Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Handmade by Elka

Pokaż wątki Pokaż posty

Handmade by Elka

Tess 08:50, 07 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Zawsze mnie zastanawia, dlaczego tak chętnie udziela się rad, do których samemu się nie stosuje.

Elka, przyszłam z wątku wymienię. Rozmnażanie żurawek z sadzonek proste jest. Co sprawia Ci trudność? Wcale nie próbowałaś, czy się nie przyjęły?

Tu masz obrazową instrukcję:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3386-ogrodowa-przygoda-lukasza?page=57
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
09:20, 07 sie 2015
Tess napisał(a)
Zawsze mnie zastanawia, dlaczego tak chętnie udziela się rad, do których samemu się nie stosuje.



bo człowiek zawsze robi na przekór....a moze sie uda? taki typ? i sie wmanewrowuje w głupoty

Tess 10:09, 07 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
chelll 12:30, 07 sie 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Tess napisał(a)
Zawsze mnie zastanawia, dlaczego tak chętnie udziela się rad, do których samemu się nie stosuje.

Elka, przyszłam z wątku wymienię. Rozmnażanie żurawek z sadzonek proste jest. Co sprawia Ci trudność? Wcale nie próbowałaś, czy się nie przyjęły?

Tu masz obrazową instrukcję:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3386-ogrodowa-przygoda-lukasza?page=57


Tess, próbowałam, uwierz mi. Poodrywałam/poodcinałam z posiadanych nowe pędy, w ukorzeniacz, do doniczki i do cienia. Z niemal dwudziestu sztuk - dwie się przyjęły W tym tempie to do emerytury obwódki z żurawek w ogrodzie zrobię
Dzięki za link, jeszcze raz zobaczę. TYlko teraz nie mam rozrośnietych żurawek, z ktrórych mogłabym brać odkłady. Może kupię po dorodnej sztuce z interesujacych mnie kolorystycznie odmian i ponowię próby desperackie.
____________________
Handmade by Elka
Tess 12:33, 07 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
A jakie Cię kolorystycznie interesują?
Może spróbuj metodą wprost do ziemi. Tylko nie na patelni.
Doskonale sobie radzą, lepiej niż w doniczkach.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
iwka 12:41, 07 sie 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ja tak właśnie robiłam, po jednej kupiłam i rozmnażałam
w tym roku z trzech zrobiłam ponad dwadzieścia chyba, ale właśnie posadziłam na patelni, bezmyślnie i słabo na początku się trzymały. Teraz trochę rośliny podrosły i dają lekki cień i widzę, że już odbijają
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
chelll 12:44, 07 sie 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Potrzebuję plamy limonkowego koloru, może być z czerwonymi żyłkami (pod czerwoną wiśnię). Żurawka buraczkowa (pod zielony krzew) na obwódkę. Te dwie próbowałam rozmnożyć Mam karmelową, ale słońce ją w tym roku niemiłosierne stłamsiło, więc z rozsadzania nici. W ogole chcialabym miec też odmianę marmolade, ale ta znajduje się na liście chciejstw. Dopiero zaczynam przygodę żurawkową, moj ogród ma dopiero drugi rok, więc... Najpierw sadziałam drzewa, potem krzewy, teraz byliny. W mojeje ocenie żurawki to już wypełniacz, taka wiśnienka na torcie i chyba skupię się na nich w przyszłym sezonie.
Teraz będę sadzonkowac wprost do ziemi. Może pójdzie mi lepiej?
____________________
Handmade by Elka
chelll 12:47, 07 sie 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
iwka napisał(a)
ja tak właśnie robiłam, po jednej kupiłam i rozmnażałam
w tym roku z trzech zrobiłam ponad dwadzieścia chyba, ale właśnie posadziłam na patelni, bezmyślnie i słabo na początku się trzymały. Teraz trochę rośliny podrosły i dają lekki cień i widzę, że już odbijają


Iwka, daj zdjęcia swoich żurawkowych poletek. Proszę.
____________________
Handmade by Elka
iwka 13:09, 07 sie 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
chelll napisał(a)


Iwka, daj zdjęcia swoich żurawkowych poletek. Proszę.


ok. wieczorkiem
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 13:14, 07 sie 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
tylko uważaj, bo wiele osób twierdzi, że najbardziej właśnie opuchlaki lubią żurawki, u mni kilka faktycznie nie rosło i po wyjęciu z ziemi prawie nie miały korzeni tylko same kikuty, ale opuchlaka nie widziałam, może nie wiem jak wygląda

kupioną sadzonkę trzeba dokładnie obejrzeć i korzenie roztrzepać i najlepiej jeszcze wodą przemyć
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies