Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

violaskom 08:26, 22 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)



Chyba nawet trzy. Zakwitła po raz pierwszy, dlatego tak koło niej chodzę i ją oglądam


takie coś mi zakwitło - biała kocimiętka?








Skąd się to u mnie wzięło, nie pamiętam bym sadziła a na pewno nie przed hortensją. Wyrosło na jakiś 110 cm

Wydaje mi się, że to bardziej nepeta niż agastache. Może nepeta cataria citriodora?
Tojeść orszelinowa wygląda bosko! Jak wysoko ona rośnie i czy to zwarty krzak? Możesz pokazać jakieś szersze kadry? Myślę o niej, ale nie mam pojęcia o jej pokroju i z czym może u mnie rosnąć.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
TAR 08:51, 22 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7569
Gosiek33 napisał(a)
Warto zobaczyć i posłuchać - po co nam bagna


to oczywiste niestety nie wszyscy to sa w stanie pojac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
violaskom 08:56, 22 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Dziewczyny, jak przycinacie wiosną byliny, to co robicie z tymi ścinkami? Ukorzeniacie je?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 09:28, 22 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

Wydaje mi się, że to bardziej nepeta niż agastache. Może nepeta cataria citriodora?
Tojeść orszelinowa wygląda bosko! Jak wysoko ona rośnie i czy to zwarty krzak? Możesz pokazać jakieś szersze kadry? Myślę o niej, ale nie mam pojęcia o jej pokroju i z czym może u mnie rosnąć.


też o niej myślałam ale cytrynowo nie pachnie

dzisiejsze zdjęcia







może pójdę zrobić zdjęcie tojeści ale tam mam totalny gąszcz. Ona jak tojeść kropkowana się rozłazi ale z kropkowaną walkę przegrała. Musiałam tą żółtą wypielić z tego miejsca obie dorastają w cieniu do 60 cm

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:29, 22 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


to oczywiste niestety nie wszyscy to sa w stanie pojac



aż serce boli jak patrzy się na to
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:40, 22 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)
Dziewczyny, jak przycinacie wiosną byliny, to co robicie z tymi ścinkami? Ukorzeniacie je?



do głowy mi nie przyszło, wszystko na kompost poszło


Specjalnie dla Ciebie floks Blue Boy w cieniu





z bodziszkiem rozanne




z bodziszkiem Blue Sunrise





i z driakwią, niska odmiana

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 09:55, 22 lip 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Oooo, a gdzie kupiłaś tego floksy? Miodzio
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 10:00, 22 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jolu albo w Skierniewicach albo na wiosennych targach. Rysia zawsze odwiedzam i coś zawsze kupię u nich
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 10:12, 22 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiu bardzo dziękuję za zdjęcia. To porównanie z Rozanne i driakwią pokazuje, że jest on niebieski. Kupię go na pewno. Na stronie piwonia.pl jest duży wybór floksów, ale zobaczyć je będzie można dopiero we wrześniu. Zresztą potrzebuję je na rabatę która od 3 lat jest w remoncie, więc do wiosny mam jeszcze czas.
Czy szkółkę Rysia odwiedzasz osobiście? Chyba z Piaseczna masz do niego daleko? W piątek wybieram się do W-wy. Warto zboczyć z drogi by do nich zajrzeć?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 10:25, 22 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W zeszłym sezonie połączenie Delicious Candy i bylicą luizjańską bardzo się sprawdziło, teraz jeżówka wystrzeliła a bylica nie nadąża i wątpię by aż tak wysoko urosła. Krwawnica - okiem widzę prawie amarant na zdjęciu wydaje się bardziej fioletowa






Nie pamiętam znowu czy to Milkshake czy Meringue





jednak kudos fantastycznie dopełnia rabatę




W tym roku polubiłam Pink Bonbon









____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies