Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Handmade by Elka

Pokaż wątki Pokaż posty

Handmade by Elka

ziele 07:02, 07 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
chelll napisał(a)
Zniknęłam , ale już jestem. Chciałam trochę podgonić z robotami ogródkowymi, ale wyszło jak zwykle
Pokazuję, co u mnie.
Królują piwonie. Sadzone przed rokiem jako kłacza wielkości małego palca u dłoni. Nawet nie wierzyłam, że sie przyjmą, a tu proszę... Nagroda dla panci za czułą pielęgnację



Ten pierwszy kwiat to kwiat piwonii? Śliczna.
Jeżeli tak, napisz proszę co to za odmiana.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
chelll 09:14, 07 cze 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Tak, to piwonia, ale pojedyncza i stosunkowo niska ( w porównaniu do tych, które znajdują się obok). Odmiana to najpewniej: Whitley Majore. Piszę najpewniej, bo kłącze kupowałam w firmie na B..., a tam mylone są rośliny. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia Pozdrawiam!
____________________
Handmade by Elka
ziele 09:52, 07 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Dziękuję. Będę szukać w sklepach.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
iwka 09:55, 08 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Młode piwonie już Ci kwitną?, ja nie wiem ale mam 6 sztuk już chyba ze cztery lata i kwitną tylko 2 i to mają po dwa kwiaty Muszę chyba coś przy nich podłubać albo przemówić im do rozumu
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
ziele 10:03, 08 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Postrasz je, że je wywalisz
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
chelll 23:47, 08 cze 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Iwko, posadziłam około 12 (kłącza wielkości palca u dłoni...małego), zakwitło sześć. W ubiegłym roku nawet niektóre z ziemi nie wyszły. Te, co wyszły, zakwitły, mają jedną łodygę, a na niej wielki kwiat. Łamią się i pochylają. Te, co w ubiegłym roku strjkowały, w tym pokazały po jednym liściu, pewnie będą kwitły za rok. Nieszkodzi, poczekam, ponoć ogród uczy cierpliwości
Zajrzę do Ciebie jutro. Dzisiaj już nie wiem, czy się nazywam ...nawet nie jak
____________________
Handmade by Elka
Mala_Mi 17:10, 17 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zaglądam za werbeną
Dopisałam do listy naparstnice
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
iwka 00:35, 28 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
co tam u Pani słychać?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Bogdzia 08:06, 15 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie wiedziałam że masz wątek. Nie było podpisu czy ja przegapiłam? Pięknie u Ciebie i areał duży a to daje możliwosci . Rondo mam i ja. I te szafirki mnie zachwycily i piwonie , ta biała to moze byc również Krinkled White to dla dziewczyny która chce kupic , są podobne więc jak nie bedzie jednej można druga.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
chelll 15:11, 15 lip 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Dziękuję za rewizytę i pomoc przy rhonach. Ogródek oj duży dla pracujacej mamy dwóch chłopców Ale to dopiero ogrodowe poczatki, więc nie mam troski, gdzie coś posadzę. Muszę uaktualnić fotorelację. Ogród zmienił się przez te kilka tygodni.
To jeżówki wyhodowane przeze mnie z nasion Poczatek hortensji Vanilla... I kupione pod wpływem ogrodowiska jarzmianki
Więcej wieczorem. Buziaki dla ogladajacych.
____________________
Handmade by Elka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies