Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

daszum 22:00, 30 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Witaj Małgosiu (moja córka ma też tak na imię)

Mój ogród jest całkiem inny od Twojego, u mnie jest wszystkiego za dużo i za gęsto, ale już zgromadziłam wszystkie chciejstwa

Wykorzystam pomysł z płotkiem z werbeny na ugorze za siatką. Nie mogę z mojej strony nic tam posadzić, ponieważ w ziemi są jakieś stare fundamenty, z którymi nie poradziła sobie nawet koparka.

Również pozdrawiam
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 20:29, 24 gru 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wszystkim miłośnikom ogrodów życzę zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
greg66 16:43, 30 gru 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Danusiu - Zdrowia, bo jest bezcenne oraz samych radości i optymizmu i pięknych kwitnień w Nowym Roku
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
sylwia_slomc... 17:30, 30 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Tobie też najlepsze życzenia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
JoannA 16:18, 31 gru 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Danusiu,
pytałaś u mnie w wątku jak walczę z ochojnikami na świerkach.
Wczesna wiosną (gdy temperatura powietrza przekracza 12ºC) pryskam drzewa preparatami olejowymi np. Promanal 60 EC lub Treol
W ciągu sezonu pryskam drzewa i podlewam ziemię pod drzewami preparatami Confidor 200 SL lub Mospilan 200 SL (wodnymi roztworami).
Usuwam galasy na pędach świerków i palę je nim wylecą z nich dorosłe samice (w fazie kiedy galasy są jeszcze zielone). Najczęściej na przełomie lipca sierpnia.
Galasy są u mnie tylko na jednym świerku tym pospolitym. Kłujących i srebrnych ochojnik mi nie atakuje. Sytuacja sie poprawiła odkąd wyrzuciłam szczepiony modrzew na pniu.
Jeśli chodzi o cięcie świerków to zaczynam ciąć od wczesnej wiosny.
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka w Nowym Roku.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 16:30, 31 gru 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
daszum napisał(a)
Aktualne pismo obrazkowe

trójkącik frontowy








Dawno nie zaglądałam więc cofnęłam sie parę stron żeby obejrzeć Twój ogród i jestem zachwycona bogactwem roślin, ich bujnością i pracowitością ogrodnicki. Pięknie Danusiu
Zacytowane fotki szczególnie mnie zachwyciły. Bije z nich taka harmonia i spokj.
Mistrzostwo
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Waclaw 19:03, 31 gru 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Danusiu, wszystkiego najlepszego w 2021 roku
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 19:20, 31 gru 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Dziękuję wszystkim za życzenia noworoczne. Oby się spełniły.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 19:24, 31 gru 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Asiu dziękuję za odpowiedź w sprawie ochojników i za pochwałę trójkącika frontowego. Nieskromnie przyznam, że uważam go za udane dzieło
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 16:50, 02 sty 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ale jestem szczęśliwa
Mimo mżawki pracowałam dzisiaj w ogrodzie - przesadziłam dwa cyprysiki nutkajskie pendula, cyprysika Golden Wonder i wykopałam buka purpurea pendula, dla którego muszę znaleźć nowe miejsce.

Nareszcie na rabacie tarasowej przestał straszyć cyprysik nutkajski, którego przesadziłam w mniej widoczne miejsce. Jeszcze raz dałam mu szansę, pomimo że 2,5 roku straszył wyglądem, a dzisiaj zobaczyłam, że nowych korzeni u niego brak Dostałam go jako rekompensatę za cyprysika, który się nie przyjął, ale pewnie podzieli los poprzednika
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies