Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

gierczusia 00:20, 30 lip 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
la_estrellita napisał(a)


A no wiem . Łacińska nazwa Sanguisorba oznacza wchłaniając (sorbae) krew (sangui). Ma działanie ściągające i obkurczające na naczynia krwionośne przez to działa przeciwkrwotocznie. Jest stosowany w celu zmniejszenia krwawień miesiączkowych oraz z żylaków odbytu (podobnie jak krwawnica). Przyspiesza gojenie ran i owrzodzeń. Zmniejsza obrzęki, potliwość i wydzielanie łoju. Ma jeszcze szereg innych zastosowań.

Kurczę w szkole człowiek narzekał po co mu ta łacina a tu proszę. W końcu się przydała. Wiedzy nie mam obszernej, akurat trafiłaś. Jestem dietetykiem i "herbatki" ziołowe wchodzą poniekąd w zakres moich kompetencji .

Ja pierrrniczem szczena mi zjechała na taki elaborat normalnie szacun wielki za wiedzę zaś się człek czegoś dowiedział
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Monia81 08:13, 30 lip 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Pięknie Sylwuś u mnie już rozplenica kotki pokazała, a ranki już zamglone, kurczę mam wrażenie, że to schyłek lata, a to dopiero połowa wakacji... buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 10:03, 30 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
gierczusia napisał(a)

Ja pierrrniczem szczena mi zjechała na taki elaborat normalnie szacun wielki za wiedzę zaś się człek czegoś dowiedział

Jak to nawet nazwa nie jest nadana przypadkiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:05, 30 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Monia81 napisał(a)
Pięknie Sylwuś u mnie już rozplenica kotki pokazała, a ranki już zamglone, kurczę mam wrażenie, że to schyłek lata, a to dopiero połowa wakacji... buziaki

Mgły u nas jeszcze nie było, ale za to wczoraj mieliśmy burze i podlało nawet znośnie, dziś by się druga taka przydała jeszcze bo potem przez tydzień ma być patelnia....... i normalnie wierzyć się nie chce , ale to była chyba pierwsza burza w tym roku nad nami.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:14, 30 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
No i przed chwilą przeszła ulewa z gradem, na szczęście tylko z 10 minut, niestety pewnie hortensje strzepało, nie wiem co zastane wieczorem w ogrodzie.....
rów może nie wylał bo już częściowo poszerzony......o idzie druga burza.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 15:20, 30 lip 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Dobrze że podlewa tylko spokojniej by mogło
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 15:36, 30 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Z deszczu się cieszę, ale gradu po armagedonie z czerwca 2012 roku boję się okropnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Doranma 16:43, 30 lip 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Sylwia, pytałaś u Kondzia, czy przekopywac karton, gdy darn się rozłoży - uważam, że nie, bo nieprzekopany nadal chroni przed wzrostem chwastów, poza tym lepiej jest unikać mieszania warstw gleby. Ja robię dziury i wsadzam rośliny, całość sciolkuje.
Pięknie prezentują się u Ciebie hortensje. I zieleń taka świeża, nie zmeczona upałem i susza ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
sylwia_slomc... 19:23, 30 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Doranma napisał(a)
Sylwia, pytałaś u Kondzia, czy przekopywac karton, gdy darn się rozłoży - uważam, że nie, bo nieprzekopany nadal chroni przed wzrostem chwastów, poza tym lepiej jest unikać mieszania warstw gleby. Ja robię dziury i wsadzam rośliny, całość sciolkuje.
Pięknie prezentują się u Ciebie hortensje. I zieleń taka świeża, nie zmeczona upałem i susza ☺

Dziękuję za odpowiedź
Ja też nie przekopałam trocin z kartonem z ziemią, ale nornica zrobiła to za mnie Stąd sie moje pytanie pojawiło, bo może Kondzio przekopuje....Zobaczymy co napisze jak On to widzi. Wiem, że często u siebie stosuje tą metodę z kartonami.
Zieleń dopiero teraz trochę oddycha bo dziś znowu popadało, ale dużo roślin mam już w kolorach jesieni niestety.

Sadziłam dziś nachyłka i barbulę( wreszcie miejsce znalazłam, myślę, że dobrze im tam będzie)szału z wilgocią nie ma nadal ziemia nasiąknięta średnio tak do 10-15cm głębokości, pod spodem proch. Biedne te nasze drzewa w tym roku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 21:07, 30 lip 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ty i Mała Mi macie coś wspólnego z Waszymi ogrodami - niesamowitą ferię barw
Sylwia widziałaś gdzieś świecznice lub tarczownice bo poszukuje?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies