Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 01:04, 09 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Violka napisał(a)
Witaj ponownie Sylwusiu, przekonuję się, że jest z nami tak, że jak się ma pasję, to się idzie do przodu , bo się wierzy, że będzie z tego fajny ogród a cieszy niesamowicie, kiedy widac efekty pracy

Witaj Ścieżki były bodajrze w 2015 roku robione, ja miałam drewno topolowe, bo takie dostałam i nasze w tym sezonie już do wymiany koniecznie, te cieńsze już się rozsypały. Od strony ziemi były wysmarowane olejem jadalnym. z wierzchu część zapuszczona impregnatem do drewna odbijajacym cząsteczki wody, o ironio te się rosypały pierwsze, część już w ubiegłym roku.
Mysle, że jeszcze by pociągneły ze dwa sezony gdyby nie ubiegłoroczna susza, tak się porozsychały, że spękały całe, a reszty dokonał snieg i mróz....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasia1 05:49, 07 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Sylwuniu, wpadłam pozdrowić, pomachać i podziękować za sugestie (dot. skarpy) Ja już nie nadążam z czytaniem Twojego wątku. Tym bardziej, że najczęściej Ogrodowisko podczytuję ukradkiem w pracy...
Za dwa dni jadę do Zawoi, co dla mnie jest potężną wyprawą, patrzę, że to całkiem "niedaleko" Ciebie Chciałam zwiedzić ogrody Kapias (chyba tak się nazywają), ale jadę z ekipą zupełnie nieogrodniczą, więc skończy się raczej na parkach rozrywki (dzieci) i kościółkach (rodzice) Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
sylwia_slomc... 11:14, 07 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
kasia1 napisał(a)
Sylwuniu, wpadłam pozdrowić, pomachać i podziękować za sugestie (dot. skarpy) Ja już nie nadążam z czytaniem Twojego wątku. Tym bardziej, że najczęściej Ogrodowisko podczytuję ukradkiem w pracy...
Za dwa dni jadę do Zawoi, co dla mnie jest potężną wyprawą, patrzę, że to całkiem "niedaleko" Ciebie Chciałam zwiedzić ogrody Kapias (chyba tak się nazywają), ale jadę z ekipą zupełnie nieogrodniczą, więc skończy się raczej na parkach rozrywki (dzieci) i kościółkach (rodzice) Pozdrawiam serdecznie

W ogrodach Kapias są też miejsca urządzone dla dzieci, a rodzicom na pewno się spodoba tego możesz być pewna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
elzbietaszer... 11:11, 05 wrz 2019

Dołączył: 28 sie 2019
Posty: 124
co to za roslina koło schodków?
____________________
Ela Pomoc emerytce przy metamorfozie
sylwia_slomc... 14:34, 05 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Elu zacytuj zdjęcie proszę bo nie mogę się zorientować o którą pytasz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 02:15, 28 mar 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Sylwuś, ratibidię orliki, naparstnice można siać wprost do gruntu? Teraz , czy chwilkę się wstrzymać, bo podobno jeszcze mają być przymrozki?
sylwia_slomc... 08:41, 28 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Aniu naparstnice z orlikiem bym sypnęła co do ratibidii nie mam doświadczenia bo ja dostałam gotowa sadzoneczkę od Gosi z "Ogrodu od nasionka"
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 17:54, 28 mar 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Acha
Aneczkaogrod... 19:04, 16 kwi 2020


Dołączył: 22 lut 2020
Posty: 25
Witam serdecznie niedaleką krajankę.Piękny ma Pani ogród.Chetnie podpatruję Pani wątek od kilku lat i podziwiam za każdym razem ,tyle pracy włożonej.
____________________
Ania harmonia na podkrakowskiej wsi
sylwia_slomc... 20:07, 16 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Witam Cię Aneczko i zapraszam do drugiej bardziej aktualnej części mojego wątku.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9663-ranczo-szmaragdowa-dolina-ii
Poogladałam u Ciebie piękne tulipany, ale nic nie mogłam napisać bo założyłaś swój wątek w dziale wizytówki, tam nie możemy pisać tylko autor wątku może. Przenieś go do Naszych Ogrodów, tam poznasz wielu fantastycznych ogrodników
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies