Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

pawel_snopek 20:24, 13 cze 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
margaretka3 napisał(a)

Dzięki, Pawełku. Twojemu ogrodowi też kibicuję, zwłaszcza że masz pod górkę


Dziękuję za to że kibicujesz, mam pod górę życiowo jak i ogrodowo ale jakoś trzeba sobie z tym dać radę.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
abiko 21:04, 13 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Gosia ty masz u siebie takie okazy roślin co nawet nie znałam.. co chwilę coś innego Z sukienkami zgadzam się z Pszczółką
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mala_Mi 23:31, 13 cze 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
margaretka3 napisał(a)
Ryzyk fizyk. Ścieżka wysiana. Najwyżej nasiona spłyną do sadu po kolejnej ulewie. Ale kiedyś wysiać trzeba, bo znowu zarośnie.


z ALLEGRO NAJTAŃSZA WŁÓKNINA Z ROLKI. Nasion nie wymyje deszcze, słońce nie spali, nie trzeba podlewać co chwila.. i w miesiąc nawet przy takich upałach ma się zielona trawkę I mozna po tym chodzić
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 23:37, 13 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Ooo jaki fajny pomysł Ania dała Kondziowym okiem ogród prześliczny bo taki jest w realu, każda rabata kipi kolorami, a warzywnik ogromny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 23:45, 13 cze 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piękne rabaty, piękna stipa..
Masz glinę gorszą od mojej (werdykt A&K), ogród młodszy ..jakim cudem rośnie ci stipa, gaura, goździki i mnóstwo innych bylin.. mi wszytko moja glina zadusi, jak mokro to zgnije, jak sucho to popęka Myslę nad rabatą poniesioną pod jeżówki.. bo one też mi padają z wyjątkiem moich różowych.. Jak sobie pomyślę ile mi padło roślin to odechciewa sie ogrodniczkowania..

A pełne dzwonki złapały rdzę i są paskudne Knautia cała w mączniaku prawdziwym..

A marzą mi się takie wypasione bylinówki Jak znajdę czas to wszystko wywalę do góry nogami
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
laurowisnia 15:46, 14 cze 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Glina Gosi może ciut luźniejsza, mniej tłusta, rabaty w pełnym słońcu, górka więc szybciej obsychają. A i jak za gęsto na rabatach to już i pewne rośliny nie współpracują np. goździki.
Przeplatanki cudowne, chyba musimy zmienić kierunek naszych planów Gosiu.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Anitka 15:54, 14 cze 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
margaretka3 napisał(a)

No i fajnie, stipa świetnie wygląda z wieloma bylinami - krwawnikiem, liatrą, jezówkami, mikołajkiem, aminkiem... dużo by wymieniać.
Żeleźniak potrzebuje ze trzy lata. Ja dostałam sadzonkę. Siewki mam tegoroczne, tak że dopiero sprawdzę czas zakwitnięcia.

Tak się napaliłam, że już wczoraj przed praca poszłam sadzić moje stipy w deszczu, w pomarańczowym sztormiaku A od marca w malutkich doniczkach cierpliwie czekały.
I wiesz, że właśnie takie towarzystwo im dałam - limonkowe jeżówki i mikołajka
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Wendy79 17:05, 14 cze 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zdjęcia Konrada w ogóle mnie nie zaskoczyły Myślę tak sobie, że z ogrodami bylinowymi i ich właścicielami jest tak, jak z malarzami i ich dziełem , dla zachwycającego efektu trzeba mieć chociaż odrobinę daru Bożego i talentu. Cóż ja, nędzny wyrobnik, poradzę, że zawsze wolałam pisać , niż "malować"? Pozostało tylko nieudolnie naśladować i pozostać w zachwycie
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
bacowa 08:04, 15 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Gosia, pokazałam tę roślinkę, może rozpoznasz.
Iwonka 08:24, 15 cze 2018


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Anitka napisał(a)

Tak się napaliłam, że już wczoraj przed praca poszłam sadzić moje stipy w deszczu, w pomarańczowym sztormiaku A od marca w malutkich doniczkach cierpliwie czekały.
I wiesz, że właśnie takie towarzystwo im dałam - limonkowe jeżówki i mikołajka


Ja też wczoraj sadziłam tę trawę Stwierdziłam, że nie mam daru do kompozycji i będę sadzić rozwiązania sprawdzone. No więc będzie doorenbos ze stipą i kocimiętka. Stipę w końcu udało mi się kupić, albo jest taka popularna, ze od rau znika, albo odwrotnie. Kocimiętkę sama wymyśliłam, zobaczymy czy to razem kliknie. Jak widać po komentarzach, bywa różnie z tą trawą. Posadziłam ją na lekkim wzniesieniu, żeby w razie czego nie stała w wodzie. I glinę nieco rozrzedziłam piaskiem.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies