Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Handmade by Elka

Pokaż wątki Pokaż posty

Handmade by Elka

Mala_Mi 22:20, 31 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sadź dąbrówkę, ale musisz potem pilnować by nie wlazła na róże..
Chociaż z drugiej strony, czy dąbrówka tu będzie pasowała..
Sorki zapuściłam żurawia na minutkę..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
chelll 23:14, 31 maj 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Dziekuję za wskazówkę. Dowiedziałam się jednak, że róże okrywawe, a takie są tam posadzone, nie powinny być ostro ciete wiosną. Ja niestety przycinałam je tuż nad ziemią. Wieć jeśli nie będę ciąć, to może nie będzie łyso? Sama juz nie wiem...
____________________
Handmade by Elka
gierczusia 06:58, 01 cze 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
chelll napisał(a)
I kolejne pytanie. Chciałabym miejsce wokół róż i kosodrzewiny, która znjaduje się około metra za różami, można obsadzić dąbrówką, by zdarnić puste miejsca??? A może doradzicie coś innego ?
Wesprzyjcie mnie, proszę o dobrą radę


Cześć przychodzę się przywitać lubię handmade i sama też wyczyniam te ogrodowe rewolucja własnymi ręcami

A może tojeść rozesłana aurea ??? Piękna żółta..no i tempo wzrostu duuuze w porównaniu z dąbrówką...tylko nie wiem , czy kolorystycznie Ci będzie pasowała ...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
iwka 08:05, 01 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Potwierdzam tojeść bardzo szybko sie rozrasta, ja ją uwielbiam. U mnie rośnie między kulkami bukszpanowymi. Tylko nie wiem czy do róż pasuje?

A handmade to moje hobby

edit.
Przed chwilą wyczytałam u Mad poradę Madzenki:
"Pytasz sie odnosnie roz. Uwazam że musza mieć podsadzone czyms nogi. Przetestowałam i znakomicie sprawdzaja sie poprzedzone sesleramia, kostrzewa, carexami. Do takiej rabaty bezvpględnie kule/półkule bukszpanowe/cisowe jak na Chelsea aby rabata była równiez ładna zima. Ot i wszytsko."
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
chelll 15:26, 01 cze 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Dziewczyny , dziekuję za odzew

Gierczusia, ja rękodzieło w każdej postaci lubię -nie tylko ogród Szyję, szydełkuję, wykonuję ozdoby do domu. TYlko czasu brak ... A ogród to moje trzecie dziecko, poświęcam mu najwięcej czasu, pracy i pieniędzy

Iwko, róże okrywowe The fairy, kolor majtkowy róż, chyba się nie skomponują z żółtym. Ponoć źle zrobiłam ścinając je wiosną niemal do gołej ziemi, teraz muszę czekac na przyrosty. Mimo to chciałabym je czymś podsadzić, by krawędź przy kostce nie straszyła pustką i korą, ale nie wiem czym... Na bukszpany miejsca nie ma. Za różami rząd kosodrzewiny, co zimą przebarwia się na żółto, ale wszystko malutkie. Cały czas szukam dobrego rozwiązania. Dziękuję za podpowiedź, wieczorem zerknę do tamtego watku.
A teraz lecę do Was , dziewczyny!
____________________
Handmade by Elka
Tess 08:52, 02 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ja odnośnie dąbrówki. Z moich obserwacji wynika, że dąbrówka źle rośnie na słonecznej wystawie. A tu chyba masz słońce przez cały dzień, skoro posadziłaś róże.
Możesz spróbować, jeśli ją masz własną, najwyżej przesadzisz, jeśli nie da rady.

Wsadź jesienią w róże jakieś cebulowe, np. morze szafirków, nie będzie tak pusto wiosną.
A na sam brzeg naprawdę dobre byłyby zimozielone carexy. Albo coś innego zimozielonego.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
gierczusia 21:18, 04 cze 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
haha ja też robię handmade tildy noo i szydełko czy też druty ale ogród ma to do siebie ,źe zrobisz ,a potem już tylko będą korekty mniejsze lub większe więc czas na handmade pojawi się znowu
Buziaki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
chelll 22:34, 06 cze 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Zniknęłam , ale już jestem. Chciałam trochę podgonić z robotami ogródkowymi, ale wyszło jak zwykle
Pokazuję, co u mnie.
Królują piwonie. Sadzone przed rokiem jako kłacza wielkości małego palca u dłoni. Nawet nie wierzyłam, że sie przyjmą, a tu proszę... Nagroda dla panci za czułą pielęgnację

____________________
Handmade by Elka
chelll 22:40, 06 cze 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
A poza tym, u mnie lawenda już w niemal pelnej gotowości Tuz za nią zielone hosty.

Chwalę się także czarnym bzem, co tak jest czarny, że ledwo widać go na tle kory !
____________________
Handmade by Elka
chelll 22:44, 06 cze 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
I na koniec to, o czym kazdy pewnie już zapomniał, kwitnie krzew potocznie nazywany panną młodą. Czemu u mnie tak późno nie wiem, ale tak jest już drugi rok. A co tam cieszę więc oko, wjeżdzając na podwórko. Krzewy posadzone są szpalerem przed ogrodzeniem!
____________________
Handmade by Elka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies