Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Goniak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Goniak

Pszczelarnia 17:12, 16 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gonia, a wiesz, że u nas w Kotlinie to z okien domowych nie widać ogrodu, w tym sensie, że te domy jakieś takie "zamknięte" na świat zewnętrzny są. Byłam w kilku naszych kotlinnych ogrodach (nowoczesnych i staromodnych) i za każdym razem starałam się zobaczyć, co właściciel widzi z kuchni lub innych okien. I zawsze jakoś tak było widać wszystko ponad ogrodem tylko nie ogród. Brak jakiejś perspektywy? Nie umiem tego określić ani nazwać. Tak jakby każdy ogród przegrywał z ogrodem natury.
Powiedz czy my umiemy tworzyć (projektować etc.) ogrody naturalne? Ale takie po których widać, że to ogród a nie kupa "chabazi z pola".

Alem się rozpisała! To a propos Twojego widoku na ogród - że jest i jest piękny.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
goniak 17:34, 16 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Pszczółko, nie mnie to oceniać
Sądzę jednak, że Wy po prostu macie inną perspektywę spowodowaną ukształtowaniem terenu.
Część roboty zrobiła za Was Matka Natura
U nas płasko, więc musimy sobie sami tworzyć dodatkową perspektywę
Tak czy siak, łączy nas wspólne zamiłowanie zielonego świata i tego się trzymajmy
____________________
Małgosia mój zielony świat
Pszczelarnia 17:36, 16 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale ja bym czasami chciała coś z tych okien widzieć. Nie tylko gwiazdy nad głowami na strychu.
Marudzę. Pięknie u Ciebie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
beta 17:37, 16 paź 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Gosiu dziękuję za uwagi w wątku grujecznikowym

nie chce tam wątku zaśmiecać...
Twoja uwaga jest niezwykle trafna....muszę to jeszcze raz przemyśleć

dziękuję i w wolnej chwili zapraszam do siebie...cennych rad nigdy za dużo

pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Agania 14:17, 19 paź 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Małgosiu, witam po raz pierwszy, jesteś królową host, widziałam filmik z Mają, super się oglądało, macie piękną letnią kuchnię, a właściwie to raczej grillo-wędzarnię, po raz pierwszy zobaczyłam jak inaczej można zakisić ogórki, fajny pomysł i super masz rodzinkę jesień u Ciebie przepiękna
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
goniak 23:33, 19 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Dziękuję, Agatko
Miło, że Ci się podobało
Przyznam szczerze, że nie sądziłam, że kiszenie ogórków w beczce wzbudzi takie zainteresowanie, bo dla mnie to jest zupełnie zwyczajna sprawa.
Pochodzę ze wsi, gdzie zarówno ogórki jak i kapustę kisiło się w beczkach
Odkąd mieszkam w swoim domku reaktywowałam tę tradycję
Właśnie na dniach szykuję się do kiszenia kapusty
Świeżo skoszony trawnik jest zieloniutki, jakby na przekór jesieni.
Ostatni raz zasilony nawozem w sierpniu, rośnie sobie w najlepsze.
Nigdy nie mam czasu zastosować na nim jesiennych nawozów, ale najwidoczniej nie jest mu to potrzebne







____________________
Małgosia mój zielony świat
Kondzio 23:35, 19 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
śliczne zdjęcia i piękna trawa
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
malgorzata_s... 23:37, 19 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Jakie cudne fotki. Śliczny ten Twój ogród. Maja powinna jesienią również przyjechać. Kolorki bombowe. Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
goniak 23:43, 19 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Kondzio napisał(a)
śliczne zdjęcia i piękna trawa


Chyba Matka natura mi pomaga abym nie musiała sie wstydzić, że szewc bez butów itp.
W tym sezonie nie starczyło mi czasu na walkę z chwastami w trawniku, polubiłam nawet koniczynę
____________________
Małgosia mój zielony świat
Kondzio 23:45, 19 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
goniak napisał(a)


Chyba Matka natura mi pomaga abym nie musiała sie wstydzić, że szewc bez butów itp.
W tym sezonie nie starczyło mi czasu na walkę z chwastami w trawniku, polubiłam nawet koniczynę
hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies