Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 18:38, 14 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie bardzo mam kiedy pisać bo dosyć późno wracam.
Nie wiem czy to dobry pomysł by posadzić żurawki i hortensje tak jak pisałam.

Spróbuję zrobić zdjęcia jakieś,ale niestety jakościa nie dorównują waszym.bo ja tylko telefonem robie.

Nadal nie wiem jaka ziemię kupić na trawnik bo póki co nikt się nie wypowiedział. Pisałam w dziale Trawnik.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 19:02, 14 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy po wyjęciu hortensji z doniczki powinnam jakoś rozluźnić bryle?
Dołek był większy niż to widać na zdjęciu

____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 21:36, 14 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Posadzilam hortensje i przesadzilam 2 trawy. Zurawek juz nie zdążyłam
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 22:18, 14 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Próbowałam wgrać zdjęcia, jednak sie nie udało.

Pomyślałam,że może żurawki posadzę jednak na zmianę w linii prostej kilkanaście centymetrów za linia bukszpanów i tawułek??
Czy to dobry pomysł?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 22:29, 14 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziwnie tak prowadzić rozmowy sama ze sobą ...
No trudno.
Jutro pobudka jak jeszcze ciemnawo będzie pewnie, więc dobrej nocy życzę każdemu kto tu zajrzy
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:16, 15 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zapytam tutaj bo do mojego watku jeszcze mało kto zaglada.
Mam bardzo zachwaszcozny trawnik, ziemia, która została nawiziona (kilka czy nawet kilkanaście wywrotek) okazała sie dosyć kiepska- gruz, szkła, trelinki...

Nie wiem czy mój plan jest dobrey, mam 2 wersje:

I
Spryskać herbicydem, odczekaż aż chwasty uschną, nie wiem czy mam je potem skosić, wyrwać?? Następnie zerwać darń i przekopać z obornikiem (kompost chyba nie jest jeszcze gotowy),a następnie albo dać ziemie ogrodową albo czarnoziem przesiany i na to trawę, zwałowac i podlewać.

Druga wersja różni sie tylko tym,że zamiast zrywać darni ściagnąc wierzchnią warstwę spychaczem/lub potraktowac podwórko glebogryzarką.

Po miesiącu użyć nawozu- florovit??

Co lepiej zrobić?
Musze sobie wypunktowac co nalezy zrobić i wg planu działać.

Której ziemi użyć?Czarnoziemu przesianego czy tej ziemi ogrodowej (czy obojetne i zasugerować się ceną)

Będę wdzięczna za pomoc
____________________
Magda W samym sloncu
Gardenarium 17:16, 15 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sarenka napisał(a)
To kawałek trawnika, gdzie trawa wygląda najlepiej-tu była siana ze 2-3 lata temu,ale niestety nei wiedziałam jeszcze jak o nia dbać, wg mnie jest do zerwania.



a tak wygląda na większej części podwórka





no i nie wiem czy jeszcze jakieś zdj wrzucić, czy czytelne jest co i jak.

Niestety nie znam sie całkowicie na roslinach,a na projektowaniu rabat jeszcze niej.


aaa, w doniczkach na tarasie mam dzwonek jakiś-jak go kupiłam to kwitł, w zeszłym tyg przeczytałam,że powinno sie dzwonek po przekwinięciu ściąć na króko?? Kupiłam go w kwietniu/maju.


Widziałam wczoraj w carrefour dzwonki karpackie (po 8zł więc cena zachęca), pieknie kwitną- jedne na biało, inne na niebiesko. Jeślibym je kupiła to ile sztuk i gdzie najlepiej je posadzić?? One lubia ostre słońce? Tak od wczoraj się zastanawiam nad tymi dzwonkami...


Stary trawnik jest do zerwania, do przeorania glebogryzarką, nie nadaje się taki trawnik. Robotnicy będą mieli co robić.

Jak dbac o trawnik, jak założyć poczytaj w podlinkowanych art.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik

1. Przeorać glebę
2. rozsypać żyzną ziemię - ponownie przeorać ziemię, wymieszać warstwy połączyć
3. poczekać aż wzejdą chwasty, usunąć je
4. przystąpić do siania trawnika a najlepiej z rolki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 17:30, 15 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Bardzo, bardzo dziękuje za odpowiedź

A chciałam jeszcze zapytać którą ziemie wybrać czy czarnoziem czy ziemie ogrodowa (obie przywiezione na wywrotce).

Spróbuję jutro narysować jakiś w miarę czytaelny rysunek planów odnośnie rabat,ale z moimi zdolnoscimai może wyjść nie za ciekawie. No,ale spróbuję
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 19:26, 17 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie mam za bardzo czasu kiedy pisac bo albo praca albo dziecko albodom czy ogród ,a raczej klepisko i ciagle czyms jestem zajeta. Juto wolne to i dzisiaj mam więcej czasu...do czasu gdy spac pójdę
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 19:28, 17 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie mogę też załączyć zdj z komputera ,spróbuję później albo zrobię zdjecur.
Dziś kupiłam 5 bukszpanow po 4,90 w Castorama czy powinnam je jakoś ostrzyc jeśli chce formować je w kule??
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies