Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy song

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy song

rozark 14:45, 17 sie 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
pierwsze co mi się nasunęło to czy tam nie będzie sucho?
na pniu poprowadziłabym hortensje pnącą a róże może trochę oddalić od klona?
pomyśl może o Pastelce i Bonice?
____________________
pozdrowionka
frezja 14:56, 17 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
nie pomyślałam,że to pijak straszny z niego..więc dobrze,że Ci się nasunęłozaraz poczytam o tych różach..a pora na sadzenie chyba dobra..jak uważasz?

hortensja pnąca..czemu nie..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
rozark 15:00, 17 sie 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
w doniczkach tak, ale w październiku kupisz z gołym korzeniem taniej
____________________
pozdrowionka
frezja 15:15, 17 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
znalazłam Bonicę na all.w donicy u producenta..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Tesska 17:30, 17 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
nono tak na szybko obejrzałam , nie bedzie mnie do soboty jak wróce nadrobie zaległości , kolor hustawki nie taki zły
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
frezja 18:32, 17 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
ładuj baterie...i wracaj
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Jana 00:19, 18 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
frezja napisał(a)
huśtawkę planuję przemalować...jakby co..bo kolorystycznie do bani ale co z poduchami,oparciami? muszę rozglądnąć się za gotowcem..
przecież nie jest taki zły, możesz zmienić same poduchy, zobacz w metamorfozach jak zrobiono poduszki do palet :
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Madzenka 05:45, 18 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bardzo ładnie wyszedł Wam placyk, z ekobordami wyglada bardzo schludnie. Martwi mnie tylko czy nie za mały rozmiar abyście tam wygodnie siedzieli?
Roz w tym miejscu nie proponuję, nie bedzie to dobrze wyglądało z pniem drzewa. Róze tez potrzebuja ładnego tła aby wyeksponowac ich urode. W miejscach gdzie nie urosły mi jeszcze miskanty i widze brzydkie tło płotu denerwuja mnie. W tym kąciku pieknie wyglądałyby jednorodne nasadzenia w zieleni i bieli. Zdecydowanie polecam pełne kopiowanie inspiracji Syla, Marty Zielonej lub Enya - hortensje i miskanty . Jesli sie uprzesz to boki rabaty mozna dodatkowo obsadzic białymi rozami np artemis lub aspirin rose. Obie neizawodne i białe firmy Tantau i bardzo obficie kwitna. Nic wiecej nie doradzę bo głosuje za hortensjami i trawami a wiosna białe i bladorozowe tulipany ktore beda pieknie wygladac z czarnymi dodatkami. Anabell lub Limelight plus miskanty gracillimus lub Morning Light. Wtedy iglaki moga sobie łysieć od dołu.

Na malowanie mebli szkoda czasu, wydasz pieniadze na farbę, zmarnujesz czas a i tak farba będzie złazić. Lepiej uzbierać przez zime na ładny komplet drewnianych lub technorattanowych mebli. Bo prowizorki żyja latami.....Naprawde sa w dobrych cenach takie mebelkie w Ikea, Jysk i Obi. Za chwile zaczna sie atrakcyjne wyprzedaże mebli ogrodowych, warto kupic sobie fajny fotel lub leżak. Do konca sezonu wytrzymasz z tymi meblami a jak je pomalujesz nie bedziesz miała motwacji do zmiany
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
frezja 08:45, 18 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Madżenie..Ty ptaszku poranny dziękuję za uwagi..odnośnie placyku to raczej nam wystarcza,gdyż mamy dodatkowo altankę.Co do róż trzymam się Twojej wersji..tutaj odpadają ale znajdę im inne miejsce

hortensje,które tam są to Little Lime;musze jeszcze dokupić w nogi klonu może inne odmiany..chciałam koloru i będzie stonowanie elegancko,ale to dobrze

Już rozglądam się za fajnym drewnianym leżakiem aby łapać jeszcze promyki słoneczka.
miłego kochana

jeszcze taka wizka...będzie usunięta



czy te drobne trawki mogą przeżyć w tym otoczeniu?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Karol99 09:00, 18 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Bardzo ładny placyk. Ale faktycznie może być tam sucho. Róże lubią gliniasta ziemię, więc jak bedziesz sadzic nie zapomnij im wymienić ziemi.
I czy to miejsce jest słoneczne?

Trawki jak się ukorzenią to przetrwają, hortensje też, ale trzeba je dolewac.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies