Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

daszum 18:25, 22 paź 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Ela, druga roślina o którą pytasz ( zielone przy berberysie) to bambus. Bardzo go lubię, chociaż jest z nim kłopot, bo jest bardzo ekspansywny.


Świerk wężowy, którego przesadzałam miał ze 2 m wysokości, ale był rzadki, ponieważ rósł w nieodpowiednim miejscu. Dałam go w słońce pod płot i widzę, że mu tam dobrze
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 18:28, 22 paź 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Sylwia, cieszę się że Ci się podoba
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 18:41, 22 paź 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Dzisiaj był upał
Miskant Morning Long dziś







Na zdjęciu tego nie widać, ale kwitnący miskant Giraffe ma 3 m wysokości, po deszczach się całkiem położył, muszę go gdzieś przesadzić.





Miałam w planie przesadzić te kwitnące trawy i zamienić je na ML, ale stwierdziłam, że nie mam siły z nimi walczyć Poza tym nie mam gdzie ich dać, za płotem w koło ugory, ale nie moje




____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 22:50, 22 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Nie kasuj fotek u mnie są bardzo ładne tak jakby były moje.
Rzeczywiście mają się do kwitnienia. Musi im być dobrze u ciebie. Mój jeszcze młody bo kupiony w zeszłym roku.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Piszesz molinia piękna jest zwiewna, delikatna takiej mi trzeba. Zapisze.
Bambus ładny, ale jak piszesz ekspansywny to dziękuję może go posadzić w donicy. Jakiś bambus mam od kogoś posądzony, ale nie wiem gdzie. Może zima go znajdę bo zimozielony.
Bambus bambusowe nie równy jak się nazywa.

Mam uczulenie na rośliny ekspansywne. Kiedyś sprowadziłam sobie tak prawdę mówiąc ukradłam dwie flance błyszczyka kurdybanka tak pięknie zwisal z donic na jakimś osiedlu. I widzisz jaka prawda kradzione się najlepiej przyjmuje teraz go mam po całym ogrodzie nie do wytępienia. Najgorzej, że w trawie zaczyna się panoszyć przed domem. Pryskam trochę się osłabi za 3 tygodnie znowu liscie wyrastają.

Jak tylko rozwiną kwiaty zrób foty i daj znac.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gogo 23:03, 22 paź 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Danko, u Ciebie kolejne fajne widoki

Siedzę w różach piennych i martwi mnie uboga oferta
Tych, które chciałabym /z ADR/ nie ma, inne, choć śliczne budzą obawy /choroby/.
Pewnie na coś się zdecyduję po powrocie, a jak będzie jeszcze mniejszy wybór, nie będę wybrzydzać i kupię żółtą lub pomarańczową
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 08:40, 23 paź 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Elu nie wiem jaka to odmiana bambusa.

W Opolu mieszkałam w pobliżu Castoramy, zawsze jesienią była tam wielka wyprzedaż roślin po bardzo obniżonych cenach. Bambus był przeceniony z 70 zł na 5 zł.
Większość moich iglaków kupiłam na tych przecenach , kupowałam po 1 zł czy 2 zł różne cenne odmiany
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 08:56, 23 paź 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Grażyno mam w sumie 3 róże na pniu: Larissę, Rosarium Uetersen i Excelsę.

Excelsę dam siostrze, bo jest nią zainteresowana. Róża kwitnie pięknie, ale tylko raz, później żółkną jej liście i zasychają całe gałęzie.

Z Larrisy też nie jestem zadowolona, ponieważ latem jej kwiaty są całkiem białe, poza tym kupiłam ją wysoko szczepioną i teraz mi to nie pasuje.

Rosarium Uetersen mam już 5 lat. Kupiona w Castoramie za 2 zł pięknie kwitnie i jest niezawodna.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 20:17, 24 paź 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Nie wytrzymałam i wykopałam trawy z rabaty bylinowo-różanej.
To były potwory i do tego 3 mniejsze, ale te małe to pestka.



Zamiast nich przesadziłam z innych miejsc 3 dorodne Morning Long.

Było tak



Jest tak




____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 20:21, 24 paź 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Znalazłam chętnego na te wielkie trawy.
Do syna przyjechał kolega i bardzo się ucieszył, że może je zabrać Ja też się ucieszyłam
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
greg66 09:55, 25 paź 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4563
Ile lat mają Twoje hortensje? Efekt jest fajny, ja kupiłem w tym roku dwie ale wiadomo na razie są małe. Nie podejrzewałem, że masz tyle siły wytargając takie trawsko Te ścisłe nasadzenia obok siebie bardzo są ok.
Pozdrawiam
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies