Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

jolanka 18:57, 19 mar 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kasiek napisał(a)


Zdziwila mnie ta informacja...Cala zime, kupowalam opakowania karmy dla dzikich ptakow, wlasnie suche rodzynki. Ptaki je wrecz uwielbialy...

O suszonych owocach przeczytałam na jednym portalu piszącym o dokarmianiu ptaków. Chyba"zielony ogródek".
Tylko tam jest napisane, że nie powinno się podawać suszonych owoców bo pęcznieją w ptasim wolu ale suszony bez, jarzębina, rodzynki są wymieniane jako składnik zimowej karmy.
Czy to znaczy, że rodzynki kto to nie są owoce?

Gdzieś w innym miejscu było napisane, że suszone rzeczy dla ptaków to nie jest wskazane, lepiej mrożone z tego samego względu o którym pisałam wcześniej.

Ja jestem zupełnym amatorem jeśli chodzi o ptaszarnię więc przekazuje tylko to, co gdzieś tam przeczytam. Myślę że warto by się popytać specjalistów aby nie zrobić im niechcący krzywdy.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sylwia_slomc... 18:58, 19 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Niesamowicie płochliwe ptaszki




____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:01, 19 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
marba napisał(a)
Jaki śliczny, ten na ostatnich fotkach.

Jeden to chyba jer , a drugi to czyżyk tak myślę, ale Bożenka musi potwierdzić bo ja się nie znam za bardzo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:03, 19 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
jolanka napisał(a)

O suszonych owocach przeczytałam na jednym portalu piszącym o dokarmianiu ptaków. Chyba"zielony ogródek".
Tylko tam jest napisane, że nie powinno się podawać suszonych owoców bo pęcznieją w ptasim wolu ale suszony bez, jarzębina, rodzynki są wymieniane jako składnik zimowej karmy.
Czy to znaczy, że rodzynki kto to nie są owoce?

Gdzieś w innym miejscu było napisane, że suszone rzeczy dla ptaków to nie jest wskazane, lepiej mrożone z tego samego względu o którym pisałam wcześniej.

Ja jestem zupełnym amatorem jeśli chodzi o ptaszarnię więc przekazuje tylko to, co gdzieś tam przeczytam. Myślę że warto by się popytać specjalistów aby nie zrobić im niechcący krzywdy.

Dziewczyny ja myślę, że ptaki głupie nie są i same zjedzą to co dla nich dobre, a co nie dobre nie ruszą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 19:08, 19 mar 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jeden to chyba jer , a drugi to czyżyk tak myślę, ale Bożenka musi potwierdzić bo ja się nie znam za bardzo


Dobrze rozpoznane, ostatnia Twoja informacja też bardzo mądra,a rodzynki trzeba drobno kroic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jolanka 19:12, 19 mar 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474

Ale masz szczęście, jery to przecież taka rzadkość
Masz rację dobro jedzenia, mądrość ptasia to jest to
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sylwia_slomc... 19:16, 19 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Bogdzia napisał(a)


Dobrze rozpoznane, ostatnia Twoja informacja też bardzo mądra,a rodzynki trzeba drobno kroic.

Pięknie Ci dziękuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:18, 19 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
jolanka napisał(a)

Ale masz szczęście, jery to przecież taka rzadkość
Masz rację dobro jedzenia, mądrość ptasia to jest to

No tak sobie pomyślałam , że w naturze też nie wszystko dla wszystkich ptaków jadalne i jakoś sobie radzą i wiedzą co dla nich to jak oferta w karmniku będzie bogata coś dla siebie znajda na pewno
U mnie sie dzisiaj o kawałki jabłka kos z kwiczołem pobiły, kos wygrał
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 19:21, 19 mar 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Jak obserwuje kosy to kurcze zadziorne toto niesamowicie, zazdrosne o jedzenie, o miejsce pod krzakiem, przeganiaja nawet samice Jak one się potem dogadują
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sylwia_slomc... 19:25, 19 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Zięby są teraz codziennie


grubodzioby też( to przez szybę)

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies