gosiu ja po prostu na bieżąco z torby do której lecą zrębki przesypuję do worków, wolniej idzie ale od razu na gotowo
Gruszka_na_w... 20:35, 09 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Wykopałam dzisiaj 2 większe i 5 mniejszych Pumilio. Nie lubię patrzeć na zamierające rośliny. Nie jestem im w stanie zapewnić pełnego nasłonecznienia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 22:02, 09 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Gosiek33 napisał(a)
Pogoda nie sprzyja ogrodowym zachwytom ale co nieco się nie daje

Brunery i miodunki śpią jeszcze ale ułudka wiosenna, choć liści jeszcze widać już na niebiesko świeci za to ją uwielbiam









Ale niesamowite te kwiatuszki, w pierwszej chwili pomyślałam, że są sztuczne. A tu takie cudo!

Widzę, że ostro działasz ogrodowo, ja dziś obcinałam róże, jestem cała pokłuta.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
mrokasia 22:04, 09 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17990
U mnie brunnera już ma listki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 23:43, 09 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jak to ułudka? Już???? U mnie samo zielone dopiero... Ale moja w cieniu...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 05:55, 10 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
wunia napisał(a)
Gosiu ja po prostu na bieżąco z torby do której lecą zrębki przesypuję do worków, wolniej idzie ale od razu na gotowo



kiedy u mnie wyszło kilkadziesiąt pełnych toreb zrębków


Po częściowym ogarnięciu gałęzi i innych rozkładających się od lat konarów i pniaków, rozgarnęłam częściowo tę moją monstrualną pryzmę. Teraz zaczęły w niej buszować różne ptaki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:01, 10 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wykopałam dzisiaj 2 większe i 5 mniejszych Pumilio. Nie lubię patrzeć na zamierające rośliny. Nie jestem im w stanie zapewnić pełnego nasłonecznienia.


To przykry moment. Z kolei mamy miejsce na inne rośliny

Przed kosówkami ostrzegała mnie Joasia. By piękne były potrzebują dobrej opieki poczynając od stanowiska w ogrodzie.
Do czasu gdy nie było tłoku na rabatach jakoś sobie radziły

Głupcy uczą się na własnych błędach, mądrzy na cudzych
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:05, 10 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Alija napisał(a)


Ale niesamowite te kwiatuszki, w pierwszej chwili pomyślałam, że są sztuczne. A tu takie cudo!

Widzę, że ostro działasz ogrodowo, ja dziś obcinałam róże, jestem cała pokłuta.



Niesamowite to fakt, wszystkim w koło je zachwalam. Tu na zdjęciu z telefonu wyszły bardzo blado ale w naturze ich kolor jest prawdziwie modry. I co najważniejsze kwitną długo w czasie gdy koloru jest mało. Potem zakwitają brunery, niezapominajki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies