Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

waldek727 14:26, 03 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
sarenka napisał(a)


Darń co została trzeba będzie koparką zerwać, naiweźć nowej ziemi ogrodowej, przekopać, wyrównać, poczekać troche na chwasty, znowu wskoczyć ze szpadlem i rpzekopać, wyrównac i posiac.

Witaj M.
Zapomniałaś jeszcze o jednej podstawowej rzeczy . Po rozplantowaniu ziemi koniecznie zasil ją nawozem przedsiewnym do trawników. Tutaj masz przydatny link pod którym dowiesz się jak założyć trawnik z siewu.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/526-zakladanie-trawnika-z-siewu

Znacie może to drzewo/krzew, które ma takie gałęzie?


To są gałęzie dzikiego czarnego bzu (Sambucus nigra L).
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
sarenka 22:51, 03 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziękuję Waldku poczytam i się zastosuje

Tak.się zastanawiam nad tym krzewem, bo on nigdy nie kwitl, a liście miał takie ostre dosyć, przypominały mi liście Grabu
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 22:51, 03 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziękuję Waldku poczytam i się zastosuje

Tak.się zastanawiam nad tym krzewem, bo on nigdy nie kwitl, a liście miał takie ostre dosyć, przypominały mi liście Grabu
____________________
Magda W samym sloncu
waldek727 01:07, 04 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
sarenka napisał(a)

Tak.się zastanawiam nad tym krzewem, bo on nigdy nie kwitl, a liście miał takie ostre dosyć, przypominały mi liście Grabu

To w takim razie to nie jest czarny bez. Możesz zamieścić więcej fotek tego krzewu?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
sarenka 10:30, 05 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Niestety nie mam więcej zdjęć tego krzewu-drzewa, które rosło niczym chwast.

Dzisiaj jakiś sierściuch (ale zamiaułczał głośno, więc na pewno otarł się o kolce )złamał mi różę i to najwiekszą gałąź, tuż przy ziemi,ale jak głęboko to nie wiem- nie wiem czy powinnam ja wyciąć czy może jakims cudem sie zrośnie? Zobaczę, jak będzie więdnąć to wieczorem wytnę.

hortensja umiera na tym słońcu Jest po części spalona Wczoraj w nocy ja wykopałam i wsadziłam do wiadra, dzisiaj muszę znaleźć dla niej jakies nowe miejsce.


chyba przerzucę sie na lawendę i trawy.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:33, 05 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wątek o zakładaniu trawnika z siewu czytałam,ale nie zaszkodzi go sobie przypomnieć
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 10:34, 05 sie 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Niektóre hortki dają radę na słońcu. Lawenda może być, może być perovskia na słońce, rudbekie.
Pozdrawiam.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Joanna___ 10:57, 05 sie 2015

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Wiem,że pytałaś Anię ale pozwolę sobie odpowiedzieć.Mam pod ręką opakowanie trawy Wembley.Napisali:sianie ręczne 1kg wystarczy na 30m2 a sianie siewnikiem na 50m2.Też polecam tą trawę.
Wątku nie mam z wielu względów.Główne:mam słomiany zapał,nie umiem robić zdjęć(szału dostaję jak coś wyglada ładnie a ja zrobię zdjęcie to wychodzi fatalnie),mam "rozwichrzony"ogród itd.
Lawenda,trawy...mmmmm....i bukszpan na obwódki.Bukszpan to mnie zadziwił.Rośnie na patelni bez problemu.Kiedyś go nie cierpiałam
____________________
sarenka 12:02, 05 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ania, troche poczytałam i teoretycznie Limelight mogłaby dac sobie radę, ale widac dla niej to tez za mocne słońce

Joanna-pytanie było ogólnie dla każdego kto miałby chęc podzielić się swoją wiedzą Cieszę się, że mi odpisałaś
Ja kiedys lawendy nie lubiłam- tzn teraz mam tą z Obi i średnio podoba mi się jej wyglad- wolałabym, żeby miała więcej liści


Nie wiem jaką powierzchnię mamy do obsiania, chyba bede musiała od razu kupic 4 kg opakowanie trawy, ale nie wiem czy to za mało nie będzie.



____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 12:07, 05 sie 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Poczekaj trochę z tą trawą, na razie przygotuj podłoże dobrze, jak będą wychodzić jakieś chwasty, to wyrywaj. Z własnego doświadczenia wiem, że trawa najładniejsza bez chwastów wychodzi ta siana jesienią. Na jednym kawałku mam taką z zeszłego roku i chwastów na niej nie ma prawie wcale.
Pytanie o ilość trawy gdzieś przeoczyłam, sory Nie pamiętam, ale na opakowaniu zawsze pisze na ile m2 starcza
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies