Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 11:11, 18 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ania, a pamietasz jakie odmiany zurawek to były?

Ukorzeniacz muszę kupić w tygodniu zatem.Spróbuję z tym romnażaniem, w njagorszym razie to się nie uda

Zaraz wyszukam te wątki o których piszesz.

W tygodniu wstaję po 4 rano, więc staram się chodzić wcześnie spać,a i przy córce nie chcę też zbyt dużo przed kompem siedzieć

kupiłam bukszpany,a nie mam planu gdzie ich posadzić haha
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:17, 18 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
a te patyczki hortensji to mozna w doniczki powsadzać i na zimę do garażu dać?
bo to odłamuje się boczna gałązkę i ja w ukorzeniacz i do ziemi czy musi miec tą piętkę?
____________________
Magda W samym sloncu
jankosia 11:22, 18 lip 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
A jaką hortensję chcesz rozmnożyć? Bo jak ogrodową to teraz, ale poczekałabym jeszcze z tydzień dwa. A jak bukietową to lepiej pobrać jesienią, zimą albo na przedwiośniu patyczki na sadzonki zdrewniałe. Do rozchodników nie potrzebujesz ukorzeniacza, urywasz gałązkę i do ziemi- przyjmie się na pewno. Tylko że ładne to to będzie dopiero w przyszłym sezonie.
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
sarenka 11:28, 18 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jankosia mam hortensje limelight. to poczekam jeszcze do jesieni
Dziekuje iw itam i zapraszam częściej, wszelkie rady mile widziane
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 15:59, 18 lip 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Niestety nie wiem co to za żurawki były.
Co do kupowania i wsadzania "nie wiem gdzie" to witamy na forum kolejną specjalistkę
Co do rozmnażania hortek, to możesz też nagiąć gałązkę bez urywania jej i przysypać ziemią, zostawiasz tak i w przyszłym roku powinna być sadzonka z korzonkami
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 17:48, 18 lip 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Zrobiłam Ci fotkę moich odratowanych ze słońca żurawek.

Zdjęcie trochę przekłamuje, no i one ledwo co żyją. Jak je kupiłam, to były takie bardziej zielone z lekką dawką czerwonego na listkach.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 08:43, 19 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu, oby sie udało odratować

Cieszę się, że zaszczepiłaś we mnie chęć do romznażania roślinek, że ta praca z trawnikiem wg pomysłu męza nie będzie (prawdopodobnie) uda się
MAsz jakieś zdj z okresu pracy nad waszym trawnikiem?
____________________
Magda W samym sloncu
rzulieta 09:10, 19 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Czesć Sarenko Co do trawnika to się nie wypowiadam bo mam sama kiczowaty Jeśli chodzi o roślinki to kupuj tak żeby sadzić plamami Małe roślinki w kupie sadzone po 5 czy 6 sztuk fajnie wyglądają Nie wiem jak duży masz ogród. Jak chcesz robić rabaty to narysuj potem cyknij zdjęcie gdzie to ma być to Ci dziewczyny doradzą Możesz śmiało pytać jak wiem to podpowiem Nie spiesz się z roslinkami bo potem dużo nie będzie pasowało Zastanów się jaki chcesz ogród czy fale czy na prosto.
Jak sadzisz trawy to musisz mieć już większość roślin na rabacie bo Ci padną Ja tak miałam przynajmniej Trawy są delikatne
Co do zywoplotu to plecam Ci graby Zobacz sobie ogród Madżenki
____________________
Ogródek Niny
sarenka 12:00, 19 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Witaj Nina
Za chwilkę pobiegnę obejrzeć Twój ogród,ale tylko trochę bo prasowanie czeka i sprzątanie domu :/
No własnie nie wiedziałam jak posadzić żurawki które kupiłam,więc posadziłam w rzędzie za tawułkami i bukszpanami. Modle sie po cichu by turkucie ich nie zeżarły.
Mój ogródek to około 600m, działka w całości ma około 800m (z domem i podjazdem)

Ogród chciałabym bardziej nowoczesny, choc czy nowoczesny może być jeśli będzie też sad?
Podobają mi się:
- bukszpany (kulki)
- tawułki
- trawy ( hakonechloa macra all gold, fireworks -te będę mieć)
- szałwia
-takie małe kulki z tuj(?)- niestety taki ze mnie znawca roślin jak....może to cyprysik?
- trzmielina na pniu
- lawenda
-hortensja - chcę Phantom)
-żwir/kamienie mi sie podobaja jako uzupełnienie rabat,ale ze wzgledu na ich cene raczej na kore sie zdecyduje na wieksza rabatę,a na mniejszą kamyki własnie

i na tym moja jako taka znajomość roślin się kończy

Aktualnie mam posadzone:
-żurawki:Marmalade , Electra, Delta Dawn
-lawenda(ta z Obi)
-bukspzaniki sztuk 4 posadzone(mama jeszcze z 6)
-tawułki
-Limelight
-róże Bonica
-róże Schneewittchen-ale średnio mi sie podoba jej kwiat
-jakieś dzwonki mam posadzone w donicach
-wierzba hakuro na pniu, mam tez Hakuro -krzew
-2 zwykłe wierzby jakieś
-brzoza
-1 rozchodonik,który rodzielę na dniach

i to chyba tyle
Bede miała
-hakonechloa macra all gold, fireworks -te będę mieć
- budleja
- funkie

Podobają mi się obrzeża z kostki

Ogród Madżenki przeglądałam,ale tym razem zwrócę uwagę na żywopłot.Zastanawiam sie ile miejsca potrzeba na zywopłot? Rabata ma max 2 metry szerokości i jeśli ja poszerzę to zostanie jeszcze węższy pasek między rabatą a tarasem

Do tej pory jeszcze mi sie nawłoć nie rozsiała na podwórku mimo,że napiera na ogrodzenie.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:05, 19 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Co to może być?



znalazłam za doniczką z miętą czy bazylią-one stoja na parapecie na dworze.
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies