Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 07:09, 23 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Super wygląda ta rabata!


A dziękuję, dziękuję
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:14, 23 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Udało się wczoraj zrobić wertykulacje. Od razu inaczej się chodzi po trawniku,wcześniej jakieś góry i doliny były.
Zrobię dziś dosiewke i rozsypie nawóz.am też do zrobienia kanciki przy kostce i przygotowanie nowej rabaty przy tarasie- będziesz też skrzynia zbudowana na rabacie - tu pełne słońce jes.
Potrzebuje pomysłów i inspiracji więc jakby co to jestem otwarta na wasze pomysły
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 17:00, 23 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Magda ja też uwielbiam tą zieleń trzcinników KF przy tarasie. Jest taka soczysta. Nawet sesleria tego efektu nie daje. Patrząc na Twoje ogromne kępy, zastanawiam się czy nie będę musiała swoich kosodrzewin przesuwać, czy mi ich trzcinniki nie zjedzą.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 20:40, 23 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Moje KF zjadają rozchodniki. Miałam dziś je przesadzić ( nie mam gdzie) tak samo jak miałam przesadzić tawułki arendsa...no ale już mi sił i dnia zabraklo będę teraz tydzień oechorowywac
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 20:58, 23 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
sarenka napisał(a)
..no ale już mi sił i dnia zabraklo będę teraz tydzień oechorowywac


Mam to samo, ledwo żyję po dwóch dniach rycia… a tyle jeszcze do zrobienia.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 21:15, 23 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)


Mam to samo, ledwo żyję po dwóch dniach rycia… a tyle jeszcze do zrobienia.
dokładnie Kasiu

Jestem zadowolona z tego co zrobiłam, choć nadal nie wzięłam się za część warzywna...może jutro się uda ...
Zrobiłam wertykulacje, nawiizlam zrobiłam dosiewke, wstępnie przygotowań jaka ma być rabata przy tarasie plus dałam tam kartony i kompost i na jednej rabacie zrobiłam ściółkę z kompostu... Nadal nie przycięłam tuj

I ta rabata przy tarasie teraz mi chodzi po głowie.... Niestety siły już nie miałam żeby zdj zrobić, ale taras będzie miał donice i poniżej tej donicy będzie jeszcze rabata... Czyli takie piętra będą
Co byłoby takie fajne żeby cieszyło oko...trawy nie wiem jakie, coś zimozielonego (cisy?), coś kwitnącego ( szałwie, jeżówki czy Kocimiętki,bodziszki?
Jakoś to trzeba tak dobrać, żeby każda pora roku była atrakcyjna ( zima nie musi
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 21:31, 23 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Ja uwielbiam kosodrzewiny, mam je na całym ogrodzie, w przedogródku, na tyłach, przy tarasie Cały czas zimozielone. Mają różne formy, i mogą być na pniach. Podobnie cały rok cieszą trzmieliny, cisy. Bodziszki też są super. Ja mam Rosanne, Max Frei a w zeszłym roku kupiłam Rosemoor (nie widziałam jeszcze jak kwitnie).
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 07:59, 24 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601

____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:01, 24 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:04, 24 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ajka napisał(a)
Ja uwielbiam kosodrzewiny, mam je na całym ogrodzie, w przedogródku, na tyłach, przy tarasie Cały czas zimozielone. Mają różne formy, i mogą być na pniach. Podobnie cały rok cieszą trzmieliny, cisy. Bodziszki też są super. Ja mam Rosanne, Max Frei a w zeszłym roku kupiłam Rosemoor (nie widziałam jeszcze jak kwitnie).

Powiem Ci, że nie mam żadnego iglaka, z zimozielonych to tuje,bukszpany i cisy tylko...
Wrzucam zdjęcia, ale to są mega robocze, robota rozbebrana. Rabata może być poszerzona jeszcze nie ma problemu(póki obrzeża nie ma). donica na tarasie będzie na jakieś 40 cm lub wyższa, nie pamiętam.
Narazie rośnie jedna tawułka i jeszcze jedna mam do posadzenia ewentualnie, ale niekoniecznie.


____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies