Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Grodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Grodzi

jolka 22:01, 01 lip 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Warzywniak piękny!! I mów mi tu zaraz jakie masz sprawdzone odmiany winogron, bo też chcę sadzić na jesień A najlepiej foteczkę jeszcze jakąś zapodaj, jak są posadzone Co do katalpy się nie wypowiadam, bo nie mam. Buziaki


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
iwka 22:32, 01 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Grodzia napisał(a)


o grujeczniku słyszę pierwszy raz w życiu...a pozostałe drzewka są już dawno zapisane na liście do zakupu w przyszłości...

dziś byłam w sklepie ogrodniczym i widziałam katalpę nie sczepioną na pniu miała może z 50 - 60 cm wysokości za 25 zł myślicie że warto taką kupić? czy koniecznie szczepioną na pniu?


koniecznie poczytaj o grujeczniku, jest tu wątek o nim, teraz straszna moda na niego, tylko on duży rośnie

a i katalpa moja nie szczepiona, miała ok 60 cm i kosztowała 12 zł chyba.
Miałam ją podcinać i formować, ale tak patrzę, że chyba trudno będzie
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Grodzia 21:01, 02 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
jolka napisał(a)
Warzywniak piękny!! I mów mi tu zaraz jakie masz sprawdzone odmiany winogron, bo też chcę sadzić na jesień A najlepiej foteczkę jeszcze jakąś zapodaj, jak są posadzone Co do katalpy się nie wypowiadam, bo nie mam. Buziaki




niestety nie powiem Ci bo nie wiem mąż dostał sadzonki od znajomego i sam też nie wie co to za odmiany...sama jestem ciekawa jakie będą owoce

Pozdrawiam
____________________
Ogród Grodzi
iwka 23:13, 03 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Wstawiłam u siebie zdjęcie katalpy, zapraszam
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Agania 22:19, 04 lip 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Katalpa to piękne drzewo ja ją pokochałam tak, że mam w ogrodzie posadzone aż trzy....ale trzymam je w rygorze mocno cięte, katalpa puszona na dziko szybko ci urośnie, jeśli widziałś nie szczepioną, a poprowadzoną na pniu to polecam, ja nie mam drzew do zacieniania, ale wiśnie Nigra czy Pisardi rosną szybko są ładne i dadzą ci dużo cienia, ale szukaj wysoko szczepionych, brzozy też są fajne polecam Doorenbos, grujeczniki też są warte grzechu i tulipanowce
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Ludwika 01:29, 05 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
O drzewach to mi nic nie mówcie!!! Parę dni temu była w odkrytej niedawno pobliskiej szkółce i dobrze, że nic kasy ze sobą nie miałam (byłyśmy z mamą tylko na przeszpiegi) i mam krótkie auto bo bym na bank coś targała ze sobą do domu.
Katalpy mi sie ogrooomnie podobały. Mieli szczepione na 2 m. za 50 zł! I mnóstwo różnych klonów na różnych wysokościach szczepionych, coś pięknego ... Oglądam teraz mój ogród za domem i kombinuję co by mi najbardziej spasowało, bo to że niebawem tam pojadę coś kupić to tylko kwestia czasu
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Grodzia 09:10, 06 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Agania napisał(a)
Katalpa to piękne drzewo ja ją pokochałam tak, że mam w ogrodzie posadzone aż trzy....ale trzymam je w rygorze mocno cięte, katalpa puszona na dziko szybko ci urośnie, jeśli widziałś nie szczepioną, a poprowadzoną na pniu to polecam, ja nie mam drzew do zacieniania, ale wiśnie Nigra czy Pisardi rosną szybko są ładne i dadzą ci dużo cienia, ale szukaj wysoko szczepionych, brzozy też są fajne polecam Doorenbos, grujeczniki też są warte grzechu i tulipanowce
Pozdrawiam


ja też z pewnością wsadzę katalpę na razie taką nieszczepioną na próbę...brzozy też mam w planie taki zagajnik brzozowy pragnę sobie stworzyć) a o tulipnowcu zaraz pędzę poczytać...Pozdrawiam
____________________
Ogród Grodzi
Agania 17:18, 06 lip 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Brzezina jest cudna....katalpę sama możesz wyprowadzić na pieniek z koroną, u mnie jest jeden kwiatostan na rok, ale tak jak już pisałam są ostro cięte i jeszcze pszczół przy katalpie nie widziałam, miałam gniazdo os i trzmieli tu przy tarasie wokół jodły koreańskiej, owady zajęte robotą tak, że odpoczynek na tarasie stawał się nudą....pszczoły dużo czerpią u mnie nektaru z szałwi, po prostu im nie przeszkadzam, kocham pszczoły i ich obecność w ogrodzie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
jona 11:31, 07 lip 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Brzozy są piękne . Też bym posadziła, gdybym miała jeszcze trochę miejsca.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
sylwia_slomc... 21:23, 22 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81723
A co tu tak cicho???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies