Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Gardenarium 23:50, 23 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A na froncie w rogu możesz posadzić drzewo liściaste, potem grupy iglaków zielonych, żółtych, świerk i znów Smaragdy. To propozycja do wyboru.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dziatjustyna 08:21, 24 maj 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Te żółte Danusiu to trzmieliny, przy drzewkach po 3 szt są gulterie rozełane, po środku lawenda, 2 funkie, 2 juki, i budziszki 2.
____________________
Ogród Justyny
dziatjustyna 09:31, 24 maj 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Sylka patrząc na ogrodzenie to tam gdzie skrzynka na światło ma 172 cm , potem 84 cm przy furtce ta mała, myrek za furteczka 260 cm i następny 270 cm.
____________________
Ogród Justyny
anetawi 12:18, 27 maj 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Hej! Witam Cię Justyno. Nie odpowiadałam, bo nie mogłam znaleźć Twojego wątku. Teraz czytam całość. Na takiej "dziewiczej" powierzchni możesz poszaleć. Mój dom i wszystko wokół ma ok. 45 lat. Oczywiście ogród młodszy, ok. 15 lat. Ale z dużymi okazami już nic nie zrobię, ty masz młode, więc działaj.
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
anetawi 12:24, 27 maj 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Tu na zdjęciach "U Kapiasów" jest fajny mostek. świetny kolor. Widziałam, że Sylwia go proponowała. Mają w zakątku japońskim wysypany żwirek. A chodzi się po kamieniach lub płytach.


____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
anetawi 12:53, 27 maj 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Jeżeli chcesz nadać części klimatu japońskiego, trzeba się trochę trzymać stylu i roślinności. (dzban z pelargoniami raczej tu nie pasuje, bo nie będzie fajnego efektu). Koloru czerwonego dodają klony palmowe i trawy np. Imperata cylindryczna (Imperata cylindrica) ‘Red Baron’. Ważne są bonsai. Wiem, że duże okazy są drogie, ale jeden porządny zrobi wspaniały efekt. Ja formowałam sama stare rośliny. Możesz kupić np. większy iglak i sama go formować. Tutaj mała ściąga z roślin:

Rośliny typowe dla ogrodu japońskiego
Drzewa:
Klony palmowe
Magnolie
Miłorząb dwuklapowy
Sosna górska
Oczar
Kamelia

Krzewy:
Azalia
Rododendron
Bukszpan wieczniezielony
Tawuła japońska
Skimia japońska
Ognik szkarłatny
Hortensje
Mahonia japońska

Byliny:
Funkie
Piwonie
Języczka pomarańczowa
Miskant chinski
Tawułka chińska
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
anetawi 12:55, 27 maj 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Polecam też przejrzenie wątków w ogrodach polskich ( Janowice, Wrocław, Kapiasy).
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
anetawi 13:04, 27 maj 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
dziatjustyna napisał(a)


Coś tu mam nie tak, czegoś mi brakuje to moje samodzielne wymyślonka.Przód domu .
Nie mam pojęcia jak podsypać żwirek i korę ? I co jeszcze można by tu dodać by było nie za dużo a ładnie.


Kamienie o podobnej fakturze i kolorze ułóż w grupach np. po 3 lub więcej (3 kamienie o różnych kształtach i rozmiarach, ale z tej samej skały, to typowy układ). Nie rozrzucaj ich po całej rabacie.

Zerknij jeszcze do:
- grama - Zielono mi!
- Richie - Ogród w Tarnowie
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Gardenarium 19:26, 05 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Problemem jest tutaj brak roślin. Potrzebujesz dużego drzewka bonsai , dużych głazów, ale nie kamieni okrągłych, żródełka z wypływem z bambusa i roślin towarzyszących, tak jak Ci Anetawi napisała.

Podaję link do ogrodu holenderskiego, gdzie jest część japońska
Pod koniec zdjęć i w treści jest jedno zdjęcie. Musisz sobie naszkicować rzut z góry i umieszczać rośliny i elementy kamienne na rysunku.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/106-ogrody-holenderskie-appeltern
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:13, 08 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Justynko, nie wiem jakiej pomocy potrzebujesz, napisz o co chodzi, czy mót temat czy Syli?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies