Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Grodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Grodzi

Grodzia 22:18, 13 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Teraz chciałabym obsadzić tą najbardziej stromą część skarpy widoczną na ostatnim zdjęciu...myślałam o jałowcach płożących... tylko zastanawiam się jakie odmiany ze sobą zestawić i czy jałowce to dobry pomysł...może ktoś doradzi?

____________________
Ogród Grodzi
Grodzia 14:04, 14 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
ta część skarby jest bardzo stroma, ziemia tutaj jest niezbyt urodzajna a stanowisko słoneczne więc myślałam żeby zasadzić jałowce płożące u góry jakąś żółtą odmianę a na dole zieloną? co o tym myślicie? i może polecicie mi jakieś odmiany?

____________________
Ogród Grodzi
Grodzia 08:31, 15 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
nikt nie pomoże?
____________________
Ogród Grodzi
Ananasek 15:50, 15 cze 2015

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Ja na swojej skarpie mam
Jałowiec GOLDEN CARPET
i jałowiec wiltonii mam nadzieje że za 2 lata skarpa będzie zarośnięta.
Drugą skarpę obsadziłam irgą płożącą.
____________________
Beata Moje nieplony
Ananasek 15:56, 15 cze 2015

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
zapomniałam napisać, że u mnie skarpa to ekspozycja południowa i jałowce świetnie sobie radzą. (sadziłam w zeszłym roku)
____________________
Beata Moje nieplony
Grodzia 16:12, 15 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
też tak sądzę, że jałowce u mnie na południowym stoku i stromej skarpie oraz niezbyt żyznej glebie będą się czuły idealnie...
____________________
Ogród Grodzi
Grodzia 16:25, 15 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
zastanawiam się również bardzo nad posadzeniem irgi płożącej w tym miejscu...ale nie wiem czy z czymś ją połączyć czy samą zasadzić?
____________________
Ogród Grodzi
Grodzia 16:31, 15 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
w dalszej części skarpa wygląda tak...

____________________
Ogród Grodzi
jolka 18:18, 15 cze 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Grodzia, ja mam 3 jałowce ale nie mam pojęcia jak się nazywają. Lubię je za zimozieloność, bezproblemowość i możliwość korekty kształtu w razie potrzeby. Rosną od strony południowo - wschodniej Z irgą nie mam żadnych doświadczeń. Tak więc nie doradzę niestety.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
anka_ 11:41, 16 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340


Widoki obłędne. W takim plenerze kubek porannej kawy o wschodzie słońca, ach.....

malkul napisał(a)
e tam po ci ogród jak masz takei cudne widoczki

Coś jest w tym co Gosia napisała. Taka panorama to wisienka na torcie, ale tym bardziej trzeba się postarać, żeby nie zepsuć tortu (czyt. ogrodu). Potrzeba wiedzy, wytrwałości i wyobraźni, żeby stworzyć ogród, który wpisze się w te wspaniałe ramy, który nie będzie wyglądał jak sztuczny twór. Skarpa jest wyzwaniem, ale i daje ogromne możliwości.

Z ciekawością będę podziwiać kolejne etapy prac i efekty.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies