Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

TAR 18:21, 18 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
super, kupie sobie jak gdzies znajde, u mnie azalie japonskie tez zaczynaja, bedzie różowo-czerwono-fioletowo a zaraz potem wielkokwiatowe, juz sie szykuja. rozsadzilam je jesienia, usunełam trawy ktore je mocno dusily, teraz maja wiecej slonca i nic im nie zabiera dobroci z gleby. rabata byla ladniejsza z trawami ale co mi po tym jak azalki nie kwitły ładnie. byc moze dam im ze 3 smialki dla podkreslenia urody kiedy sa golusie i tylko tyle.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Zana 20:11, 18 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gosiek z pytaniem przychodzę. Ty to masz chyba wszystko w tej swojej skarbnicy roślinnej. A masz może trzmielinę pospolitą? Napatoczyłam się w szkółce na odmianę Brillant i tak jakoś mnie zaciekawiła.

Nancy Dippel cuuudowna, pokazałabyś trochę więcej. Bardzo dobrze sobie ją zapamiętałam od Ciebie w ubiegły roku. Przyczajam się.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
JoannA 20:17, 18 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosiu czy roślinki wrzucić od razu do oczka czy to może być dla nich szok. Przesyłka szła do mnie tydzień i boję się że rozhartowały się trochę. Może przetrzymać je przez noc w garażu?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Gosiek33 20:29, 18 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
super, kupie sobie jak gdzies znajde, u mnie azalie japonskie tez zaczynaja, bedzie różowo-czerwono-fioletowo a zaraz potem wielkokwiatowe, juz sie szykuja. rozsadzilam je jesienia, usunełam trawy ktore je mocno dusily, teraz maja wiecej slonca i nic im nie zabiera dobroci z gleby. rabata byla ladniejsza z trawami ale co mi po tym jak azalki nie kwitły ładnie. byc moze dam im ze 3 smialki dla podkreslenia urody kiedy sa golusie i tylko tyle.


Szukaj jej bo warto
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 20:32, 18 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Zana napisał(a)
Gosiek z pytaniem przychodzę. Ty to masz chyba wszystko w tej swojej skarbnicy roślinnej. A masz może trzmielinę pospolitą? Napatoczyłam się w szkółce na odmianę Brillant i tak jakoś mnie zaciekawiła.

Nancy Dippel cuuudowna, pokazałabyś trochę więcej. Bardzo dobrze sobie ją zapamiętałam od Ciebie w ubiegły roku. Przyczajam się.



Mam tylko compactum. Wyczytałam, że brillanta hoduje szkółka Bąblin, a to dobra rekomendacja.

A tu cały krzaczek dopiero rozkwitający

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 20:34, 18 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
JoannA napisał(a)
Gosiu czy roślinki wrzucić od razu do oczka czy to może być dla nich szok. Przesyłka szła do mnie tydzień i boję się że rozhartowały się trochę. Może przetrzymać je przez noc w garażu?


Koszmar, biedne roślinki. A co do oczka?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Zana 20:38, 18 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dzięki Gosia-). A Nancy cudna, no już mnie skręca. Gdybym miała miejsce gotowe...
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
JoannA 20:46, 18 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosiek33 napisał(a)


Koszmar, biedne roślinki. A co do oczka?

Na szczęście dobrze zabezpieczone przed wysuszeniem i wyglądają dobrze.
Zamówiłam same pływające; pistię, osokę aloesowatą, salwinię i gałęzatkę kulistą. W gratisie dostałam rzęsę wodną, ale chyba ją sobie odpuszczę. Rybek nie będzie to mi się za bardzo rozmnoży.
Włożyłam do wiaderka i jednak na noc zostają w garażu. Podobno mają być jeszcze przymrozki a pistia wrażliwa.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
tulucy 21:02, 18 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Gosiu piękna ta Nancy. A gdzie Ty ją upolowałaś?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 12:17, 19 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Kalina 'Molly Schroeder' Bonsai


https://www.facebook.com/955947214555632/posts/1575842515899429/
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies