Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy song

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy song

Karol99 23:21, 01 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja tam też bym widział Szmaragdy, zrobią ładne tło dla innych tło, nadadzą intymności, mate też przecież kiedyś będzie trzeba wymienić, no ale to już Twoja decyzja.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
frezja 23:27, 01 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
mata na początku mnie wkurzała i teraz staram się jej nie widzieć..na jesień( nie wiem,kiedy właściwy termin)idzie do ostrego cięcia orzech i kto wie co mi jeszcze wpadnie do głowy.A jestem z tych,co nie usiedzą w miejscu
____________________
Ewa - Ogrodowy song
zbigniew_gazda 09:00, 02 sie 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Tak Ewo chodzi mi o rabatkę z orzechem i jabłonką.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Madzenka 10:28, 02 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zajrzyj do Zielonej, własnie kilka dni temu pokazała swoje koło z hortensjami- masz gotowca do skopiowania. Masz głowe nasadzenia do skopiowania. Tylko nie wiem jak z nasłonecznieniem tej rabaty
Ja uwielbiam hirtensje w połączeniem z miskantami. Posadziłabym na tyłach morning light aby rozjaśnił to ciemne tło thuj, ktore widze ze cos chorowały?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
rozark 10:47, 02 sie 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
na orzecha uważaj bo mało co pod jego koroną chce rosnąć
____________________
pozdrowionka
frezja 10:57, 02 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Madzenka napisał(a)
Zajrzyj do Zielonej, własnie kilka dni temu pokazała swoje koło z hortensjami- masz gotowca do skopiowania. Masz głowe nasadzenia do skopiowania. Tylko nie wiem jak z nasłonecznieniem tej rabaty
Ja uwielbiam hirtensje w połączeniem z miskantami. Posadziłabym na tyłach morning light aby rozjaśnił to ciemne tło thuj, ktore widze ze cos chorowały?


Zaraz zajrzę do niej;moje iglaki to cyprysiki..po ścięciu i ogoleniu okazało się,że trochę chorują ale myślę,że to brak składników pokarmowych..tylko czy teraz mogę im coś zaaplikować..? trochę słońca prześwituje przez gałęzie ale nie jest mroczno..;czy pomysł ze żwirkiem jest dobry Twoim zdaniem?chcę umieścić tu leżaki,może jakies fotele ogrodowe i to tyle co potrzebne do wypoczynku

już wiem,że pomysł ze żwirkiem jest bardzo dobry dzięki Marzenko za trop..idę tam dalej..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 10:59, 02 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
rozark napisał(a)
na orzecha uważaj bo mało co pod jego koroną chce rosnąć


Reniu..wbrew powszechnym opiniom wszysto mi pod nim dobrze rośnie.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 13:11, 12 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Lato nie odchodź..)



z prawej,tam gdzie huśtawka tworzy się żwirkowa rabata..zrobiłam na kształt prostokąta,teraz muszę to jakoś obsadzić..


____________________
Ewa - Ogrodowy song
nicol21 08:22, 15 sie 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Na szybko obejrzałam część ostatnich zdjęć - co do placyku, co do żwirku to radzę zrobić dobre odgrodzenie żeby móc zachować ostrą linię [mocne oddzielenie kamyków od trawy/rabatki] bo wtedy będzie ładnie wyglądać, jak będzie trawa wchodzić w kamyki, albo odwrotnie to traci większość uroku. Jesli na kamykach nic nie chcesz sadzić to podłóż agro. Ja u siebie mam rośliny więc agro nie wchodziła w grę, ale mimo że chwast dość łatwo wychodzi z kamyków to jednak z agro pewnie byłoby tego mniej.

a brzeg chcesz zrobić z takich płotków czy może jakaś kostka? Wydaje mi się że lepsza może być kostka, zwłaszcza przy trawniku żeby móc w miarę dobrze skosić trawnik w koło.


Doły iglaków już troszkę łysieją. Co jeszcze masz w planach oprócz hortensji? Jakieś trawy? Wygląda mi na to że tam jest spory cień, więc może standardowe miskant morning light do hortek i żeby rozjaśnić zakątek? Mam go u siebie i jestem zadowolona

Nie wiem czy zamierzasz zmieniać meble, ale u kogoś na O. widziałam plastikowe krzesła pomalowane bodajże na czarny-mat, zupełnie elegancko to wyglądało i nie było widać że to te plastikowe krzesła są do tego można dodać jakąs podusię i jest fajnie. Ale nie wiem czy chcesz bawić się w takie zmiany, i nie wiem jak takie pomalowane zimują.

Dobra, lecę na spkojnie pooglądać od początku
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
frezja 08:49, 15 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
miło,że wpadłaś siadłam z kawką a tu odwiedziny;rabatka żwirkowa w trakcie bo przez upały przystopowaliśmy..odgrodzone będzie ekoborderem,który juz leży jako przymiarka i stanowi fajne zakończenie.

Cyprysy niepotrzebnie dołem przycięłam...dalej ogród mojego sąsiada..i tak niefortunnie się "odkryłam"obecnie przycięte porządnie ale mam nadzieję na przyrosty..do hortek dodam trawki jak najbardziej.Podsadzone już są roślinką o nazwie liriope..kilka sztuk tego jest oraz turzycą Ice Dance.Morning Light mam ale w innym miejscu ale moge dokupić..Marzenka chyba też ją podpowiadała;

mebelki to wiem..tandetne;w altanie mam drewniane porządne a tu tak wyszło;chętnie zobaczę te pomalowane i gdybyś sobie przypomniała gdzie i u kogo to daj znać

podoba mi sie fotel ze sklepu na I PS.VAGO..chyba ,że znajdę leżak drewniany pasujący do pozostałych mebli.

Na moje początki to raczej nie patrz..nie ma nic ciekawego))

____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies