Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Urszulla 17:48, 29 lip 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
sylwia_slomczewska napisał(a)

Sadź krwawnice bez obaw
Hortensji mam cały jeden kąt ogrodowy, ale stopniowo przybywa


Zerwałam, zobacz u mnie czy to krwawnica. Nie boisz się jej ekspansywności, chodzi mi o rozłogi że może być trudna do usunięcia.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
la_estrellita 18:30, 29 lip 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
sylwia_slomczewska napisał(a)

O ale super informacjaObszerną masz wiedzę

A wiesz może skąd się bierze nazwa krwiściągu?


A no wiem . Łacińska nazwa Sanguisorba oznacza wchłaniając (sorbae) krew (sangui). Ma działanie ściągające i obkurczające na naczynia krwionośne przez to działa przeciwkrwotocznie. Jest stosowany w celu zmniejszenia krwawień miesiączkowych oraz z żylaków odbytu (podobnie jak krwawnica). Przyspiesza gojenie ran i owrzodzeń. Zmniejsza obrzęki, potliwość i wydzielanie łoju. Ma jeszcze szereg innych zastosowań.

Kurczę w szkole człowiek narzekał po co mu ta łacina a tu proszę. W końcu się przydała. Wiedzy nie mam obszernej, akurat trafiłaś. Jestem dietetykiem i "herbatki" ziołowe wchodzą poniekąd w zakres moich kompetencji .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Dorota123 20:19, 29 lip 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Czerwone berberysy obserwuję od dłuższego czasu, i co raz to bardziej mi się podobają. Jak kiedyś zrezygnuję z kwiatków na pewno sobie takie sprawię. Piękne masz hortensje i jaka satysfakcja - sama wyhodowałaś od zwykłego patyczka.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gosialuk 21:33, 29 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Pięknie rozrosły się te hortensje. Cierpliwość trzeba ćwiczyć, ale cieszy jak praca przynosi efekty w postaci dorodnych i zdrowych roślin. A Kasia ma rękę do roślin, zwłaszcza hortensji.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 22:02, 29 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Katkak napisał(a)

Ja też tak nam. Tym samym mam u siebie Ciebie, Kasię, Abiko, Aganię, Gosiaczka, Ewcie deie,Irenkę, Bogdzie, Małą Mi, Kondzia, Andrzeja, Halinkę, a i tak pewno nie wszystkich wymieniłam. Prawdziwie ogrodowiskowy ogród: D. Wiele z Tych osób nawet u mnie nie było, a roślinki rosną.

U mnie to samo, ale wymieniać nie będę i tak bym pewnie Wszystkich nie wymieniła z moja skleroza, a jak roślinkę widzę to wiem od Kogo ona
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:04, 29 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Bogdzia napisał(a)
Sylwia trudno uwierzyc jak Ci sie szybko ten ogród ,,starzeje" i jak pięknie.Hortki to juz wielkie krzaki a byliny rozrosniete niesamowicie.Pozdrówka.

Bożenko , a pamiętasz jak chciałam być już na tym etapie Bardzo się cieszę, że to jużJeszcze na te moje iglaste drzewka czekam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:07, 29 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Urszulla napisał(a)


Zerwałam, zobacz u mnie czy to krwawnica. Nie boisz się jej ekspansywności, chodzi mi o rozłogi że może być trudna do usunięcia.

Wiesz mam ją posadzona w łące i będzie w rabacie nad rowem, może się tam rozłazić do woli, choć jak na razie nigdzie nie polazła przez dwa sezony. Jak posadziłam jedna tak jedna miałam do teraz. Więc dosadzam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:09, 29 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
la_estrellita napisał(a)


A no wiem . Łacińska nazwa Sanguisorba oznacza wchłaniając (sorbae) krew (sangui). Ma działanie ściągające i obkurczające na naczynia krwionośne przez to działa przeciwkrwotocznie. Jest stosowany w celu zmniejszenia krwawień miesiączkowych oraz z żylaków odbytu (podobnie jak krwawnica). Przyspiesza gojenie ran i owrzodzeń. Zmniejsza obrzęki, potliwość i wydzielanie łoju. Ma jeszcze szereg innych zastosowań.

Kurczę w szkole człowiek narzekał po co mu ta łacina a tu proszę. W końcu się przydała. Wiedzy nie mam obszernej, akurat trafiłaś. Jestem dietetykiem i "herbatki" ziołowe wchodzą poniekąd w zakres moich kompetencji .

O proszę dobrze wiedzieć bo nigdy nie wiadomo czy się ta wiedza kiedyś nie przydaDzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:11, 29 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Dorota123 napisał(a)
Czerwone berberysy obserwuję od dłuższego czasu, i co raz to bardziej mi się podobają. Jak kiedyś zrezygnuję z kwiatków na pewno sobie takie sprawię. Piękne masz hortensje i jaka satysfakcja - sama wyhodowałaś od zwykłego patyczka.

Berberysy bardzo lubię, a z obserwacji dla koloru dużo słońca potrzebująJak bylinyHortensje świetnie i szybko dają efekt
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:13, 29 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Gosialuk napisał(a)
Pięknie rozrosły się te hortensje. Cierpliwość trzeba ćwiczyć, ale cieszy jak praca przynosi efekty w postaci dorodnych i zdrowych roślin. A Kasia ma rękę do roślin, zwłaszcza hortensji.

Katka ma zielone paluszki, patyk w ziemię wetknie i on wyrośnieDużo mam roślinek od NiejI cieszą jak nie wiem co
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies