Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Mgduska 09:37, 17 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)


Ogarniam nie do końca tak jakbym chciała... no ale czas nie z gumy
Dziękuję i również pozdrawiam!


Bo Ty jednak całkiem dużo masz tych rośli, zwłaszcza takich do fryzowania, ale przecież wiesz, że masz ładnie

Udało mi się nie zamordować tych irysków, wiesz? Ostatnio ruszyły Myślisz, że tak od razu odwdzięczą się kwiatem?
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 09:51, 17 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Ja też podziwiam jak dajesz radę mieć taki porządek. Brzozy dobra rzecz, niestety u mnie wyraźne braki w sklepach. Byłam wczoraj w dwóch miejscach, gdzie zwykle na pewniaka był spory wybór...i nic. Pustki. A chciałam tylko jedną Doorenbos dokupić. No może dwie
A iryski jakie? No nie pamiętam. Mam na nie fazę w tym roku. Dosadziłam kilkanaście, najczęściej syberyjskich.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Juzia 14:57, 17 maj 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Mgduska napisał(a)


Bo Ty jednak całkiem dużo masz tych rośli, zwłaszcza takich do fryzowania, ale przecież wiesz, że masz ładnie

Udało mi się nie zamordować tych irysków, wiesz? Ostatnio ruszyły Myślisz, że tak od razu odwdzięczą się kwiatem?


Ale ja ich nie fryzuję często.
Raz na rok.
Kiedyś cięłam nawet dwa razy w roku... ale te czasy to chyba już nie wrócą

Całkiem możliwe, że będą kwitły niektóre
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 15:00, 17 maj 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
April napisał(a)
Ja też podziwiam jak dajesz radę mieć taki porządek. Brzozy dobra rzecz, niestety u mnie wyraźne braki w sklepach. Byłam wczoraj w dwóch miejscach, gdzie zwykle na pewniaka był spory wybór...i nic. Pustki. A chciałam tylko jedną Doorenbos dokupić. No może dwie
A iryski jakie? No nie pamiętam. Mam na nie fazę w tym roku. Dosadziłam kilkanaście, najczęściej syberyjskich.


A u mnie właśnie brzóz było zatrzęsienie.
I te kulkowe i Doorenbosy i nawet Fastigiaty i Fascination były. Szok. CHyba moda na brzozy u nas przyszła

Irysków nazwy nie znam. Dostałam kępę i tak rosną po całym ogrodzie.
I już nawet w świat poszły
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 16:24, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Te Twoje urocze iryski to pewnie jakaś odmiana irysa Pumila. Sporo tych odmian jest. U mnie po latach wyginęły. Za dużo rewolucji robiłam w ich okolicy.
Informuję, że przyrost masy zielonej (i nie tylko) w Twoim ogrodzie jest spektakularny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 21:17, 17 maj 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Te Twoje urocze iryski to pewnie jakaś odmiana irysa Pumila. Sporo tych odmian jest. U mnie po latach wyginęły. Za dużo rewolucji robiłam w ich okolicy.
Informuję, że przyrost masy zielonej (i nie tylko) w Twoim ogrodzie jest spektakularny.


Na bank Pumila, ale dokładnie jakie to zgaduj zgadula
Też coś w tym roku mniej liści widzę.
Może trzeba odmłodzić?

Zaczyna to wyglądać jak ogród... a nie jak morze kory z roślinkami
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Johanka77 06:54, 18 maj 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ślicznie Juzik!
Irysów zazdroszczę
Mam chciejstwo ale za sucho chyba
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Mgduska 09:12, 18 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)




Zaczyna to wyglądać jak ogród... a nie jak morze kory z roślinkami


Juzia, no weź! Zdjęcia z Twojego ogrody działają kojąco, jest pełen gracji i harmonii, i oczywiście pięknych, zadbanych roślin. Aż się chce spacerować i podziwiać Ty to się lubisz krygować
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 15:02, 22 maj 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Johanka77 napisał(a)
Ślicznie Juzik!
Irysów zazdroszczę
Mam chciejstwo ale za sucho chyba


Daj adres na priv to Ci wyślę jak znajdę czas.
Posadzisz na próbę i będziesz wiedziała.
Bardziej sucho niż u mnie to chyba nie masz
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 15:06, 22 maj 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Mgduska napisał(a)


Juzia, no weź! Zdjęcia z Twojego ogrody działają kojąco, jest pełen gracji i harmonii, i oczywiście pięknych, zadbanych roślin. Aż się chce spacerować i podziwiać Ty to się lubisz krygować


Bo ja wiem co jest na żywo
Na fotkach zawsze ładniej Bo z daleka, albo kąt odpowiedni Wiesz jak jest
Dobrze, że chociaż filtrów żadnych nie używam.
Hahahaha!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies