Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

ElzbietaFranka 20:07, 04 kwi 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
sarenka napisał(a)
Mary, dokładnie to była rutewka



Czy tak wygladała?
Rutewka później wychodzi. Trzeba ją zaznaczyć aby jej nie wypielic. U mnie się wysialam 2 lata temu i jestem bardzo ciekawa jakie wyjdą z ziemi




Jeżeli chodzi o te siewki to nie jest gwiazdnica żaden chwast. Trudno powiedzieć na ile została powiększona ta fotka.
Też mam wątpliwości czy to naparstnica sialsm naparstnice i one mają raczej wydłużone liście. Jednak zostawić trzeba i czekać jak będą większe.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ajka 23:14, 04 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4076
Bardzo fajna szklarnia, zastanawiam się czy kiedyś paru skrzynek nie przykryć u siebie tunelem, może to temat na przyszłość.
Robale okropne, fuj. Nigdy takich nie widziałam, chyba by mnie zemdliło.

Owoców pissardi nigdy nie jadłam, może warto spróbować Też czytałam, że jadalne.

Ja mam u siebie dwa rodzaje rutewek, jedna powoli rośnie, jeszcze nie zachwyca, rok temu kupiłam dwie malutkie białe, właśnie te Delavaya, i nic na razie z ziemi nie wychodzi. Zastanawiam się czy przeżyją, ale z tego co czytam, jest jeszcze szansa?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 05:59, 05 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ElzbietaFranka napisał(a)



Czy tak wygladała?
Rutewka później wychodzi. Trzeba ją zaznaczyć aby jej nie wypielic. U mnie się wysialam 2 lata temu i jestem bardzo ciekawa jakie wyjdą z ziemi




Jeżeli chodzi o te siewki to nie jest gwiazdnica żaden chwast. Trudno powiedzieć na ile została powiększona ta fotka.
Też mam wątpliwości czy to naparstnica sialsm naparstnice i one mają raczej wydłużone liście. Jednak zostawić trzeba i czekać jak będą większe.

Elu, tak wyglądała. Taka fajna chmurka. Właśnie takimi roślinami chciałabym obsadzić te części rabat gdzie wiosna woda nie stoi

Zaraz kawę wypije to pójdę zobaczyć te małe roślinki, których nie zidentyfikowalam
Może ja tam coś miałam i się rozsialo tylko nie wiem co
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 06:00, 05 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ajka napisał(a)
Bardzo fajna szklarnia, zastanawiam się czy kiedyś paru skrzynek nie przykryć u siebie tunelem, może to temat na przyszłość.
Robale okropne, fuj. Nigdy takich nie widziałam, chyba by mnie zemdliło.

Owoców pissardi nigdy nie jadłam, może warto spróbować Też czytałam, że jadalne.

Ja mam u siebie dwa rodzaje rutewek, jedna powoli rośnie, jeszcze nie zachwyca, rok temu kupiłam dwie malutkie białe, właśnie te Delavaya, i nic na razie z ziemi nie wychodzi. Zastanawiam się czy przeżyją, ale z tego co czytam, jest jeszcze szansa?

Dziękuję
Początkowo mieliśmy wziąć 3x4 ale zmieniliśmy zdanie,że za mała
Czekam na tą rutewke bo w zeszłym roku jak ją posadziłam to marnie rosła, może w tym roku będzie można ją podziwiać
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 06:02, 05 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ajka napisał(a)
Bardzo fajna szklarnia, zastanawiam się czy kiedyś paru skrzynek nie przykryć u siebie tunelem, może to temat na przyszłość.
Robale okropne, fuj. Nigdy takich nie widziałam, chyba by mnie zemdliło.

Owoców pissardi nigdy nie jadłam, może warto spróbować Też czytałam, że jadalne.

Ja mam u siebie dwa rodzaje rutewek, jedna powoli rośnie, jeszcze nie zachwyca, rok temu kupiłam dwie malutkie białe, właśnie te Delavaya, i nic na razie z ziemi nie wychodzi. Zastanawiam się czy przeżyją, ale z tego co czytam, jest jeszcze szansa?

Dziękuję
Początkowo mieliśmy wziąć 3x4 ale zmieniliśmy zdanie,że za mała
Czekam na tą rutewke bo w zeszłym roku jak ją posadziłam to marnie rosła, może w tym roku będzie można ją podziwiać

Co do pissardi to trochę się obawiałam czy można je jeść ale kusiły więc spróbowałam pyszne
____________________
Magda W samym sloncu
Martka 10:12, 05 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sarenko, świetna szklarnia, pomieścisz tam niemałą kolekcję pomidorów i papryk.
Ładnie te Twoje ciski przyrastają!
sarenka 17:32, 05 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Marta, dziękuję
Cisy w tym roku przytnę mocniej


____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:39, 05 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jestem tak zmęczona,że nie mam siły nawet na czytanie O....i w sumie to głównie z tego powodu rzadko zaglądam...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 05:35, 09 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
W związku z tym,iż pogoda wczoraj była ładna ( do godziny 19 bo potem deszcz padał) to wycięłam rozplenice i ogarnęłam rabatę yupi
Hameln już są ogromne, ja nie wiem czy nie powinno się ich podzielić. Jest też mnóstwo sadzonek, dobrze, że mam komu je dać
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:04, 09 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mały zbiór z rana
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies