Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 12:56, 16 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
pestka56 napisał(a)
Rany boskie!!! No, wiedziałam, że jak kładą wodociągi to mają gdzieś jak idzie melioracja. Jednak myślałam, że gazowe to się jednak z całym pietyzmem kładzie!
Ja się gazu boję. Mam traumę po zatruciu moim, mojego ojca i córki jeszcze w mieszkaniu w W-wie. W życiu nie pozwolę sobie tego świństwa podłączyć. Nie pozwolę by kładli rurki przy moim płocie. Nie po tym co pokazałaś.

Ostatniej jesieni melioranci udrażniali okoliczne dreny (zawsze do tego jestem zapraszana, bo jestem wsiową delegatką do Spółki Wodnej i muszę protokoły podpisywać). Koparkowy wbił szuflę w ziemię i... huknęło, strzeliło ognio-piorunem (nie wiem jak opisać). Uciekł z koparki. Przeciął położony bez oznaczenia, za płytko i na przełaj kabel doprowadzający prąd do prywatnego transformatora. W stalowej łopacie koparki wypaliło dziurę średnicy 10 cm.
Ludzie są nieodpowiedzialni, a to może kosztować życie.




Masakra!

na ciągnięcie linii gazu nie masz wielkiego wpływu, kładą gdzie wolno, chyba że mieszkasz na odludziu.

Przed laty w powietrze wyleciał dom nie podłączony do żadnej sieci. Ulatniający gaz zbierał się w jakimś zagłębieniu pod ziemią, a że ziemia była zmarznięta nie mógł się wydostać nad powierzchnię to walnęło
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:01, 16 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Anda napisał(a)


No dokładnie. U nas to jeszcze dodatkowo w inne rury, takie bardzo grube kładą. Ostatnio budowa była niedaleko to na spacerach podziwiałam co do tej ziemi tam za rury kładą.



Przed wielu laty nie mogłam się napatrzeć w jaki sposób układają drogę w mieście.
U nas niby surowe przepisy ale bywa wielkie partactwo.

Na razie nadal działają. Chyba jednak ktoś się przejął
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:04, 16 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
galgAsia napisał(a)
Ok, obiektywy naostrzone Dziękuję za alert
U mnie zimno, mokro, buueee... Wczoraj cały dzień sypał śnieg. Nie jest letko ...

Buziaki



Wiedziałam, że na Ciebie można liczyć

Pogoda kiepska, dobrze byłoby, żeby choć Zośka odpuściła...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anna_I 17:32, 16 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Gosiek33 napisał(a)



Przed wielu laty nie mogłam się napatrzeć w jaki sposób układają drogę w mieście.
U nas niby surowe przepisy ale bywa wielkie partactwo.

Na razie nadal działają. Chyba jednak ktoś się przejął



Gosiu w większości partaczą robotę Nie ma to jak np. położyć nowy asfalt, a za pół roku go zerwać i kłaść kanalizację
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Ania111 18:00, 16 kwi 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gosia ,

Koniecznie kontynuuj opowieść o żółtym kabelku - zagadce

i o tych " fachowcach "
oby wszystko zrobili jak się należy
____________________
Ania Spelnione marzenie
Alija 23:20, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8696
Gosiek33 napisał(a)
na poprawę humoru wstawię




Opowieści kanalizacyjno-gazowe bardzo wciągające,
ale te zdjęcia cudowne, po prostu cudne!
Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gosiek33 06:12, 17 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Mam nadzieję na koniec tej opowieści

zrobili jeszcze dodatkowe dwie odkrywki - tam najdalej, gdzie biały samochód stoi pamiętam, że przed trzema laty tez gaz się ulatniał




Szukając informacji na jakiej głębokości powinna być kładziona instalacja gazowa w drodze wyczytałam, że w czasie budowy domów ludzie podłączali do instalacji gazowej uziom. Ta wyciągnięta na wierzch płaska taśma - bednarka wygląda na uziom


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:35, 17 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Dla przepędzenia nadmiaru deszczu trochę wspomnień

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 06:56, 17 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
No oby koniec z gazem
Jakie to jezowki ? Obie w moim typie i bardzo mi się podobaja
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 05:37, 18 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
To chyba ta sama jeżówka? Orange Passion. Początkowo ma takie rurkowe listki, potem się rozwijają. Ale nie jestem pewna. Rosną niedaleko siebie i większość właśnie w pomarańczowych odcieniach
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies