Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

margaretka3 12:17, 28 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
pawel_snopek napisał(a)


Dziękuję za to że kibicujesz, mam pod górę życiowo jak i ogrodowo ale jakoś trzeba sobie z tym dać radę.


Dasz radę i za jakiś czas będziesz dumny z domu i ogrodu.
Ty masz piękny jarmuż, a ja w tym roku obłędne bakłażany. Szkoda, że mamy za daleko na wymianę sąsiedzką.
Bakłażany już zawiązały owoce.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
mira 12:21, 28 cze 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ale jakaś super odmiana - ja mam inna odmianę w ub roku fajne były a teraz niedawno wysadziłam i są marne choć 1-den nawet kwitnie
zmartwiłam się tą zarazą ziemniaczną - a dopiero wczoraj przy pomidorach pokucałam trochę i lisci trochę im powyrywałam i podlałam i podwiazałam i poplewiłam - trudno
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
margaretka3 12:21, 28 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
abiko napisał(a)


Biała firletka chalcedońska i knautia.. białą?? Masz żeleźniaka?


Zobaczę, ile sadzonek zostało białej firletki, bo już rozdałam.
Biała knautia? To chyba raczej drakiew, bo białej knauti chyba nie ma.
Mam żeleźniaka i siewki też.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
iwka 12:25, 28 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
nabyłam kilka sadzonek ożanki, prawie przekwita już. Co dalej z nią robić, przyciąć ? teraz taka biedna, liści prawie na dole nie ma. Gosiu, parę słówek o niej skrobnij, będę wdzięczna z nasion ją można rozmnożyć ?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
margaretka3 12:30, 28 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
mira napisał(a)
Potrzebuję pomocy w komponowaniu rabaty - mam zamiar wszystko wywrócić nogami do góry - to raz a dwa szukam nasion tytoniu tego leśnego białego
no i trzy cudnie masz

mira napisał(a)
ale jakaś super odmiana - ja mam inna odmianę w ub roku fajne były a teraz niedawno wysadziłam i są marne choć 1-den nawet kwitnie
zmartwiłam się tą zarazą ziemniaczną - a dopiero wczoraj przy pomidorach pokucałam trochę i lisci trochę im powyrywałam i podlałam i podwiazałam i poplewiłam - trudno

Miro, nie nadążam Ci odpowiedzieć.

To ty wykop wszystko, a ja przyjadę powtykać
Leśny miałam, ale nie skiełkował, Pszczółka ma - podpowiem.

Bakłażany - a w pierwszym rzędzie na zdjęciu (napis zakrywa) są innej odmiany i wysiewane miesiąc później. Maleńkie. Te duże wysiałam w lutym i posadziłam na początku maja w dobrze nakarmionej obornikiem ziemi. I jeszcze od zachodu osłania je rabata, więc im nie wieje.

Ja swoje pomidory już kilka razy podlałam gnojówkami, mam nadzieję, że są silne i nie dadzą się szybko zarazie. Liście obrywam na okrągło, strasznie zarastają
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 12:35, 28 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
iwka napisał(a)
nabyłam kilka sadzonek ożanki, prawie przekwita już. Co dalej z nią robić, przyciąć ? teraz taka biedna, liści prawie na dole nie ma. Gosiu, parę słówek o niej skrobnij, będę wdzięczna z nasion ją można rozmnożyć ?

Iwonko, nasza Pszczółka ma dłużej ożankę, ma większe z nią doświadczenie, od niej ją dostałam. W pierwszym roku była rzeczywiście kiepska, ale teraz jest piękna. Nie pamiętam, czy przycinałam.
Ale jeśli Ty ją w tym roku sadziłaś, to ja bym przycięła, zostawiła z jeden pęd kwiatowy na nasionka, a reszta nich się ukorzenia i rozrasta, a nie męczy zawiązywaniem nasion. Z nasion można mnożyć, ale ja też rozrywałam sadzonki i dzieliłam.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
iwka 12:46, 28 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
margaretka3 napisał(a)

Iwonko, nasza Pszczółka ma dłużej ożankę, ma większe z nią doświadczenie, od niej ją dostałam. W pierwszym roku była rzeczywiście kiepska, ale teraz jest piękna. Nie pamiętam, czy przycinałam.
Ale jeśli Ty ją w tym roku sadziłaś, to ja bym przycięła, zostawiła z jeden pęd kwiatowy na nasionka, a reszta nich się ukorzenia i rozrasta, a nie męczy zawiązywaniem nasion. Z nasion można mnożyć, ale ja też rozrywałam sadzonki i dzieliłam.
kupiłam w necie i przyszły słabe, mają po dwie gałązki, sadziłam we wtorek dopiero. Zrobię jak mówisz, zostawię jedną na nasionka a resztę przytnę, niech się wzmacnia dzięki
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
margaretka3 13:02, 28 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Mala_Mi napisał(a)
Piękne rabaty, piękna stipa..
Masz glinę gorszą od mojej (werdykt A&K), ogród młodszy ..jakim cudem rośnie ci stipa, gaura, goździki i mnóstwo innych bylin.. mi wszytko moja glina zadusi, jak mokro to zgnije, jak sucho to popęka Myslę nad rabatą poniesioną pod jeżówki.. bo one też mi padają z wyjątkiem moich różowych.. Jak sobie pomyślę ile mi padło roślin to odechciewa sie ogrodniczkowania..

A pełne dzwonki złapały rdzę i są paskudne Knautia cała w mączniaku prawdziwym..

A marzą mi się takie wypasione bylinówki Jak znajdę czas to wszystko wywalę do góry nogami

Aniu, jakoś to wszystko daje radę, tylko jak jest susza, to bylinówka strasznie niska. A stipa i gaura mają się wyśmienicie i są olbrzymie. Od nadmiaru wilgoci padł zaś jeden żylistek, był posadzony w miejscu, gdzie wysoki poziom wód gruntowych, i po trzech tygodniach deszczu w ubiegłym roku zechciał paść.

Aniu, u mnie rdza też dopadła te piękne dzwoneczki od Ciebie. I naparstnice wszystkie całe w rdzy A trzcinnik tuż obok naparstnic - zdrowy, o!, tak na odwrót.

A tu jeżówki, które kiedyś mi kupiłaś. Podzieliłam i już jest kilka kęp.
Delicious candy.


____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
alis 13:05, 28 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
margaretka3 napisał(a)

Ooo, wgrało się kolejne zdjęcie.
Już wiem, że dorwałaś pallidę

Bylinówka skąpana w deszczu. Kolejna, trzecia już chyba, zmiana jej kwiatowego wdzianka.

Pięknie wygląda ta bylinówka, takka lekkość i zwiewność z niej bije
Zapisuję wątek do obserwowanych
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
malgol 13:06, 28 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Piękne te jeżówkiTen intensywnie różowy kolor to w rzeczywistości tez mają czy to tylko mój monitor?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies