Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy song

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy song

frezja 19:33, 24 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Namierzyłeś wroga odpowiednio wcześnie i dobrze. Domownicy zszokowani, ale darzą Cię Mazanie zaufaniem jakby inaczej. Że ja jeszcze nie mam buraczków...zagapiłam.

Próbuję dotrzeć do przepisu...; dzisiaj podziałam herbatką na te paskudy mszyce a jutro przygotuję OW na warzywa, floksy,róże i przelecę przy okazji wszystko oprócz Rh i azalii.



____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mazan 19:46, 24 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Frezja

Przegapiłem kwitnienie forsycji, gdyż wtedy powinienem ją namierzać i oczywiście zniechęcać do wizytowania mojego ogrodu. No cóż, mogłem tylko, jak dyktator, wypowiedzieć wojnę.

Życzę wygranej


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
frezja 21:41, 24 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Frezja

Przegapiłem kwitnienie forsycji, gdyż wtedy powinienem ją namierzać i oczywiście zniechęcać do wizytowania mojego ogrodu. No cóż, mogłem tylko, jak dyktator, wypowiedzieć wojnę.

Życzę wygranej


Pozdrawiam

Bardzo dziękuję
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Flower1 21:14, 25 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
frezja napisał(a)
Ulubione miejsce






Piękne fotki, RH też cudne.Marzy mi się miłorzab wyżej szczepiony a raczej dwa )moze kiedys )
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
frezja 21:21, 25 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Dziękuję moje niziutkie ale wpasowały się dobrze.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 21:53, 25 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Jeszcze inne ujęcia i prośba o pomoc.



Co mogę posadzić wzdłuż chodnika, tam gdzie kreska..wcześniej tulipany ale wolałabym coś niskiego i dekoracyjnego cały rok. Mam trochę swoich jeżówek i do czego by je dopasować ?




____________________
Ewa - Ogrodowy song
lindsay80 10:28, 26 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Jakie tam warunki słoneczne są?
Może jakieś kuleczkowe berberysowe, tylko wtedy jeżówki za wysokie, chyba, że masz niższe odmiany, albo będą w drugiej linii.
____________________
Tu ma być ogród :)
frezja 10:38, 26 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
lindsay80 napisał(a)
Jakie tam warunki słoneczne są?
Może jakieś kuleczkowe berberysowe, tylko wtedy jeżówki za wysokie, chyba, że masz niższe odmiany, albo będą w drugiej linii.


Kuleczki fajne by były..mam odmianę Atropurpurea Nana, ale czy nie za wysoka ? nawet nie wiem, czy jego się tnie..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
lindsay80 10:55, 26 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
frezja napisał(a)


Kuleczki fajne by były..mam odmianę Atropurpurea Nana, ale czy nie za wysoka ? nawet nie wiem, czy jego się tnie..


Tego nie mam, ale on chyba najbardziej podobny do Bagatelle, a te Marzena tnie, ja też zamierzam.

No chyba, że jeszcze jakieś trawy wchodzą w grę.
To może carex Variegata. Najlepiej mi przetrwały zimę, nie rozłażą się, też by pasowały.

A jeśli posadzisz te berberyski to może je podsadzić żółta trzmieliną - Ola tak ma, a ostatnio Iwonka sobie takie zestawienie zrobiła - też uważam, że to bardzo fajne zestawienie.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:57, 26 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
tylko jak tak patrzę na tą fotkę to tą najmniejszą kulkę bukszpanową bym przesadziła, tak żeby można było na całej tej krawędzi zrobić jednakowe nasadzenia.
A te trzy kulki w jakiejś trójkątnej kompozycji zestawić.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies