Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

galgAsia 07:54, 28 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosia, znalazłam palczatkę (tylko nie pamiętam odmiany - Blue Haeven albo Prairie Blues). Bardzo porządne sadzonki za 18,-. Strasznie mi się podobają. Brać? czego ona do szczęścia potrzebuje? - mam nadzieję, że niewiele, w końcu to trawa . W Wojsławicach widziałam też odmianę Standing Ovations - no rzeczywiście, owacje na stojąco się należą
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 07:59, 28 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)
U mnie jakiś grzyb zaatakował mi jedną kępę jeżówki Delicious Candy. Liście w czarnych plamach. No i oczywiście przetaczniki.


Jak czernieją to wycinam przy ziemi, pojedyncze pędy też co roku czernieją u mnie i wywalam je na bio, byle nie na kompost
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 07:59, 28 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ciekawe, co ja zastanę w ogrodzie po powrocie... Póki pryskałam RT/PW, nie miałam żadnego świństwa. Ani mączniaka, ani plamistości, ani innego grzyba - aż byłam w szoku . W przyszłym roku też będę pryskać
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 08:01, 28 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)
Gosia, znalazłam palczatkę (tylko nie pamiętam odmiany - Blue Haeven albo Prairie Blues). Bardzo porządne sadzonki za 18,-. Strasznie mi się podobają. Brać? czego ona do szczęścia potrzebuje? - mam nadzieję, że niewiele, w końcu to trawa . W Wojsławicach widziałam też odmianę Standing Ovations - no rzeczywiście, owacje na stojąco się należą


Wiesz, palczatka to tak na fali modowego szaleństwa. Od niedawna wchodzi do naszych ogrodów. Podobno potrzebuje słońca i suchego stanowiska, ale właśnie słyszałam opowieść o hodowcy któremu woda zalała kępy palczatek.... i tak pięknych przedtem nie miał
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:03, 28 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)
Ciekawe, co ja zastanę w ogrodzie po powrocie... Póki pryskałam RT/PW, nie miałam żadnego świństwa. Ani mączniaka, ani plamistości, ani innego grzyba - aż byłam w szoku . W przyszłym roku też będę pryskać


Tak rzecze Gruszka i stosuje się do tych oprysków regularnie co roku
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 08:07, 28 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)


Tak rzecze Gruszka i stosuje się do tych oprysków regularnie co roku


Nooo, ja za nią jak za Panią Matką
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:09, 28 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)


Wiesz, palczatka to tak na fali modowego szaleństwa. Od niedawna wchodzi do naszych ogrodów. Podobno potrzebuje słońca i suchego stanowiska, ale właśnie słyszałam opowieść o hodowcy któremu woda zalała kępy palczatek.... i tak pięknych przedtem nie miał


To ją wezmę - jak nie spróbujesz, nie będziesz wiedziała I tak planuję "reorganizację" na jednej rabacie, to znajdę jej miejsce i popatrzę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
pestka56 13:07, 28 sie 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Podlewajcie rzadziej, bardziej obficie i nigdy po liściach.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 13:23, 28 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Gosiek33 napisał(a)
Praying Hands dla Joasi, już przekwitły





Witam
Gosiu czy to różowe kwiaty to gaura a gdzie ja kupowałam. Chętnie bym kupiła.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
TAR 13:40, 28 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Gosiek33 napisał(a)


Wiesz, palczatka to tak na fali modowego szaleństwa. Od niedawna wchodzi do naszych ogrodów. Podobno potrzebuje słońca i suchego stanowiska, ale właśnie słyszałam opowieść o hodowcy któremu woda zalała kępy palczatek.... i tak pięknych przedtem nie miał


u mnie palczatki byly juz w poprzednim ogrodzie ale teraz to mozliwe, ze modne w koncu sie zrobily. Choc wciaż w niewielu sklepach mozna je dorwac. maja ogromny urok. Krotkie zalanie od czasu do czasu jej nie zaszkodzi ale nie bedzie ladna przy ciaglym podlewaniu. Widze po swojej. Rok temu mielismy susze i byla zdecydowanie bardziej okazala niz w tym sezonie, gdzie deszczy bylo sporo. Teraz od jakichs 2 tygodni jest patelnia i widze, ze moja Praire Blues odżywa. Rosnie praktycznie w piachu z niewielka domieszka urodzajnej.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies