Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Droga do spełnienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Droga do spełnienia

Kawa 10:28, 22 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
anbu napisał(a)
Hej Kami.
Sadziłam takie małe hortli w zeszłym roku na wiosnę (gdzieś może w połowie kwietnia). Potem przyszły majowe przymrozki i mi je przymroziło, jedna z jedenastu hortek zdechła na śmierć
Muszę teraz sztukować/rozmnażać, bo chcę aby była taka jak pozostałe
Ja bym na Twoim miejscu zbyt szybko ich do gruntu nie wciskała, bo z pogodą i w kwietniu i w maju może być jeszcze różnie :/
Od zeszłorocznej przygody wiosennej mam żelazną zasadę czynić zakupy dopiero po 20 kwietnia, no chyba że Twoją pasją jest codzienne sprawdzanie pogody i latanie z zakupionymi roślkinami co wieczór do garażu czy innego budynku
Odnośnie wielości ... się nie martw, urosną Moje przemrożone biedy, jak już się ogarnęły, to dostały takiego powera, że pod koniec sezonu to już były bardzo gustowne dziewczyny Co prawda nie kwitły ale zapewne im to na zdrowie wyszło No przepraszam, jedna zakwitła i przynajmniej wiem jakie mają kfffiutki i wiem, że są śliczne

Buźka wiosenna

Aniu no ja dopiero chyba w kwietniu będę sadzić a powsadzam do dużych wiader i będą stały w garazu
zobaczę co przyjdze

czekam na twoje depilowane hortki w tym roku
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 10:28, 22 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
zoja napisał(a)


zastanowię się, bo nie wiem na ile eMa denerwować kolejną paczką roślinną :/

jezeli nie musisz mieć juz to poczekaj i tak sadzić nie będziesz teraz
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
m_gocha 11:09, 22 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Wow! Szpaler hortkowy -18 metrów!
Zazdraszczam już
Będzie extra efekt jak u Joli
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
iwka 11:50, 22 lut 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
o żesz, taki długi szpaler będzie !!! fajnie ja bym je przesadziła do wiekszych doniczek z dobrą ziemią i trzymała w chłodnym miejscu Kiedyś się skusiłam jesienią na takie małe i miały po jednym dwa patyki, chyba ze dwa lata potrzebowały żeby się zabudować a w ubiegłym roku kupiłam droższe i też zachwalał facet ze ładne a wcale takie nie były
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kawa 10:01, 23 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Gosia - nie zadraszczaj to jedyne takie miejsce
Iwonka - no długi tak mi się jakoś zachciało właśnie przez JOLĘ!!!!
a hortki pewnie przesadzę do większych doniczek
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
m_gocha 11:33, 23 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Kawa napisał(a)
Gosia - nie zadraszczaj to jedyne takie miejsce
[b
Dlatego nie zazdroszczę a zazdraszczam - tak pozytywnie oczywiście!
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Gruszka_na_w... 13:09, 23 lut 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Kami, mój cały ogród powstał z 20-30 cm sadzonek. Jeśli warunki glebowe są odpowiednie i dba się o podlewanie, to wszystko rośnie szybciej niż zakładaliśmy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
MalGosia 07:15, 25 lut 2018

Dołączył: 16 lut 2018
Posty: 142
Kamilko
ja po rozmowie z Tobą zamówiłam (lokalnie) limelight (ostatnie 20 szt), sadzonki są już 3-4 letnie, więc będziemy wiosną porównywać nasze roślinki
zastanawiam się jeszcze nad vanille fraise, bo bardzo mi się u Joli spodobały
____________________
pozdrawiam Małgosia
Kasya 07:30, 25 lut 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41815
Czytam o szpalerze ale efekt będzie
Banila fraise ja polecam i jeszcze silver dolar
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
gabriela_kra... 12:02, 25 lut 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Kawa napisał(a)
Dorka
limki w doniczkach p9
więc bez szału ale takie same magical były po 13
wg sprzedawcy sadzonka ma 20-30 cm
jak dojdą to pokaże ale poprosiłam o przysłanie dopiero po 5 marca


Dzien dobry, przyszłam za dziewczynami tutaj i witam się bardzo serdecznie.

Czytam o szpalerze...taki sam mam w planach. Co do hortek i sadzonek to ja w zeszłym roku wiosną po cięciu wsadziłam patyki do wody i mam 20 sadzonek. Wiem małe, ale urosną i cieszą podwójnie bo pierwszy raz się udało. Dlatego nawet jeśli przyślą Ci małe to one dadzą radę i może nie w pierwszym sezonie ale w drugim już na pewno zachwycą

Pozdrawiam, będę zaglądać.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies