Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

Waclaw 19:17, 14 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
pamiętamy takie maje.
Świat się zmienia. A może to my się zmieniamy a świat z przeszłości bardziej kolorowy? To co złe mniej się pamięta.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 20:53, 14 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Grześ, Wacku, macie rację
Może w przyszłym roku się poprawi, chciejmy tego
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 22:08, 16 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Pamiętam maje z lat edukacji w szkole średniej.
W maju mieliśmy praktyki zawodowe, a jako przyszły technik budowy dróg i mostów kołowych praktykowałam na drogach np. malując słupki drogowe lub oklejając je folią, wyginając przy tym gibkie ciało do przejeżdżających kierowców.
Piękne mam majowe wspomnienia
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
sylwia_slomc... 22:59, 16 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
To Ja Cię z tym oczkiem poganiam ....nie dla Ciebie, dla zwierząt w ogrodzie je zrób Lato idzie i upały, będą chciały pić i się schłodzić. A żabki już teraz go potrzebująNie bądź "egoistką"
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daszum 23:39, 16 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Sylwia, bojam się, że mi się zaskrońce sprowadzą i będą zażywać kąpieli.
Chcę odwlec ten moment
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
sylwia_slomc... 23:46, 16 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Ale zaskrońce do małego zbiorniczka to nie takie chętne Dwa lub trzy sezony temu moje chłopaki uratowali takiego młodzika co na środku asfaltu leżał i przynieśli do ogrodu, wpuścili do oczka przy gunnerze. Tam mamy trzy oczka blisko siebie. Myślisz, że jest? A gdzie tam od momentu wypuszczenia tyleśmy go widzieli co wtedy
a przecież były upalne lata i susze i to była jedyna woda w okolicy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daszum 12:51, 17 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Sylwia, niezależnie od obawy przed zaskrońcami (uzasadnionej - 50 m ode mnie zaczyna się ogromny las, gdzie mieszkają) nic nie robię przy oczku, ponieważ mam problem z obniżeniem poziomu wody w studni.
Syn już wziął ten problem na bary, ale na razie nie jest on rozwiązany, czyli nie mam wody do napełnienia oczka.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gogo 23:31, 17 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Danko, z zaskrońcami trzeba się zaprzyjaźnić i cieszyć się, że to nie żmije zygzakowate, jak było u mnie.

Gdybym miała taki problem z wodą, oczko by nie powstało.
W ogrodzie mam ciurkadełko, w ubiegłym roku w czasie upałów codziennie musiałam dolewać po 15, 20 litrów i serce bolało, że tyle wody wyparowywało
Bo wolałabym nią podlewać rośliny.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 23:59, 17 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Grażyno, formę oczka dostałam od sąsiada jesienią, nie wiedziałam wtedy, że będzie problem z wodą w ogrodzie.

Poziom wody w studniach się obniża i jest to powszechny problem, ale syn mnie uspokaja, że naszą studnię uda się reanimować
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 19:44, 18 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Grażyno, formę oczka dostałam od sąsiada jesienią, nie wiedziałam wtedy, że będzie problem z wodą w ogrodzie.

Poziom wody w studniach się obniża i jest to powszechny problem, ale syn mnie uspokaja, że naszą studnię uda się reanimować

Dobra wiadomość z ta studnią
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies