Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szałwie czy lawendy?

Pokaż wątki Pokaż posty

Szałwie czy lawendy?

mateuszmichn 11:27, 25 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Tess napisał(a)


Piękna odpowiedź. Przypomniało mi to zdarzenie z wczesnych lat szkolnych mojego syna. Jeden z jego kolegów na sprawdzainie (na żadne pytanie nie znał odpowiedzi) napisał: "Nic nie wiem, ale proszę wziąć pod uwagę ładne pismo". Nauczycielka postawiła piękną jedynkę z dopiskiem: "wzięłam i starałam się odwdzięczyć równie ładnym".


Jest jedną różnica, on pisał to z myślą o korzyściach, a ja robię to z serca bo mi się podoba
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 11:29, 25 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
AgaeM napisał(a)
Oj, daj spokój, praca nie zając...


No i już wiem dlaczego produktywność polskich pracowników to 60% Europejskiej średniej, gdzie w Luksemburgu jest to chyba 160% średniej. Obie nie mają ogrodowiska
____________________
Mój mały zakątek
sarenka 11:32, 25 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aga- pieknie u Ciebie!! Jestem zachwycona ta symetrią, ta prostoą. Jest cudnie! juz wzdycham do Twojego ogrodu
____________________
Magda W samym sloncu
AgaeM 11:32, 25 sie 2015


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Żarty żartami a mi tu fachowa porada potrzebna.
Kret lub nornica / kret i nornica już czwartą stronę ogrodu mi demolują.
Dwie trutki oraz chlor do mycia WC zawiodły. Co dalej.
____________________
szałwie czy lawendy
amelia_b 11:38, 25 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
AgaeM napisał(a)
Żarty żartami a mi tu fachowa porada potrzebna.
Kret lub nornica / kret i nornica już czwartą stronę ogrodu mi demolują.
Dwie trutki oraz chlor do mycia WC zawiodły. Co dalej.

Śledzie albo wata szklana
____________________
Pogubiłam się po drodze
AgaeM 11:39, 25 sie 2015


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
mateuszmichn napisał(a)


No i już wiem dlaczego produktywność polskich pracowników to 60% Europejskiej średniej, gdzie w Luksemburgu jest to chyba 160% średniej. Obie nie mają ogrodowiska


Masz złe statystyki. Ja słyszaam że polacy są narodem który bardzo dużo pracuje. Abstrahując od efektywności i Ogrodowiska.
____________________
szałwie czy lawendy
AgaeM 11:40, 25 sie 2015


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Wata szklana powiadasz...hm...
____________________
szałwie czy lawendy
mateuszmichn 11:50, 25 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
AgaeM napisał(a)


Masz złe statystyki. Ja słyszaam że polacy są narodem który bardzo dużo pracuje. Abstrahując od efektywności i Ogrodowiska.


Tak bardzo dużo ale mało efektywnie i to jest nasz problem, bo w Luksemburgu pracują dużo mniej w czasie roku niż u nas a ich praca jest dużo bardziej efektywna. Jesteśmy na 3miejscu od końca, za nami tylko Rumunia, łatwa i coś jeszcze.
Po prostu pracujemy dużo ale bez sensu xD

A co do nornic i kreta, może kup pułapkę
____________________
Mój mały zakątek
AgaeM 12:00, 25 sie 2015


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Pułapka w postaci pozostawania w gotowości z uniesioną łopatą nie działa skutecznie.
Należy więc rozważyć profesjonalny zakup.
____________________
szałwie czy lawendy
aga_podlasie 15:50, 25 sie 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Cześć,

Trafiłam do Ciebie kilka dni temu. Padłam z wrażenia. Najpierw przejrzałam wszystko na komórce a później drugi raz na komputerze. Tak więc padłam dwa razy. I dom ładny, i ogród, kwiaty, donice czarne...już pokazałam mężowi, ma obmyślić jak je skopiować

Ale co skłoniło mnie do napisania, to te nornice. Wiosną złapaliśmy 7, teraz mąż odkrył gniazdko w kompostowniku, 5 młodych. Było. Już ich nie ma.
Wiosną ustawialiśmy na nie zwykłe pułapki na myszy, posmarowane były masłem czekoladowym. Chyba bardzo im smakowało. Polecam ten sposób.

Pozdrawiam
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies